Gdyby zapytać laika o najważniejsze funkcje smartfona lub o to, czego oczekuje od nowych telefonów, telefony z zakrzywionym ekranem raczej nie byłyby wysoko na liście. O ile znalazłyby się  tam w ogóle. Ostatecznie taka cecha nie jest do niczego przydatna – to tylko kwestia wyglądu i gustu.

Zakrzywiony ekran – symbol nowoczesności

Telefony z zakrzywionym ekranem mają dodatkowy minus: trudno jest je trzymać w dłoni, co sprawia, że futerał to absolutny must have. A futerał, żeby działał, musi wystawać ponad ekran, czym na dobrą sprawę niweluje krzywiznę. Mimo to, zakrzywiony ekran stał się symbolem postępu i nowoczesności wśród smartfonów i dzięki marketingowi od kilku lat jest funkcją pożądaną.

Telefony z zakrzywionym ekranem – ranking

Technicznie zakrzywiony ekran to nie taka łatwa sprawa, stąd z reguły jest zarezerwowany dla wyższej półki smartfonów. Jeśli szukacie smartfon do 1500, wybór będzie niewielki. Najtańsze telefony z zakrzywionym ekranem mogą być droższe.

Chcesz wiedzieć, które telefony z zakrzywionym ekranem są najlepsze? Zapraszamy do naszego zestawienia: telefony z zakrzywionym ekranem 2024.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro
Źródło: OnePlus

Marka OnePlus zdobyła udział w rynku szturmem kilka lat temu, gdy wypuścili na rynek telefon o specyfikacji flagowca, ale w niskiej cenie. Od tamtej pory OnePlus rozpycha się łokciami na scenie smartfonów, chociaż cenowo niestety zbliżył się do flagowców. Oczywiście nie jest to wada: wszak za tą cenę dostajecie wciąż absolutnie topowy telefon, z najlepszymi bajerami i wszystkim, co aktualnie branża może zaoferować.

Telefon z zakrzywionym ekranem OnePlus 9 Pro jest przykładem dokładnie tego, co napisałem wyżej. To model, który zaspokoi najbardziej wymagające gusta. W środku znajdziecie topowy procesor Snapdragon 888 wspomagany przez co najmniej 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci. Ekran o odświeżaniu 120 Hz sprawi, że obsługa telefonu będzie tak płynna, że nie będziecie chcieli wracać. Do tego poczwórny aparat, który zrobi najlepsze zdjęcia.

Zalety

  • Mocna specyfikacja techniczna
  • Szybkie ładowanie
  • Ładowarka wciąż w zestawie
  • Ekran z odświeżaniem 120 Hz

Wady

  • Brak złącza jack

OnePlus 10 Pro 5G

OnePlus 10 Pro 5G
Źródło: OnePlus

Skoro wrzuciliśmy OnePlus 9 Pro, to nie mogło też zabraknąć jego młodszego, ale jeszcze bogatszego brata. OnePlus 10 Pro to telefon z zakrzywionym ekranem, tym samym co u poprzednika. Różnice są gdzie indziej: w środku. Nowszy procesor, lepszy układ graficzny, mocniejsza bateria i jeszcze szybsze ładowanie.

Rewolucję przeszedł też aparat, co widać po samych zdjęciach. Liczba obiektywów została zredukowana do trzech, za to są to obiektywy Hasselblad, które zapewnią wyższą jakość zdjęć i bez czwartego obiektywu.

Łączność jest już wzbogacona o obsługę 5G, o które coraz łatwiej na polskim rynku. Znajdziemy tu też łączność Bluetooth 5.2, aby w końcu zapomnieć o słuchawkach na kabel. Zresztą – po co wam słuchawki, skoro głośniki stereo obsługują standard Dolby Atmos?

Zalety

  • Najnowszy sprzęt
  • Aparat Hasselblad
  • Obsługa 5G i bluetooth 5.2
  • Dolby Atmos

Wady

  • Cena niestety również jest absolutnie topowa

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro
Źródło: Google

Google w swoim imiennym flagowcu nie bawi się w półśrodki i bazowo montuje 12 GB RAM-u. Po co? Ciężko powiedzieć, ale fani najlepszych telefonów będą zadowoleni. Wybrać można za to wielkość wbudowanej pamięci. Wbudowany procesor to Google Tensor, więc podzespoły też ma oryginalne i ciężkie do porównania z innymi.

Środek jest chroniony przez pyłoszczelno i wodoszczelną normę IP68. Wszystko jest najwyższej jakości: ekran z odświeżaniem 120 Hz, potrójny aparat i bateria z szybkim ładowaniem. Dużym minusem będzie fakt, że chociaż telefon obsługuje 5G, to nie na falach, na których 5G jest nadawane w Polsce.

Telefon Google to oczywiście dosyć czysty Android, który przypasuje wszystkim, którzy nie lubią przekombinowanych nakładek producenckich.

Zalety

  • Telefon Google
  • Najlepsze podzespoły
  • 12 GB RAM-u

Wady

  • W Polsce nie działa 5G

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra
Źródło: Samsung

Linia Samsung Galaxy S to od wielu lat synonim wszystkiego, co najlepsze. To właśnie telefony z zakrzywionym ekranem tej marki wyznaczają, czym tak naprawdę są flagowce w branży. Inni producenci starają się nawet nie tyle, co przegonić Samsunga, ale dorównać ich modelom. Nie inaczej jest z modelem Samsung Galaxy S21 Ultra.

Dla większej wyrazistości wykończenie aparatu jest wykonane z metalu. W dodatku poczwórny aparat to matryca o mocy aż 108 MP. Przekątna ekranu to 6,8 cala, czyli delikatnie więcej niż zazwyczaj. Ekran dynamic AMOLED 2X z płynnym odświeżaniem 120 Hz.

Zalety

  • Jeden z najlepszych aparatów na rynku
  • Ekran Amoled
  • Większy rozmiar ekranu

Wady

  • Brak ładowarki w pudełku

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra
Źródło: Samsung

Podobna historia co ze smartfonami OnePlus. Skoro Samsung ma jeszcze nowszy model, ciężko go nie opisać. Szczególnie że oba smartfony to telefony z zakrzywionym ekranem. Co nowego w Samsung Galaxy S22 Ultra?

Lepszy aparat, nowszy Bluetooth, lepsza synchronizacja z urządzeniami z serii Samsung Gear. Smartfon wyróżnią się też tym, że domyślnie przychodzi z rysikiem. Ciężko powiedzieć, czy to przez niego, ale telefon jest dosyć ciężki – jego waga to aż 228 g! Nowszy telefon to oczywiście również nowa, wyższa cena. Rzeczywistość nam nie odpuszcza.

Zalety

  • Absolutnie topowy sprzęt
  • Rysik
  • Dostępny w wielu różnych kolorach

Wady

  • Dosyć ciężki
  • Brak ładowarki

Oppo Reno 6 Pro

Oppo Reno 6 Pro
Źródło: Oppo

Oppo to wciąż niezbyt popularna firma, przynajmniej w Polsce. Wśród urządzeń wypuszczanych przez tę firmę można znaleźć jednak sporo ciekawych propozycji, szczególnie jeśli interesują was telefony z zakrzywionym ekranem.

Oppo Reno 6 Pro to porządny telefon, który jednak ma “tylko” Snapdragon 870, przekątną ekranu 6,55 cala, ekran o rozdzielczości 2400 x 1080 i baterię o pojemności 4500. To wszystko gorsze podzespoły niż dotychczasowe telefony, chociaż Oppo Reno 6 Pro cenowo nie odstaje od nich. Za to bazowo ma aż 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej. Do tego obsługa 5G i poczwórny aparat.

Zalety

  • Domyślnie dużo RAM-u i pamięci masowej
  • Poczwórny aparat
  • Obsługa 5G

Wady

  • W tej cenie da się znaleźć telefon o lepszych podzespołach

Sony Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II
Źródło: Sony

Odnoszę wrażenie, że marka Sony Xperia została jakby trochę zapomniana w ostatnich latach. Niesłusznie. Sony wciąż tworzy sprzęty o wysokiej jakości, w swój oryginalny sposób. Sony Xperia 1 II to telefon, który stawia przede wszystkim na aparat – wbudowane zostały wysokiej jakości obiektywy firmy ZEISS, które wyróżniały się w starych komórkach, jeszcze przed erą smartfonów (np. w Nokii e51).

Z tego powodu zostały zaimplementowane elementy sterujące występujące z reguły z profesjonalnych aparatach. To znajduje odzwierciedlenie w specjalnie stworzonej aplikacji Imagining Edge, dzięki której telefon można połączyć z aparatem Sony dla uzyskania kolejnego wyświetlacza zdalnego i innych opcji.

Co jeszcze? Sony Xperia 1 II to 6,5-calowy wyświetlacz 4K HDR OLED CinemaWide 21:9, który pozwala na oglądanie filmów w pełni kinowych wrażeń, szczególnie że obsługuje też standard dźwięku Dolby Atmos.

To też świetne rozwiązanie do gier: telefon został zoptymalizowany pod kątem Call of Duty Mobile, bez problemu dołączyć też do niego bezprzewodowy kontroler Dualshock 4. O dziwo nie idzie to w parze z pojemnością baterii – ta ma tylko 4000 mAh.

Zalety

  • Inne podejście do tworzenia telefonu
  • Ciekawa synchronizacja z aparatami Sony
  • Ekran 4k 21:9 i obsługa dźwięku Dolby Atmos

Wady

  • Bateria mogłaby być bardziej pojemna

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro
Źródło: Huawei

Jeśli lubicie ciekawy projekt ułożenia aparatów na tylnej ściance, to Huawei P50 Pro na pewno wam się spodoba. Poczwórny aparat został podzielony na dwa moduły fotograficzne – specjalnie po to, żeby ładnie wyglądać. Od przodu to telefon z zakrzywionym ekranem o odświeżaniu 120Hz.

Jest to uzupełnione przez baterię o pojemności 4360 mAh. Szybkie ładowanie jest szybkie nie tylko na kablu, ale o dziwo również bezprzewodowo. Żeby nie było zbyt dobrze, odpowiednia ładowarka bezprzewodowa jest sprzedawana osobno.

Omawiając telefony z zakrzywionym ekranem marki Huawei, nie sposób pominąć słonia w składzie porcelany – marka Huawei jest wciąż odłączona od sklepu Google Play, więc wiele aplikacji może być dla was niedostępnych, a sam telefon może (ale nie musi) być mało przyszłościowy.

Zalety

  • Poczwórny aparat w dwóch modułach fotograficznych
  • Ładny design
  • Szybkie ładowanie bezprzewodowe

Wady

  • Szybka ładowarka bezprzewodowa sprzedawana osobno
  • Brak dostępu do sklepu z aplikacjami Google Play

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10
Źródło: Xiaomi

Xiaomi to marka bardzo popularna w Polsce, ze względu na legendarne hasło “dobrze i tanio”. Xiaomi tanie rzeczywiście kiedyś było, druga część jest już zdecydowanie bardziej dyskusyjna. Xiaomi Mi 10 to telefon tańszy niż poprzednicy, dzięki czemu jest szansa, że będzie to smartfon do 2000. Oczywiście wraz z niższą ceną idą mniejsze możliwości.

To wciąż telefony z zakrzywionym ekranem, ale z mniejszą ilością RAM-u i słabszym odświeżaniem: 90 Hz. Mniejsza jest również rozdzielczość. Potrójny aparat ma aż 108 MP, aczkolwiek nie widać tego po jakości zdjęć. Kupno Xiaomi to też obcowanie z nakładką MIUI, która jest okrutnie zasobożerna, a co gorsza ma też wbudowane reklamy.

Zalety

  • Cena?
  • Dużo megapikseli

Wady

  • Przez reklamy wbudowane w system odnoszę wrażenie, że Xiaomi nie jest dobrym wyborem

Oppo Find X5 Pro

Oppo Find X5 Pro
Źródło: Oppo

Telefon Oppo Find X5 Pro to prawdziwy przedstawiciel linii premium, jeśli chodzi o telefony z zakrzywionym ekranem. Widać to od razu po dotknięciu – ten smartfon został zamknięty w wytrzymałą ceramiczną obudowę o opływowym kształcie, która jest dodatkowo polerowana i trzyma standard IP68. Do tego ładowanie o mocy aż 80 W kablem i 50 W bezprzewodowo!

Aparaty zostały stworzone we współpracy z firmą Hasselblad. Autorski chip do zdjęć – MariSilicon X, którego dodatkowym wyróżnieniem jest optymalizacja procesora pod kątem nocnych zdjęć i filmów. Przednia kamerka ma zawrotne 32 MP.

Ten smartfon ma wszystko, co najnowsze i najlepsze: ekran AMOLED WQHD+, odświeżanie ekranu 120 Hz, funkcje dla graczy, 12 GB pamięci RAM i 256 pamięci masowej. Bateria to aż 5000 mAh pojemności. Łączność to oczywiście Wi-Fi 6, 5G i Bluetooth 5.2. W przeciwieństwie do wielu innych producentów Oppo wciąż dodaje ładowarkę do zestawu!

Zalety

  • Telefon o potężnych możliwościach
  • Superszybkie ładowanie, nawet bezprzewodowo
  • Specjalny chip do zdjęć nocnych

Wady

  • Cena również jest potężna

Tanie telefony z zakrzywionym ekranem

Czy są jakieś tanie telefony z zakrzywionym ekranem? Tak są. Wiem, że to może budzić zdziwienie, w związku ze wszystkim, co powiedziałem do tej pory, więc pozwolę sobie najpierw wyjaśnić, o co chodzi.

Zakrzywiony ekran nie jest żadną nowością – w tym momencie jest raczej rodzajem mody, która co jakiś czas powraca. W tym roku mamy kolejną falę, dzięki czemu mogliśmy bez problemu zrobić zestawienie “Telefony z zakrzywionym ekranem 2024”. Po prostu w tym roku jest wręcz ciężko kupić telefon bez zakrzywionego ekranu.

Nie jest to też pierwsza odsłona “krzywych” telefonów. W pewnym momencie firma LG wypuściła model G Flex, który cały był… krzywy. Aby zmieścić zakrzywiony ekran, cały telefon był zaokrąglony, tak jak często bywają współcześnie monitory komputerowe.

Z tego powodu, jeśli zależy wam przede wszystkim na telefonie z zakrzywionym ekranem i niskiej cenie, możecie poszukać starszych modeli telefonów. Przed wami przykładowe starsze telefony z zakrzywionym ekranem:

  • Samsung Galaxy S7.
  • Samsung Galaxy S9.
  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro.
  • LG Velvet.
  • Samsung Galaxy A42.
  • Xiaomi Mi 11 Lite.

To tylko poglądowe modele. Tak naprawdę można w tego typu modelach przebierać.

Telefony z zakrzywionym ekranem – podsumowanie

Jak już wspomniałem wyżej, telefony z zakrzywionym ekranem to moda, która powraca co kilka lat. Osobiście nie jestem fanem: słabo to leży w ręce i wymaga nieporęcznego futerału. Dodatkowo ciężko również znaleźć odpowiednią folię lub szkło ochronne, które pokryje cały ekran.

Z drugiej strony nie da się ukryć, że taki telefon ma coś w sobie i przyciąga uwagę wyglądem.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsze smartwatche 2020 Najlepsze smartwatche 2020 – co wybrać?
Robiliśmy już dla Was ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych, a także foteli dla graczy. Dzisiaj przyszedł czas na porównanie smartwatchy, czyli rosnącego w coraz większą popularność
najlepsze bezprzewodowe sluchawki douszne - ranking Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne – ranking
Bezprzewodowe słuchawki douszne zawojowały rynek. Mowa tu konkretnie o słuchawkach typu true wireless, czyli takich, które nie dość, że nie łączą się przewodowo z telefonem,
galaxy ai Samsung Galaxy S24 będzie wykorzystywał Galaxy AI – zobacz, co oferuje!
Wczoraj poznaliśmy bliżej trzy najnowsze modele od Samsunga: Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Nie da się ukryć, że są one znacznie lepsze
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *