W dzisiejszej bardzo dużej aktualizacji oprogramowania konsoli Sony wprowadza długo wyczekiwaną obsługę Dolby Atmos! To jednak nie wszystko, ponieważ sporych zmian i wyczekiwanych funkcji jest naprawdę sporo. Sprawdźcie, co się zmienia!

Największy patch od dawna

Omawiane zmiany niektórzy użytkownicy mogli testować już od miesiąca, więc nie dla wszystkich musi to być szokiem. Z drugiej strony dużo bardziej niespodziewane są patch notes, z których spogląda na nas coś więcej niż standardowe „poprawki bezpieczeństwa i sprawności systemu”. Ten patch to pozytywne zaskoczenie, którego Sony potrzebowało, od kiedy musi mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami po podniesieniu ceny PlayStation Plus.

Najważniejszą nową funkcją jest wprowadzenie standardu obsługi dźwięku Dolby Atmos, który zapewni każdemu niespotykane wcześniej doznania dźwiękowe. Odbędzie się to przez zaimplementowanie Sony 3D Audio i będzie kompatybilne z urządzeniami, które obsługują standard Dolby Atmos, jak telewizory, soundbary i zestawy kina domowego. Niedługo wsparcie dla tego rodzaju dźwięku powinno zacząć pojawiać się w aplikacjach dedykowanych konsoli Sony.

Nie jest to jedyna zmiana związana z dźwiękiem – nowy update pozwala wyłączyć (lub przyciszyć) dźwięk wydawany przez konsolę, gdy jest włączana lub wyłączana, a także, gdy ulega uśpieniu. Wielu użytkowników wprost nie mogło się doczekać takiej możliwości.

Bardzo ciekawą nowinką jest możliwość sparowania drugiego pada w trybie asysty. Nie musicie już udawać, że młodszy brat ma podłączonego pada, kiedy tak nie jest. Całość działania tej funkcji wyjaśnił Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. doświadczenia z platformą (platform experience) w Sony:

Możesz teraz przypisać drugi kontroler do jednego konta jako kontroler pomocniczy i używać dwóch kontrolerów do obsługi konsoli PS5 tak, jakbyś używał jednego kontrolera. Ta funkcja wprowadza nowy sposób korzystania z gier we współpracy z innymi lub pomagania znajomemu, lub dziecku w poruszaniu się po szczególnie trudnej sekcji gry.

Pojawia się również szansa na rozbudowanie dostępnej pamięci. Jeśli ciągle wam mało i musicie mieć zainstalowane wszystkie gry jednocześnie, ucieszy was wiadomość, że Sony wprowadza support dla dysków SSD o pojemności do 8TB!

Pojawią się również zmiany w interfejsie

Zmiany dostanie również interfejs odpowiedzialny za wspólną rozgrywkę. W końcu będzie można zaprosić innego gracza do zamkniętej rozgrywki bez jednoczesnego dodawania go do swojej grupy. Można również zobaczyć, co ktoś udostępnia przed dołączeniem do jego party oraz podejrzeć, którzy znajomi są aktualnie w grupach. Dodane zostaną także emotki jako reakcje do czatu.

Ogólnie interfejs otrzymał sporo modyfikacji. Dużo łatwiejszy będzie dostęp do włączenia lub wyłączenia wibracji haptycznych. Podobnych usprawnień doczekają się komendy głosowe.

Ostatnią nowością jest zwiększenie liczby urządzeń, które będą obsługiwać PS Remote Play. Telewizory wyposażone w system operacyjny Android TV w wersji 12 i wyżej będą w stanie streamować gry, podobnie jak Google Chromecast. Czy ma to związek z tym, że Sony niedawno rozpoczęło testy streamingu gier w 4K? Tego jeszcze nie wiemy, ale być może już niedługo będzie okazja się o tym przekonać.

Co sądzicie o aktualizacji Sony? Która z nowych funkcji wam się najbardziej podoba? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Jak podłączyć PS4 do laptopa? Poradnik krok po kroku
Z naszego artykułu dowiesz się, jak podłączyć PS4 do laptopa. Dzięki temu możesz przenieść konsolę w inne miejsce bez konieczności zabierania telewizora czy monitora, które
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *