Konsole PlayStation 5 sprzedają się jak świeże bułeczki. Sony zanotowało właśnie naprawdę silny drugi kwartał, dzięki czemu sprzedaż ich nowego sprzętu wyniosła już ponad 13,4 milionów egzemplarzy.

Niemal 6 miliardów przychodów Sony w Q2 2021

13,4 milionów konsol PlayStation 5 zostało sprzedanych do września 2021 roku. Jak przełożyło się to na dochody firmy? Zanotowała ona przychody wynoszące 5,86 miliardów dolarów oraz zysk na poziomie 0,751 miliarda w okresie od lipca do września 2021. To drugi najsilniejszy kwartał Sony poza tzw. “oknem świątecznym”, który zawsze generuje podwyższone przychody.

To naprawdę niezły wynik, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że gdyby dostępnych było na półkach więcej konsol PS5, to i sprzedaż byłaby większa. W przypadku tej konsoli można mówić bowiem o popycie wyższym od podaży. Ciężko jednak winić za to Sony, ponieważ niska dostępność urządzeń wynika z przyczyn niezależnych od nich.

Problemy natury logistycznej i niedobór komponentów trapią całą branżę gamingową i technologiczną od dłuższego czasu, a jeśli wierzyć prezesowi Intela, dostęp do czipów będzie ograniczony jeszcze co najmniej do 2023 roku.

Sprzedaż PS4 spada, subskrybenci PlayStation Plus rosną

Nikogo raczej nie zdziwi, że podczas gdy sprzedaż PS5 rośnie, sprzedaż PS4 spada. Większość graczy stara się bowiem “dorwać” nową generację sprzętu, a kto chciał poprzednią, w większości przypadków już ją ma.

W związku z tym w Q2 2021 sprzedano około 200 000 sztuk PlayStation 4, podczas gdy w zeszłym roku w tym samym kwartale znalazło właścicieli 1,5 miliona tych konsol. Jako ciekawostkę można dodać, że dotychczas PS4 sprzedało się w łącznie około 116,6 milionach egzemplarzy, więc Sony bez wątpienia miało powód do zadowolenia.

Czy PS5 osiągnie tak samo duży sukces? Są na to spore szanse, ponieważ nawet przy ograniczonej podaży konsola sprzedaje się bardzo szybko w porównaniu do swoich poprzedniczek. Skoro mówimy o sukcesach Sony – w Q2 ilość subskrybentów usługi PlayStation Plus wzrosła o 900 tysięcy i wyniosła 47,2 miliony.

To niezły wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Q1 zanotowano spadek o 1,3 miliona subskrybentów. W Q2 spadła za to liczba miesięcznych aktywnych użytkowników, która wyniosła około 104 miliony. Nie da się więc ukryć, że ten rok to swego rodzaju rollercoaster (zresztą nie tylko dla Sony).

Firma podkreśla, że pracuje ciężko, aby sprostać popytowi i faktycznie regularnie nowe partie PS5 są “rzucane” na rynek. Jednak wiele wody musi jeszcze upłynąć, aby każdy, kto chce kupić tę konsolę, miał do niej łatwy dostęp (i to po normalnej cenie, a nie zawyżonej przez tak zwanych skalperów).

Dajcie znać, czy Wy już macie PlayStation 5 (lub planujecie zakupić tę konsolę, a może wolicie Xboxa bądź PC)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *