Przez długi czas Microsoft oferował promocję, dzięki której nowi użytkownicy mogli wypróbować usługę Game Pass Ultimate za 4 złote za pierwszy miesiąc. Niestety, oferta zniknęła właśnie ze sklepu – możliwe, że już na dobre.

To oficjalne: koniec z tanim wstępem do Game Passa

Pierwsi zniknięcie znanej i lubianej promocji zauważyli gracze. Następnie przedstawiciel Xboxa przekazał portalowi The Verge oświadczenie, z którego wynika, że to nie błąd, a celowe działanie firmy.

Zrezygnowaliśmy z naszej poprzedniej oferty Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass dla nowych klientów i rozważamy inne opcje marketingowe dla nowych członków w przyszłości – Kari Perez, szef globalnej komunikacji w Xboxie

Dotychczas oferta pozwalała zapisać się do usługi Game Pass Ultimate (w skład której wchodzi Game Pass na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych, Xbox Live Gold oraz EA Play) lub Game Pass na PC za 4 złote. Po upływie pierwszego miesiąca za każdy kolejny opłata była pobierana już w pełnej wysokości, ale, żeby tego uniknąć, można było anulować subskrypcję przed końcem okresu próbnego.

Czyżby tani okres próbny miał zastąpić plan Friends & Family?

Być może nie jest przypadkiem, że Xbox wycofał swoją promocyjną ofertę w momencie, kiedy coraz intensywniej testuje nowy pakiet subskrypcji Game Passa o nazwie Friends & Family. Jak sama nazwa wskazuje, plan może dzielić ze sobą kilka osób – podobne rozwiązania oferują m.in. liczne platformy streamingowe.

Aktualnie z planu dla przyjaciół i rodziny mogą już korzystać gracze w Kolumbii, Chile, na Węgrach, w Irlandii, Izraelu, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki i Szwecji. Uruchomiono go we wrześniu 2022 roku, a więc niewykluczone, że Microsoft chce poszerzyć jego zasięg. W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Polsce póki co nie jest on jednak jeszcze dostępny.

Jak plan Friends & Family ma się do normalnej subskrypcji dla jednej osoby? Na przykład w Irlandii za standardową miesięczną subskrypcję Game Passa Ultimate trzeba zapłacić 12,99 euro. Z kolei Friends & Family kosztuje 21,99 euro miesięcznie, a może z niego korzystać maksymalnie 5 osób – czyli wychodzi około 4,40 euro na osobę miesięcznie.

xbox game pass ultimate friends and family

W Polsce aktualnie Game Pass Ultimate 54,99 zł miesięcznie – biorąc pod uwagę stosunek ceny pojedynczej subskrypcji do rodzinnej w Irlandii, można potencjalnie spodziewać się kosztu Friends & Family w okolicach 100 złotych. Oczywiście, polityka cenowa w różnych krajach może być nieco inna, ale warto mieć pewne porównanie.

Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie i czy mieliście okazję skorzystać z Game Passa za 4 złote, zanim promocja została wycofana!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *