Rocket League większości graczy nie trzeba przestawiać – to naprawdę przyjemna gra sportowa, która swoją premierę miała w 2015 roku i cieszy się do dnia dzisiejszego niemałą popularnością. Aktualnie, żeby w nią zagrać, trzeba ją zakupić (cena na Steamie w tej chwili wynosi 71,99 złotych), ale już w przeciągu najbliższych kilku miesięcy się to zmieni.

Ogłoszono bowiem, że gra przechodzi na model free to play (czyli model darmowy, wspierany zazwyczaj mikropłatnościami) i już niedługo zniknie ze Steama, stając się tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Przejście Rocket League na model F2P już tego lata

Nie podano dokładnej daty przejścia gry na model F2P, ale wskazano, że będzie to miało miejsce jeszcze tego lata, a więc prawdopodobnie dość niedługo. O takim ruchu ze strony twórców spekulowano już od dłuższego czasu, a konkretnie – od maja 2019 roku, kiedy to odpowiedzialne za grę studio Psyonix zostało wykupione przez Epic Games.

Wszyscy gracze, którzy już posiadają Rocket League na jakiejś platformie, będą mogli dalej grać na tej samej platformie. Oznacza to, że tytuł co prawda zniknie ze sklepu na Steamie i nowi gracze nie będą mogli go stamtąd pobrać, ale ci, którzy już mają go tam w swojej bibliotece, mogą spać spokojnie. Nie będą musieli pobierać Epic Games Store, a dalej będą mogli logować się do gry za pośrednictwem Steama.

Jakie zmiany planują twórcy poza przejściem na model F2P?

Twórcy twierdzą, że po przejściu na model F2P gameplay pozostanie w dużej mierze taki sam. Będą jednak pewne zmiany, między innymi w menu, tak, aby graczom łatwiej było się po nich poruszać. Do tego obiecano odświeżenie ważnych trybów, takich jak Turnieje i Wyzwania.

Na dokładkę zapowiedziano także cross-platformowy system progresji. Oznacza to, że na każdej platformie będzie można zalogować się przy pomocy tego samego konta Epic Games i dzięki temu mieć dostęp do wszystkich swoich przedmiotów, pozycji rankingowych i nie tylko.

Na jakie bonusy mogą liczyć gracze, którzy zapłacili za Rocket League?

Kiedy gra od początku jest płatna lub od początku jest darmowa, sprawa jest jasna. Zdarzają się jednak takie sytuacje jak ta w przypadku Rocket League, kiedy po jakimś czasie twórcy zdecydują się na przejście z modelu płatnego na free to play. Jest to zawsze nieco kontrowersyjne, zwłaszcza, jeśli gra jest na rynku długo i wiele osób zdążyło już za nią zapłacić.

Rocket League zadebiutowało 5 lat temu i zgromadziło od tego czasu miliony graczy, część z których może być niezadowolona, że oni musieli za grę zapłacić, a inni będą ją mieli za darmo. Na osłodzenie twórcy przygotowali w związku z tym dla dotychczasowych graczy Rocket League zestaw dodatków. Każdy, kto posiadał grę przed przejściem na model F2P, uzyska status Legacy, a wraz z nim:

  • Wszystkie DLC, któych premiera miała miejsce przed przejściem na model F2P
  • Tytuł “Est. 20XX”, gdzie zamiast XX będzie rok, w którym zaczęliśmy grać (np. Est. 2017)
  • Dopalacz Golden Cosmos
  • Koła Dieci-Oro
  • Banner Huntress Player.
rocket league koła dieci oro
Koła Dieci-Oro.

W ramach tego statusu 200+ przedmiotów typu Common otrzyma status “Legacy”. Dodatkowo dopalacz Faded Cosmos będzie dostępny dla wszystkich graczy, którzy grali w trybie online przed wypuszczeniem przez studio informacji o rychłym przejściu na model F2P.

Wszystkie itemy etc., które zgromadziliśmy do tej pory, będą dalej dostępne po przejściu gry na model darmowy.

Podoba wam się przejście gry na model F2P (i wraz z nim ekskluzywność dla Epic Games Store), czy woleliście sposób, w jaki Rocket League funkcjonowało dotychczas? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

epic games store Darmowe gry z Epic Games Store będą wymagać uwierzytelnienia dwuetapowego
Epic Games Store jest dość kontrowersyjną platformą. Wiele graczy ma do niej urazę z powodu wykupywania czasowej ekskluzywności niektórych PC-towych premier, pojawiały się też pewne
Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Sprawdźmy!
Jeśli miałbym powiedzieć, co jako gracz cenię sobie w życiu najbardziej, to fakt, że “granie w grę” stało się już pełnoprawnym hobby. Ta branża rozrywki
spotify Spotify pojawiło się w Epic Games Store, będą też kolejne aplikacje
Epic Games Store większość osób kojarzy zapewne z grami – w końcu to o nich mowa nawet w samej nazwie sklepu. Twórcy ewidentnie jednak chcą
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *