Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Seria gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego nieprzerwanie cieszy się popularnością, chociaż oczywiście niektóre odsłony spotkały się z lepszym przyjęciem, inne nieco gorszym. W tym materiale chcielibyśmy zająć się Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, czyli teoretycznie tytułem już nie najnowszym, a w praktyce wciąż wartym uwagi, chociażby z uwagi na fakt, że wciąż jest on aktywnie przez twórców rozwijanym. Dokładniej mówiąc, chcielibyśmy przedstawić Wam wymagania Rainbow Six Siege.

Przydadzą się one każdemu, kto zastanawia się nad zakupem tego tytułu. W końcu nie ma nic gorszego, niż wydać pieniądze na grę, spędzać długie godziny na jej pobieraniu (chociaż oczywiście wiele zależy tutaj od prędkości połączenia z siecią, które ma do dyspozycji dana osoba), a następnie odkryć, że po prostu nie da się w nią grać.

Szczególnie biorąc pod uwagę, że Rainbow Six Siege to tytuł w dużej mierze wieloosobowy, więc ewentualne zacięcia mogą bardzo wyraźnie odcisnąć piętno na wynikach rozgrywki. Więcej dowiecie się poniżej – zapraszamy!

Rainbow Six Siege wymagania – minimalne i zalecane

Wymagania minimalne i zalecane Rainbow Six Siege pozwalają ocenić po pierwsze, czy gra w ogóle pójdzie, a po drugie, czy będzie można grać na wysokich ustawieniach graficznych. To nic innego, jak przygotowane przez twórców gotowe konfiguracje sprzętowe o optymalnej wydajności, aby poradzić sobie z grą na niskich (wymagania minimalne) lub wysokich (wymagania zalecane) ustawieniach graficznych. Na wymagania składają się między innymi proponowane procesory czy karty graficzne.

Nie jest wymagane, aby gracze posiadali dokładnie te modele, które zostały wymienione przez twórców gry. Istotna jest wydajność danych podzespołów. Aby mieć pewność, że wymagania zostały spełnione, komputer bądź laptop gamingowy, a właściwie jego dane podzespoły, powinny posiadać co najmniej równorzędną wydajność, jak te, które wskazano w wymaganiach sprzętowych.

rainbow six siege wymagania sprzetowe

Wymagania minimalne:

Wymagania minimalne Rainbow Six Siege prezentują się następująco:

System operacyjny: 64 bitowe wersje systemów operacyjnych Windows 7 SP1, Windows 8 / 8.1 / Windows 10
Procesor: Intel Core i3-560 @ 3.3 GHz lub AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz *
Pamięć RAM: 6 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 5770 (1024 MB VRAM)
DirectX: 11
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX najnowszymi sterownikami
Połączenie z Internetem: łącze szerokopasmowe o prędkości pobierania minimum 256 KBPS

Przypominamy, że rzucając okiem na wymagania Rainbow Six Siege, należy pamiętać, że Rainbow Six Siege to przede wszystkim gra wieloosobowa. W praktyce oznacza to, że nawet najlepszy komputer/laptop gamingowy niewiele da, jeśli niedomagać będzie połączenie z siecią.

Szybki Internet to podstawa, aby uniknąć zacinek w trakcie rozgrywki. Przy sieciowych strzelankach nawet pozornie niewielki lag może przesądzić o przegranej, jest to więc kwestia, o której warto pamiętać.

Wymagania zalecane:

Wymagania zalecane, jak łatwo się spodziewać, są nieco wyższe niż te minimalne (chociaż biorąc pod uwagę typowe wymagania wychodzących w ostatnim czasie gier AAA, naprawdę nie jest tak źle). Wyglądają one tak:

System operacyjny: 64 bitowe wersje systemów operacyjnych Windows 7 SP1, Windows 8 / 8.1 / Windows 10
Procesor: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz lub AMD FX-8120 @ 3.1 GHz
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 lub AMD Radeon HD 7970 / R9 280X bądź lepsza (2048 MB VRAM)
DirectX: 11
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX z najnowszymi sterownikami
Połączenie z Internetem: łącze szerokopasmowe o prędkości pobierania minimum 512 KBPS

Mówiąc o wymaganiach Rainbow Six Siege, warto jeszcze wspomnieć o tym, jakie podzespoły ten tytuł wspiera. W dniu premiery wspierane były następujące karty graficzne:

  • NVIDIA: GeForce GTX 460 lub lepsza, oraz serie 500, 600, 700, 900, Titan.
  • AMD: Radeon HD5770 lub lepsza, oraz serie HD6000, HD7000, R7, R9.

Chodzi tutaj o wersje desktopowe – ich laptopowe odpowiedniki nie są oficjalnie wspierane (co nie oznacza, że nie będą działać – wszystko rozbija się o kwestię wydajności, więc trzeba po prostu sprawdzić, czy ich wydajność równa się lub przewyższa wydajność tych oficjalnie wspieranych).

Oczywiście, od czasu premiery Rainbow Six Siege wyszło już sporo nowych kart graficznych, które powinny sobie bez problemu z tym tytułem poradzić, więc nie trzeba się bardzo mocno listą wspieranych komponentów przejmować. Grunt, aby w benchmarkach wyniki były co najmniej równorzędne (a najlepiej oczywiście wyższe).

Najważniejsze informacje o Rainbow Six Siege. Co warto wiedzieć?

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege zadebiutowało stosunkowo dawno, bowiem 1 grudnia 2015 roku. Gra pojawiła się na PC (z systemami Microsoft Windows), Xboxie One oraz PlayStation 4. Obecnie jest dostępna także na konsolach aktualnej generacji, czyli na Xbox Series X i S oraz PlayStation 5.

Za stworzenie gry odpowiedzialne było studio Ubisoft Montreal, zaś wydawcą był oczywiście “główny” Ubisoft. Jak już wspomniano, jest to gra-usługa, rozwijana nawet na wiele lat po premierze. Można powiedzieć, że została przyjęta dość dobrze, chociaż nie szałowo – na Metacriticu wersja na PC doczekała się ocen od krytyków na poziomie 79/100 i od graczy 7/10.

tom clancy six siege

Rainbow Six Siege wymagania sprzętowe – podsumowanie

Mamy nadzieję, że wymienione powyżej wymagania Rainbow Six Siege nie okazały się dla Waszych sprzętów poprzeczką nie do pokonania. Przy tym trzeba pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z tytułem ciągle rozwijanym (tzw. grą jako usługą). Oznacza to w praktyce, że wraz z kolejnymi aktualizacjami, zastrzykami contentu i nie tylko, wymagania gry mogą po prostu wzrosnąć (jest mało prawdopodobne, aby poszło to w drugą stronę, czyli żeby się obniżyły).

W razie problemów z porównaniem wskazanych wymagań Rainbow Six Siege ze swoimi podzespołami, zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem, w którym wyjaśnialiśmy, jak sprawdzić parametry komputera. Na szczęście nie jest to szczególnie skomplikowane (i jest więcej niż jedna dostępna opcja, więc każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie). W razie, gdybyście mieli jakieś sugestie w zakresie tego, jakimi tematami powinniśmy zająć się w przyszłości, dajcie koniecznie znać w komentarzach – chętnie się z nimi zapoznamy!

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *