Przez długi czas Microsoft oferował promocję, dzięki której nowi użytkownicy mogli wypróbować usługę Game Pass Ultimate za 4 złote za pierwszy miesiąc. Niestety, oferta zniknęła właśnie ze sklepu – możliwe, że już na dobre.

To oficjalne: koniec z tanim wstępem do Game Passa

Pierwsi zniknięcie znanej i lubianej promocji zauważyli gracze. Następnie przedstawiciel Xboxa przekazał portalowi The Verge oświadczenie, z którego wynika, że to nie błąd, a celowe działanie firmy.

Zrezygnowaliśmy z naszej poprzedniej oferty Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass dla nowych klientów i rozważamy inne opcje marketingowe dla nowych członków w przyszłości – Kari Perez, szef globalnej komunikacji w Xboxie

Dotychczas oferta pozwalała zapisać się do usługi Game Pass Ultimate (w skład której wchodzi Game Pass na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych, Xbox Live Gold oraz EA Play) lub Game Pass na PC za 4 złote. Po upływie pierwszego miesiąca za każdy kolejny opłata była pobierana już w pełnej wysokości, ale, żeby tego uniknąć, można było anulować subskrypcję przed końcem okresu próbnego.

Czyżby tani okres próbny miał zastąpić plan Friends & Family?

Być może nie jest przypadkiem, że Xbox wycofał swoją promocyjną ofertę w momencie, kiedy coraz intensywniej testuje nowy pakiet subskrypcji Game Passa o nazwie Friends & Family. Jak sama nazwa wskazuje, plan może dzielić ze sobą kilka osób – podobne rozwiązania oferują m.in. liczne platformy streamingowe.

Aktualnie z planu dla przyjaciół i rodziny mogą już korzystać gracze w Kolumbii, Chile, na Węgrach, w Irlandii, Izraelu, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki i Szwecji. Uruchomiono go we wrześniu 2022 roku, a więc niewykluczone, że Microsoft chce poszerzyć jego zasięg. W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Polsce póki co nie jest on jednak jeszcze dostępny.

Jak plan Friends & Family ma się do normalnej subskrypcji dla jednej osoby? Na przykład w Irlandii za standardową miesięczną subskrypcję Game Passa Ultimate trzeba zapłacić 12,99 euro. Z kolei Friends & Family kosztuje 21,99 euro miesięcznie, a może z niego korzystać maksymalnie 5 osób – czyli wychodzi około 4,40 euro na osobę miesięcznie.

xbox game pass ultimate friends and family

W Polsce aktualnie Game Pass Ultimate 54,99 zł miesięcznie – biorąc pod uwagę stosunek ceny pojedynczej subskrypcji do rodzinnej w Irlandii, można potencjalnie spodziewać się kosztu Friends & Family w okolicach 100 złotych. Oczywiście, polityka cenowa w różnych krajach może być nieco inna, ale warto mieć pewne porównanie.

Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie i czy mieliście okazję skorzystać z Game Passa za 4 złote, zanim promocja została wycofana!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *