Jeżeli jest coś, co łączy cały współczesny świat, to jest inflacja i spowodowane nią podnoszenie cen. Następną usługą abonamentową, niedługo po tym, jak Microsoft skończył z Game Passem za 4 złote, którą dotknęła ta „przypadłość”, jest PlayStation Plus od Sony. Sprawdź, ile będzie trzeba zapłacić za abonament po podwyżkach!

Ceny idą w górę już od 6 września!

Podczas gdy z jednej strony Sony rozpoczęło testy streamingu w 4K, na którym ma polegać ich nowy handheld nazwany PlayStation Portal, z drugiej doszło do wniosku, że cena abonamentu PlayStation Plus jest już nieaktualna. Nowe ceny są następujące:

  • Plan Essential: wzrost z 60 USD do 80 USD (lub 72 Euro // 60 GBP).
  • Plan Extra: wzrost z 100 USD do 135 USD (lub 126 Euro // 100 GBP).
  • Plan Premium: wzrost z 120 USD do 160 USD (lub 152 Euro // 120 GBP).

Niestety dla nas, podwyżki są nie tylko dosyć wysokie, ale również zmiana cen nastąpi globalnie dla wszystkich użytkowników. Polacy nie zostaną oszczędzeni jak w przypadku podwyżki cen YouTube Premium. Przypomnijmy, że tam ceny poszły w górę, jednak na razie nie w Polsce.

Sony uzasadniło podwyżkę cen dosyć standardowym komentarzem:

Ta korekta cen umożliwi nam dalsze dostarczanie wysokiej jakości gier i dodatkowych korzyści do usługi subskrypcji PlayStation Plus.

Jest jednak szansa na to, żeby wciąż przez jakiś czas korzystać ze starych cen. Nowe ceny wchodzą w życie z dniem 6 września, więc do tego czasu możecie wykupić abonament taniej. Jeśli jesteście aktualnym subskrybentami PlayStation Plus, cena nie wzrośnie do następnego odnowienia subskrypcji lub po 6 listopada. Jeśli jednak będziecie chcieli wprowadzić zmiany (np. zmienić plan), nowe ceny was nie ominą. W promocyjnych cenach wciąż będą plany roczne, chociaż ich cena odpowiednio również pójdzie do góry.

Czym jest PlayStation Plus?

PlayStation Plus to subskrypcja oferowana przez Sony dla swoich konsol. Zapewnia subskrybentom różne korzyści, w tym dostęp do rozgrywki wieloosobowej online w PlayStation Network, bezpłatne comiesięczne pobieranie gier, ekskluzywne zniżki na gry, wczesny dostęp do wersji demonstracyjnych i beta oraz przechowywanie zapisanych gier w chmurze. Do korzystania wymagane jest opłacanie abonamentu.

Chociaż bez PlayStation Plus da się żyć (i grać) to jednak szczególnie dostęp do trybów multiplayer jest ważny dla użytkowników. W końcu 1 milion posiadaczy PlayStation gra tylko w Call of Duty, które jest grą skupiającą się właśnie na rozgrywce online z innymi graczami.

Główną zaletą abonamentu są comiesięczne darmowe gry. Np. w sierpniu były to (jeszcze dostępne): PGA Tour 2K23, Dreams i Death’s Door, a we wrześniu (dostępne od 5 września): Saints Row, Black Desert: Traveler Edition i Generation Zero.

Biorąc pod uwagę aktualny światowy trend, nie powinniśmy być zaskoczeni podwyżką, chociaż jak zwykle odbije się to nam po kieszeni. Co sądzicie na ten temat: przedłużacie dalej, czy macie inne plany? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *