Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej (np. w pracy lub podczas grania) zemszczą się na kręgosłupie, jeśli zabraknie dobrego siedziska i prawidłowej postury. Titan Evo 2022 to rzekomo najbardziej zaawansowany technologicznie fotel uznanego producenta Secretlab, który ma wypełnić tę pierwszą lukę (właściwa pozycja to już kwestia własnej dyscypliny 😅).

Secretlab podkreśla, że chce odpowiadać na potrzeby wymagających użytkowników poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Jednak jak jest w rzeczywistości? Czy Titan Evo 2022 to fotel gamingowo-biurowy warty uwagi (i swojej ceny, która do niskich nie należy)? Wszystkiego dowiecie się z naszej recenzji – zapraszamy do lektury!

Secretlab Titan Evo 2022 – parametry techniczne

secretlab titan evo 2022 parametry

Szczegółowe parametry techniczne Secretlab Titan Evo 2022 prezentują się następująco (przy czym podajemy specyfikację dla rozmiaru Regular, ponieważ taki właśnie testowaliśmy):

Wzrost i waga użytkownika:170-189cm/<100kg (Regular)
Waga:około 34,5kg
Pochylenie oparcia:85-165 stopni
Klasa układu hydraulicznego:4
Głębokość siedziska:49cm
Szerokość oparcia:53cm
Średnica rozstawu osi:70cm

Co dostajemy razem z fotelem? Zestaw narzędzi do jego zmontowania i zagłówek magnetyczny, a także oczywiście instrukcję i resztę niezbędnej dokumentacji.

Cena fotela Titan Evo 2022

Testowany przez nas Secretlab Titan Evo 2022, wykonany z tkaniny SoftWeave Plus, o rozmiarze Regular i kolorze czarnym, kosztuje około 549 euro. Natomiast niekiedy trafiają się wyprzedaże, podczas których jest o nawet kilkadziesiąt euro tańszy.

Poza rozmiarem Regular (standardowym) dostępny jest także Small (mały) dla osób ≤169cm/<90kg i XL (duży) dla użytkowników o wzroście i wadze 181-205cm/80-180kg.

przycisk evo 2022

Cena regularna (nieprzeceniona) tego pierwszego jest taka sama jak rozmiaru standardowego, a więc w przypadku modelu materiałowego w kolorze czarnym będzie to 549 euro. Z kolei rozmiar XL zaczyna się od 599 euro.

Na fotel obowiązuje 5 lat rozszerzonej gwarancji, a wysyłka odbywa się z Polski.

Ciężko byłoby o prostszy montaż

Fotele zwykle nie są szczególnie trudne w montażu – a w tym przypadku cała konstrukcja jest jeszcze prostsza do złożenia niż zazwyczaj. Składa się z relatywnie niewielu elementów i zasadniczo można bez większego problemu prowadzić sobie ze wszystkim w pojedynkę (chociaż we dwójkę będzie wygodniej).

Cały proces ułatwiają dwie kwestie: ogromna, solidna plansza przedstawiająca kolejne kroki do wykonania (typowe instrukcje wydrukowane na kartkach A4 mogą się schować), a także porządne narzędzia dołączone do zestawu.

Szczególnie dobre wrażenie robi magnetyczny wkład z logo Secretlab w połączeniu z dwustronnym śrubokrętem Philipsa. Magnes jest na tyle mocny, że trzeba by się było bardzo mocno postarać, żeby śrubokręt wysunął się ze wkładu. Warto go sobie zachować do innych montaży. 😁

srubokret

Design pasuje i do pokoju gracza, i do biura

W przypadku testowanego przez nas modelu design jest bardzo stonowany, przez co można wykorzystać taki fotel z powodzeniem zarówno w pokoju gracza, jak i w biurze. Są dostępne też bardziej kreatywne opcje, co omówimy dokładniej w dalszej części recenzji.

Z przodu w centralnej części oparcia umieszczono niewielkiego logo serii Titan i producenta, z tyłu jej pełną nazwę, a także nazwę i logo Secretlab.

Kolor materiału to teoretycznie czarny, a w praktyce bardziej ciemnoszary “wymieszany” z jasnoszarym. Jedynie na bokach oparcia znajdziemy jednorodny, czarny materiał, czarne są też wszelkie elementy z tworzywa.

od boku

Całość jest bardzo dobrze wykonana, brak tutaj luźnych nitek czy krzywych przeszyć. Szerokie siedzisko zwiększa poziom komfortu, a wyprofilowane boki “zatrzymują” użytkownika w środku.

Z tyłu oparcia, na jego dolnej części, znajduje się mały znacznik NFC. Ma on zabezpieczać kupujących przed fałszerstwem – wystarczy go zeskanować, aby potwierdzić, czy kupiony produkt jest oryginalny.

nfc

Jeśli kupuje się go bezpośrednio od producenta, czyli Secretlab, nie ma się czego obawiać, ale przy zakupie z drugiej ręki lub od pośrednika może to faktycznie być bardzo przydatne.

Kółka są dość imponujących rozmiarów, a przy tym dzięki zastosowaniu bieżników z PU nie rysują podłogi i poruszają się po niej bardzo płynnie oraz cicho.

Wygodna, wytrzymała tkanina (ale jest też opcja skórzana) na plus

Testowany przez nas wariant fotela Secretlab Titan Evo 2022 jest pokryty wspomnianą już tkaniną SoftWeave Plus. Rzekomo jest ona inspirowana obuwiem sportowym i rzeczywiście widać to, zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się bliżej przeszyciom.

Zastosowaną tkaninę trzeba pochwalić za miękkość i elegancki wygląd. Co ważne, nie wżyna się ona nawet w gołą skórę, czyli można spokojnie siedzieć na tym fotelu w krótkich spodenkach, a na udach nie powstanie żadna mozaika.

material titan evo 2022

Nie jesteśmy jeszcze w okresie upałów, więc ciężko nam wypowiedzieć się co do deklarowanej przewiewności – ale przy cieplejszych i słoneczniejszych dniach, a trochę się takich zdarzyło w czasie testowania fotela, komfort termiczny jak najbardziej został zachowany.

Wiemy, że nie każdy lubi materiałowe fotele, więc jako ciekawostkę trzeba dodać, że Titan Evo 2022 jest dostępny także w wersji ze sztucznej skóry (m.in. ozdobionej motywami z uniwersum Marvela i DC) oraz ze skóry NAPA. Tych wariantów nie mieliśmy okazji testować, ale różnią się tylko materiałem, pod względem rozwiązań technologicznych są tożsame z prezentowanym modelem materiałowym.

Komfortowo, ergonomicznie, nowocześnie

W fotelu Titan Evo 2022 zastosowano autorską piankę Cold Cure. Producent deklaruje, że jest ona średnio twarda i faktycznie takie może odnieść wrażenie. Jeśli ktoś nie jest fanem bardzo miękkich foteli, powinien być zadowolony.

Kształt siedziska jest ergonomiczny i odpowiednio wyprofilowany, tak, aby odpowiadał kształtowi kręgosłupa (dlatego tak istotne jest, aby dobrać rozmiar właściwy dla swojego wzrostu). Szczególną uwagę należy zwrócić na 4-kierunkowe podparcie lędźwi, które zapewnia wysoki poziom komfortu i pozwala grać lub pracować przez długie godziny bez żadnego bólu.

pokretlo

Testowaliśmy Titana Evo 2022 zarówno podczas grania, czyli w sytuacji, kiedy człowiek jest jednak bardziej dynamiczny, jak i w czasie wielogodzinnego stukania w klawiaturę podczas pracy.  Jeśli ktoś dotychczas korzystał z tańszych foteli, bez tego typu systemów, być może będzie musiał przez jakiś czas się przestawiać, natomiast dla nas niemal od razu Evo był strzałem w dziesiątkę.

Secretlab twierdzi, że w fotelu znajduje się specjalna “siateczka żywych zawiasów”, która dopasowuje się do kręgosłupa danej osoby – nie rozcinaliśmy go i nie zaglądaliśmy do wnętrza, ale nie da się oprzeć wrażeniu, że faktycznie coś w tych twierdzeniach jest.

Można odchylać i pochylać do woli

Secretlab wykorzystało w Titan Evo 2022 układ hydrauliczny klasy 4, odpowiedzialny za bezpieczne, płynne podnoszenie i opuszczanie siedziska w razie potrzeby.

Cały proces przebiega szybko i sprawnie, a zakres, w jakim można regulować wysokość jest całkiem spory, więc każdy powinien być w stanie znaleźć odpowiednie ustawienie dla siebie (pod warunkiem, że wybrał rozmiar właściwy do wzrostu).

Konstrukcja pozwala odchylać zarówno oparcie (aż o 165 stopni, co w praktyce oznacza, że na upartego można na tym fotelu leżeć niemal na płasko i nawet wygodnie się zdrzemnąć), jak i siedzisko.

rozlozone titan evo 2022
Maksymalnie odchylone oparcie.

Nic nie skrzypi ani nie wydaje się niepewne. Regulacja jest wielostopniowa, a więc nie działa w trybie “prosto albo płasko”, tylko można też wybrać coś pomiędzy.

Metalowe podłokietniki mają szeroki zakres regulacji

Mocnym punktem Evo 2022 są sporej wielkości, całkowicie metalowe podłokietniki. Wartą uwagi ciekawostką jest fakt, że nakładki w razie czego można wymienić (jak sporo elementów w Evo, podłokietniki też wykorzystują magnesy neodymowe) – i to błyskawicznie.

nakladki

Dołączone do zestawu nakładki z pianki poliuretanowej są przyjemne w dotyku i solidne. Regulacja w czterech kierunkach (lewo, prawo, dół, góra) pozwala z kolei dopasować podłokietniki do rozstawu ramion, a także wysokości biurka (regulacja w dół mogłaby być jedynie nieco głębsza).

Magnetyczny zagłówek – usprawnienie względem poprzednich modeli

Magnetyczny zagłówek to ciekawa (i według nas bardziej estetyczna) alternatywa do klasycznych zagłówków na elastyczne pasy. W Titan Evo 2022 zastosowano konkretnie magnetyczny zagłówek z pianki z efektem pamięci, wypełniony do tego żelem chłodzącym.

Jest on nieduży (i to ewentualnie mógłby być jakiś zarzut wobec niego) – poza tym spełnia swoją rolę genialnie i jest bardzo wygodny. Pianka faktycznie dostosowuje się do ciała, zapewniając jeszcze większy komfort. Postawiono na naprawdę mocny magnes, więc wbrew pozorom nie jest to wcale mniej stabilne rozwiązanie niż wspomniane pasy.

zaglowek titan evo 2022

Po “zatrzaśnięciu się” na oparciu zagłówek nie zsuwa się. Fragment przestrzeni objęty magnesem jest dość duży, co w praktyce oznacza, że można umieścić zagłówek niżej lub wyżej, w zależności od swoich preferencji oraz wzrostu.

W zestawie nie ma poduszki lędźwiowej, aczkolwiek biorąc pod uwagę wspomniane już 4-kierunkowe podparcie lędźwi, które robi świetną robotę, w zasadzie nie jest ona do niczego potrzebna.

Recenzja Secretlab Titan Evo 2022 – podsumowanie

Fotel gamingowy Titan Evo 2022 jest dokładnie taki, jak można byłoby się spodziewać zarówno po cenie, jak i renomie jego producenta (firmy Secretlab). Krótko mówiąc, jest nie tylko niezwykle wygodny i precyzyjnie wykonany, ale też faktycznie bardzo zaawansowany technologicznie.

Możliwości dostosowania ustawienia fotela do swoich preferencji i samopoczucia/potrzeb w danym momencie jest po prostu ogrom. Solidne wykonanie daje nadzieję na to, że rzeczywiście mamy tutaj do czynienia z produktem na długie lata, a design może się podobać. Znaczących wad praktycznie nie ma, można narzekać jedynie na drobnostki (przede wszystkim podłokietniki mogłyby dawać się jeszcze trochę bardziej obniżać).

Zwłaszcza biorąc pod uwagę ogrom wersji, spośród których można wybierać. Zarówno, jeśli chodzi o podstawowy materiał, jak i jego kolor czy wzór (w przypadku modeli ze sztucznej skóry znajdą coś dla siebie fani Wiedźmina, LOL-a, różnorakich zespołów e-sportowych – długo by wymieniać).

Ocena - 🌕🌕🌕🌕🌕

Zalety

 • wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda
 • zagłówek magnetyczny
 • genialna jakość
 • materiał nie wżyna się w skórę
 • sporo wariantów do wyboru
 • odchylenia oparcia i siedziska

Wady

 • dość mały zagłówek

WARTO PRZECZYTAĆ:

mechanizm multiblock Mechanizm multiblock – czym jest i co warto o nim wiedzieć?
Od wielu lat człowiek spędza przed ekranem komputera lub smartfonu coraz więcej czasu. Niedawna pandemia tylko to pogłębiła: tysiące ludzi zostało oddelegowanych do pracy zdalnej,
Najlepszy fotel gamingowy! Mogę siedzieć godzinami
A gdybyśmy Wam powiedzieli, że z fotelem gamingowym jest tak samo jak z fotelem w samochodzie wyścigowym? I zapalony gamer i “kierowca bombowca” działają w
fotel-gamingowy-jak-wybrać Stanowisko dla gracza: jak wybrać fotel gamingowy
Czy specjalistyczny fotel do grania na komputerze ma sens? Czym fotel gamingowy różni się od klasycznego obrotowego krzesła biurowego? Podpowiadamy, jak stworzyć sobie idealne miejsce
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

2Komentarze

 • Piotr, 27 października 2022 @ 09:47 Odpowiedz

  Niestety artykuł chyba jest mocno sponsorowany. Przeczytałem go i on mnie przekonał ale niestety jestem bardzo rozczarowany. Siedzenie na tym krześle to jakiś dramat – jest bardzo twarde, mam wrażenie jakbym siedział na kamieniu lub drewnianej ławce. Po 2 – 3 godzinach kość ogonowa niesamowicie boli. Co prawda czytałem opinie na forach (w żadnym artykule nie było o tym mowy) że jest to krzesło twarde ale nie sądziłem, że aż tak twarde 🙁 Dlatego też stwierdzenie, że jest niesamowicie wygodne jest niestety nieprawdziwe …..

 • Użytkownik, 1 marca 2023 @ 00:00 Odpowiedz

  Ten fotel to jest kompletny szajs. Mam wersję z 2020 i powiem tak twardość i wygoda to jest nic, największy problem polega na tym że ma skrzywione oparcie – widełki na których się samemu montuje oparcie mają zły rozstał i zły kąt wygięcia, nijak nie da się tego ustawić w prawidłowej prostej pozycji bez wizyty u kowala albo wygięciem tego pod temperaturą ale są wziąć takie warunki. Zgłosiłem to na serwis do nich wysłałem zdjęcia , w tym te jak na nim siedzę i jak jest oparcie a oni że wymyślam i to że szwy nie pasują to nic bo to szyte ręcznie. DRAMAT. jak ktoś nie chce uszkodzić sobie kręgosługa to niech lepiej tego nie kupuje. Straszne gówno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *