Epic ogłosił kolejną fazę zbierania funduszy – i również tym razem na liście inwestorów znajdują się znane marki. Obok KIRKBI (grupy inwestycyjnej stojącej za LEGO) prym wiedzie Sony, które zainwestowało w twórców Fortnite miliard dolarów.

Sony inwestuje w Epica po raz trzeci

Epic zapewne wybrał ten moment na ogłoszenie kolejnych pozyskanych środków nieprzypadkowo. Dopiero co firma uchyliła rąbek tajemnicy w sprawie Unreal Engine 5, czyli nowej wersji swojego silnika, przy użyciu której ma zostać stworzona m.in. nowa gra AAA z uniwersum Wiedźmina.

Jeśli macie dobrą pamięć, to może kojarzycie, że Sony inwestowało w Epica już dwukrotnie. W 2020 kwotę 250 milionów dolarów, zaś rok później – 200 milionów. Tym razem firma poszła na całość i za jednym zamachem wyłożyła na stół ponad dwa razy więcej niż do tej pory.

Zarówno prezes jednej, jak i drugiej firmy nawiązali w swoich wypowiedziach związanych z tą inwestycją do metaverse. Czyli mocno promowanego przez m.in. Facebooka wirtualnego ekosystemu, który docelowo ma przypominać technologię rodem z Ready Player One.

Cieszymy się, że możemy zainwestować w Epica, aby pogłębić nasze relacje w zakresie metaverse, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas – Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony

Ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metaverse i tworzeniem przestrzeni, w których gracze będą mogli bawić się z przyjaciółmi, marki będą mogły tworzyć kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy budować społeczność i rozwijać się – Tim Sweeney, dyrektor generalny Epica

Sony ostatnio chętnie otwiera portfel

Miliard dolarów – niezła suma, prawda? Dla Sony to jednak właściwie drobniaki. Na początku roku firma wydała powalające 3,6 miliarda dolarów na zakup studia Bungie, odpowiedzialnego m.in. za Destiny.

W 2021 Sony dołączyło do swojego portfolio studia Bluepoint (Demon’s Souls) oraz Housemarqe (Return) – nie wiadomo za ile dokładnie. W 2019 kupiło z kolei Insominiac, czyli twórców m.in. Marvel’s Spider-Man i Ratchet & Clank, gier dostępnych wyłącznie na konsolach PlayStation.

Czy na tym skończą się póki co inwestycje japońskiego giganta, czy niedługo zaskoczy nas czymś jeszcze? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

psvr2 produkcja Sony rzekomo pauzuje produkcję PSVR2, sprzedaż nie powala
Ambicje Sony na rynku wirtualnej rzeczywistości najwyraźniej natrafiły na przeszkodę. Gigant technologiczny oficjalnie zawiesił produkcję swoich gogli PSVR2, które trafiły na rynek zaledwie rok temu.
fortnite wszechmocni i śmiertelni W Fortnite zadebiutowali… greccy bogowie!
Epic Games udostępniło właśnie Sezon 2 Rozdziału 5 Fortnite: Battle Royale – Wszechmocni i Śmiertelni! Tym razem przyjdzie nam grać jako bogowie z greckich mitów.
PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *