Strzelanki na Nintendo Switch podobnie jak i na innych konsolach przeszły długą drogę. Kiedyś wydawało się, że padem po prostu nie da się wygodnie sterować w tym rodzaju gry i niewiele takich propozycji wychodziło na konsolę. Z biegiem czasu to jednak one stały się domyślnym sprzętem do grania, a wydawcy, chcąc dotrzeć do większej liczby graczy, zaczęli chętniej wydawać nowości. Aktualnie strzelanek na Nintendo Switch jest bardzo dużo i jest z czego wybierać. Sprawdź, na co warto rzucić okiem!

Strzelanka na Nintendo Switch – ranking

Słowem wstępu do rankingu: pamiętajcie, że słynny pstryczek to trochę inna konsola, więc i strzelanki na Nintendo Switch będą trochę inne. Gry multiplatformowe mogą za to często działać trochę inaczej, ze względu na dopasowanie do sterowania ruchem. Dla zobrazowania, o czym mówię, zaczniemy dokładnie od takiej gry.

Przed wami ranking strzelanek na Nintendo Switch, w którym odpowiemy sobie na pytanie: jakie gry na Nintendo Switch oferują najlepsze strzelanie?

Quake

Quake
Źródło: nintendo.com

Tak, to ten Quake. Pierwsza w rankingu strzelanka na Nintendo Switch to przy okazji pierwszy FPS w pełnym 3D. Genialny remaster gry z 2016 roku, wydany z trzema dodatkami oraz czwartym stworzonym wyłącznie na potrzeby tego wydania. Mnóstwo contentu, mnóstwo zabawy, mnóstwo strzelania. Całość w delikatnie odświeżonej grafice i ze sterowaniem dopasowanym do znanego z Nintendo sterowania ruchem. Nawet nie zauważycie, że to nie jest wybitnie nowa gra.

W dodatku jeśli szukacie na Nintendo Switch gry na 2 osoby, to w Quake można grać online, jak i w lokalnej kooperacji.

Doom Eternal i Doom 2016

Doom Eternal
Źródło: nintendo.com

Doom Eternal to strzelanka na Nintendo Switch będąca kontynuacją Dooma z 2016 roku. Nie musicie jednak zaczynać od pierwszej części. Obie gry stanowią wiele godzin zabawy, szczególnie dla starszych graczy. Nie tylko z powodu settingu, ale dlatego, że to na dobrą sprawę klasyczny FPS arenowy, jak z dawnych lat.

Borderlands: Legendary Collection

Borderlands
Źródło: nintendo.com

Strzelanka na Nintendo Switch Borderlands to pierwszy prawdziwy looter-shooter. Co to znaczy? To prawdziwy mix strzelanki i zdobywania coraz lepszych itemów znany z gier typu hack and slash (np. Diablo). W zestawie na Nintendo Switch gry są aż trzy:

 • Borderlands,
 • Borderlands 2,
 • Borderlands: The Pre-Sequel.

W dodatku wszystkie z dodatkowym contentem, który oryginalnie wychodził jako DLC. Nie pomylcie z Borderlands: The Handsome Collection, które zawiera tylko dwie gry.

Prodeus

Prodeus
Źródło: nintendo.com

Jeśli nudzą was nowoczesne strzelanki drużynowe, Prodeus przychodzi z klasycznym modelem gry: idziecie do przodu, zabijacie wrogów, zgarniacie naboje i apteczki, a do „tańca” przygrywa industrialna muza rodem z Quake 2. Ten typ gry z racji stylizacji na klasyczne strzelanki nazywany jest często „boomer shooterem”. Nie wątpię jednak, że młodszym graczom też się spodoba.

Serious Sam Collection

Serious Sam Collection
Źródło: nintendo.com

Poważnego Sama mogą pamiętać starsi gracze, ale spokojnie: w zestawie znajdują się dwie odnowione gry oraz jedna całkiem nowa, więc gra nie odstrasza wyglądem. W zestawie znajdują się trzy strzelanki na Nintendo Switch:

 • Serious Sam HD: The First Encounter,
 • Serious Sam HD: The Second Encounter,
 • Serious Sam 3: BFE.

Pod względem gameplay’u Serious Sam stawia na niczym niezmąconą rozwałkę. Nie znajdziecie tam za wiele fabuły, ale za to wrogów atakujących w kompletnie niepoliczalnych ilościach. To jednak żaden problem, bo do dyspozycji macie między innymi armatę.

Inne strzelanki na Nintendo Switch

Powyższe pozycje nie wystarczą? Oto inne strzelanki na Nintendo Switch, które mogą wam się spodobać:

 • Hitman,
 • Bulletstorm,
 • Overwatch,
 • Apex Legends,
 • Warframe,
 • Sniper Elite 4,
 • Crysis Remastered (wszystkie trzy części),
 • Metro Redux (obie części),
 • Wolfenstein II: The New Colossus.

Szukając ciekawych gier na pstryczka, sprawdźcie też nasz ranking gier Nintendo Switch.

Czy strzelanki na Nintendo Switch to gry dla każdego?

Chociaż strzelanki na Nintendo Switch to bardzo popularne tytuły, to jednak nie mogę ich z czystym sumieniem polecić dla każdego. Oczywiście dorośli mogą decydować za siebie, ale lepiej uważać, co kupujecie swoim dzieciom.

Większość strzelanek będzie z założenia dosyć brutalna. Niezależnie od tego, czy przeciwnikiem są demony, czy wrodzy żołnierze. Z drugiej strony istnieje nowy nurt strzelanek pokroju Overwatcha: żywych i kolorowych, w których elementy przemocy są zminimalizowane. Decyzja należy do was.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *