Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Epic ogłosił kolejną fazę zbierania funduszy – i również tym razem na liście inwestorów znajdują się znane marki. Obok KIRKBI (grupy inwestycyjnej stojącej za LEGO) prym wiedzie Sony, które zainwestowało w twórców Fortnite miliard dolarów.

Sony inwestuje w Epica po raz trzeci

Epic zapewne wybrał ten moment na ogłoszenie kolejnych pozyskanych środków nieprzypadkowo. Dopiero co firma uchyliła rąbek tajemnicy w sprawie Unreal Engine 5, czyli nowej wersji swojego silnika, przy użyciu której ma zostać stworzona m.in. nowa gra AAA z uniwersum Wiedźmina.

Jeśli macie dobrą pamięć, to może kojarzycie, że Sony inwestowało w Epica już dwukrotnie. W 2020 kwotę 250 milionów dolarów, zaś rok później – 200 milionów. Tym razem firma poszła na całość i za jednym zamachem wyłożyła na stół ponad dwa razy więcej niż do tej pory.

Zarówno prezes jednej, jak i drugiej firmy nawiązali w swoich wypowiedziach związanych z tą inwestycją do metaverse. Czyli mocno promowanego przez m.in. Facebooka wirtualnego ekosystemu, który docelowo ma przypominać technologię rodem z Ready Player One.

Cieszymy się, że możemy zainwestować w Epica, aby pogłębić nasze relacje w zakresie metaverse, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas – Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony

Ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metaverse i tworzeniem przestrzeni, w których gracze będą mogli bawić się z przyjaciółmi, marki będą mogły tworzyć kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy budować społeczność i rozwijać się – Tim Sweeney, dyrektor generalny Epica

Sony ostatnio chętnie otwiera portfel

Miliard dolarów – niezła suma, prawda? Dla Sony to jednak właściwie drobniaki. Na początku roku firma wydała powalające 3,6 miliarda dolarów na zakup studia Bungie, odpowiedzialnego m.in. za Destiny.

W 2021 Sony dołączyło do swojego portfolio studia Bluepoint (Demon’s Souls) oraz Housemarqe (Return) – nie wiadomo za ile dokładnie. W 2019 kupiło z kolei Insominiac, czyli twórców m.in. Marvel’s Spider-Man i Ratchet & Clank, gier dostępnych wyłącznie na konsolach PlayStation.

Czy na tym skończą się póki co inwestycje japońskiego giganta, czy niedługo zaskoczy nas czymś jeszcze? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *