Premiera większości aplikacji mobilnych przechodzi bez większego echa… ale są też takie, które już w pierwszych dniach od premiery zyskują imponującą ilość pobrań i ogromny rozgłos. Jedna z takich aplikacji będzie dostępna już bardzo niedługo.

Będzie hit na miarę Threads? Aplikacja jest już na iOS-ie, a teraz pojawi się też na Androidzie

Nowa alternatywa dla Twittera autorstwa Instagrama, czyli Threads, została pobrana przez ponad 30 milionów użytkowników w mniej niż 24 godziny od debiutu. I to mimo faktu, że Threads nie jest dostępne w Unii Europejskiej.

Kiedy w maju tego roku ChatGPT, ponieważ to o nim mowa, zadebiutował na iOS-ie, nie odniósł może równie powalającego sukcesu (ponad 230 tysięcy pobrań w pierwszym dniu dostępności w App Store!), ale to w końcu nie aplikacja społecznościowa, a chatbot oparty na AI, czyli coś mniej uniwersalnego.

Teraz twórcy podzielili się informacją, że oficjalna aplikacja ChatGPT dla Androida pojawi się w przyszłym tygodniu. Nie podano dokładnego dnia, a więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Już teraz można dokonać wstępnej rejestracji w karcie produktu w sklepie Google Play. W ten sposób od razu w momencie premiery otrzyma się powiadomienie, że aplikacja jest dostępna.

OpenAI wyprzedza Google

Microsoft, który nawiązał współpracę z OpenAI i używa modelu GPT-4 w swoim autorskim chatbocie wbudowanym w wyszukiwarkę Bing, już jakiś czas temu zaprzyjaźnił się z użytkownikami urządzeń mobilnych. Amerykański gigant udostępnił chatbota w aplikacji mobilnej Binga i Edge w lutym 2023 roku.

Natomiast dedykowanej aplikacji mobilnej nie ma jeszcze Google Bard, który zresztą dopiero niedawno stał się dostępny w Polsce. Warto jednak zauważyć, że zarówno w przypadku Barda, jak i ChatuGPT na Androidzie, cały czas można korzystać z botów, otwierając ich witryny w dowolnej smartfonowej przeglądarce internetowej.

Po prostu nie ma (chociaż w przypadku ChatGPT jest to kwestia zaledwie kilku dni) osobnej aplikacji do pobrania.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czekacie z niecierpliwością na premierę ChatGPT na Androidzie, czy nie jesteście zainteresowani? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *