Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

The Division 2 to kolejna odsłona słynnej serii strzelanek sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego. Jako że cieszy się niezłymi opiniami graczy, mimo mijających lat wciąż może pochwalić się sporym zainteresowaniem. Jeśli lubicie trzecioosobowe strzelanki dla wielu graczy, jest to bez wątpienia tytuł, o którym słyszeliście wielokrotnie, nawet, jeśli do tej pory nie mieliście okazji go wypróbować. Przed zakupem warto jednak poświęcić moment na sprawdzenie, czy wymagania The Division 2 nie okażą się zbyt dużym wyzwaniem dla posiadanego sprzętu.

Jest to gra wieloosobowa, co oznacza, że tym bardziej ewentualne lagi, zacinki i ogółem problemy z grą będą mocno odczuwalne (i będą rzutowały na wyniki osiągane podczas rozgrywki). W związku z tym postanowiliśmy zebrać dla Was zarówno wymagania minimalne, jak i zalecane – nie tylko dla standardowej rozdzielczości 1080p, ale także dla wyższych rozdzielczości, co będzie istotne dla najbardziej wymagających graczy. Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Wymagania The Division 2 – minimalne oraz zalecane dla 1080p

Wymagania The Division 2, które podamy poniżej, dotyczą takich kwestii, jak procesor czy karta graficzna, natomiast nie można zapominać, że mamy tutaj do czynienia z grą online. Połączenie z Internetem, które jest odpowiednio szybkie, a przy tym stabilne (czytaj: nie zrywa się), jest bardzo ważne.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że podane w konfiguracjach przygotowanych przez twórców karty graficzne to karty desktopowe. Laptopowe wersje tych podzespołów potencjalnie też mogą pozwolić na płynną rozgrywkę, ale wszystko zależy od ich wydajności, więc trzeba po prostu zerknąć do benchmarków i sprawdzić, jak laptopowa karta graficzna radzi sobie w porównaniu z jej wersją PC-tową.

the division 2 wymagania pc
Źródło: Ubisoft

Minimalne wymagania

Spełnianie minimalnych wymagań The Division 2 powinno (według twórców) pozwolić na płynną grę przy 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. Rzeczone wymagania przedstawiają się następująco:

System operacyjny Windows 7 (SP1), Windows 8.1 lub Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe)
Procesor AMD FX 6350, Intel Core i5-2500K lub lepszy (wymagana obsługa SSE 4.2 i AVX)
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna AMD R9 280X (3 GB), NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB z Shader Model 5.0+) lub lepsza
Wersja DirectX DirectX 11 lub DirectX 12

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane zostały z kolei stworzone również z myślą o rozdzielczości 1080p, ale już nie 30, a 60 klatkach na sekundę.

(1080p przy 60 klatkach na sekundę)

System operacyjny Windows 7 (SP1), Windows 8.1 lub Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe)
Procesor AMD Ryzen 5 1500x, Intel Core i7-4790 lub lepszy (wymagana obsługa SSE 4.2 i AVX)
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna AMD RX 480 (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB z Shader Model 6.0+) lub lepsza
Wersja DirectX DirectX 12

Wymagania The Division 2 dla wyższych rozdzielczości

Powyżej omówiliśmy wymagania The Division 2 dla rozdzielczości 1080p, co jednak z graczami, którzy chcieliby zagrać na przykład w rozdzielczości 1440p lub nawet 4K? Twórcy stworzyli z myślą o nich osobne konfiguracje. Trzeba przy tym pamiętać, że wyższa rozdzielczość tekstur oznacza wyższe wymagania sprzętowe, więc do przyjemnego grania w 1440p czy 4K potrzebny jest nie tylko odpowiedni monitor, ale też mocny sprzęt.

Zalecana konfiguracja – rozdzielczość 1440p

Poniższa konfiguracja sprzętowa powinna pozwolić na komfortową grę w rozdzielczości 1440p przy 60 klatkach na sekundę.

System operacyjny Windows 7 (SP1), Windows 8.1 lub Windows 10 (wersja 64-bitowa)
Procesor AMD Ryzen 7 1700X, Intel i7-6700K lub odpowiednik (wymagana obsługa SSE 4.2 i AVX)
Pamięć RAM 16 GB
Karta graficzna AMD RX Vega 56 (8 GB), NVIDIA GeForce GTX 1070 (8 GB z Shader Model 6.0+) lub odpowiednik
DirectX DirectX 12

 Zalecana konfiguracja 4K

Jak łatwo się domyślić, tym razem zaprezentujemy Wam optymalną konfigurację sprzętową, która powinna pozwolić uzyskać przy rozdzielczości 4K 60 klatek na sekundę.

System operacyjny Windows 7 (SP1), Windows 8.1 lub Windows 10 (wersja 64-bitowa)
Procesor AMD Ryzen 7 2700X, Intel i7-8700K lub odpowiednik (wymagana obsługa SSE 4.2 i AVX)
Pamięć RAM 16 GB
Karta graficzna AMD Radeon VII (11 GB), NVIDIA GeForce GTX 2080 Ti (11 GB z Shader Model 6.0+) lub równoważna
DirectX DirectX 12

 

Co jeszcze warto wiedzieć o Tom Clancy’s The Division 2?

Jak zapewne domyśliliście się spoglądając na wymagania The Division 2, jest to tytuł dość świeży. Zadebiutował 15 marca 2019 roku na PC-ty (z systemami Microsoft Windows), a także konsole: PlayStation 4 oraz Xboxa One. Gra jest także dostępna w usłudze Google Stadia.

Po samym tytule łatwo zgadnąć, że jest to sequel. “Dwójka” jest następcą Tom Clancy’s The Division z 2016 roku. Za jej produkcję odpowiedzialne było (a w zasadzie wciąż jest, ponieważ jest to wciąż rozwijana gra-usługa) studio Ubisoft Massive, zaś wydawcą był oczywiście Ubisoft.

tom clancys the divistion 2
Źródło: Ubisoft

The Division 2 wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania The Division 2 ciężko nazwać niskimi, ale z drugiej strony jest to bardzo rozbudowany i miły dla oka tytuł. Gdybyście mieli jakieś problemy ze sprawdzeniem, jak mają się one do Waszych podzespołów, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat tego, jak sprawdzić parametry komputera. Zawsze można też skorzystać z takich programów, jak Can You Run It, aby oszczędzić sobie żmudnego porównywania benchmarków poszczególnych elementów (karty graficznej, procesora).

Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno opisywaliśmy także wymagania Rainbow Six Siege, czyli innej strzelanki z serii pod egidą Toma Clancy’ego. Jest to gra z 2015 roku, w związku z czym jej wymagania sprzętowe są odczuwalnie niższe niż w przypadku The Division 2. Cały czas chcemy przygotowywać dla Was kolejne użyteczne materiały, jeśli więc macie jakieś pomysły na tematy, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *