Watch Dogs nie jest może najbardziej kochaną przez fanów serią Ubisoftu, ale też nie można nazwać jej serią niszową czy porażką – z każdą kolejną częścią zdaje się ona gromadzić coraz więcej sympatii graczy. Dla osób, które na fali popularności nowszych odsłon zdecydowały się wypróbować także pierwszą, zdecydowaliśmy się przygotować właśnie ten materiał.

Przyda się zwłaszcza, jeśli planujecie zgrać na starszym komputerze lub laptopie – to, jakie Watch Dogs wymagania stawia urządzeniom, odegra wtedy kluczową rolę. Poniżej znajdziecie nie tylko wymagania minimalne, ale też zalecane, więc zweryfikujecie zarówno to, czy gra się w ogóle odpali, jak i czy pójdzie płynnie na wysokich ustawieniach graficznych.

Wymagania minimalne i zalecane – Watch Dogs

Jak przystało na grę wydaną już dość dawno, wymagania Watch Dogs są raczej skromne z dzisiejszej perspektywy, przy czym są bez wątpienia też takie sprzęty, na których gra nie będzie działała świetnie, więc warto się z nimi zapoznać przed zakupem czy rozpoczęciem pobierania.

watch dogs pc
Źródło: Ubisoft

Wymagania minimalne

Minimalne wymagania sprzętowe Watch Dogs na PC prezentują się tak:

System operacyjny: Windows Vista SP2 64-bit
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 lub podobny czterordzeniowy
Pamięć RAM: 6 GB
Karta graficzna: AMD Radeon HD 5770 / Nvidia GeForce GTX 460
Wymagane miejsce na dysku HDD: 25 GB

Już sama obecność w tym zestawieniu systemu Windows Vista sugeruje, że nie mamy do czynienia z najnowszym tytułem. Oczywiście bez obaw, gra powinna bez większych problemów odpalić się także na nowszych odsłonach Windowsa, natomiast jak widać nie straszny jest jej nawet jeden z najmniej lubianych systemów Microsoftu.

Wymagania zalecane

Zalecane wymagania sprzętowe wyglądają natomiast w ten sposób:

System operacyjny: Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit
Procesor: Intel Core i7-3770 lub podobny ośmiordzeniowy
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7850 / Nvidia GeForce GTX 560 (GTX 780 dla ustawień ultra)
Wymagane miejsce na dysku HDD: 25 GB

Jak sprawdzić, czy PC spełnia wymagania Watch Dogs?

Wiemy już, jakie wymagania ma Watch Dogs, więc następnym krokiem jest sprawdzenie parametrów własnego PC/laptopa i dokonanie porównania. Bardziej szczegółowe informacje w tym zakresie znajdziecie w naszym artykule na temat tego, jak sprawdzić parametry komputera. Nie jest to wbrew pozorom trudne.

Nie trzeba oczywiście oceniać “na oko”, czy dany procesor bądź karta graficzna są co najmniej równie potężne, co te wspomniane w wymaganiach (a najlepiej jeszcze bardziej wydajne) – można posłużyć się benchmarkami poszczególnych komponentów.

Dla jeszcze większego ułatwienia można też skorzystać z Can You Run It lub innego podobnego programu. Tego typu narzędzia automatyzują cały proces – po ściągnięciu na komputer pobierają informacje o jego parametrach, a następnie ściągają z bzy informacje o wymaganiach danej gry i benchmarkach poszczególnych komponentów, po czym pokazują wyniki.

Czyli wskazują, czy prawdopodobnie gra (w tym wypadku Watch Dogs, ale można też skorzystać z tego rozwiązania w przypadku większości innych gier) będzie dobrze chodziła na danym urządzeniu. Szybko, prosto i bez zbędnego kombinowania, chociaż nie każdy lubi to rozwiązanie – niektórzy wolą nie dawać takiemu oprogramowaniu dostępu do danych na temat swojego komputera czy laptopa.

Co dobrze wiedzieć o Watch Dogs?

Watch Dogs (a właściwie WATCH_DOGS, ponieważ w takiej formie twórcy prezentowali nazwę gry) to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, stworzona i wydana przez Ubisoft (przy czym deweloperami były konkretnie studia Ubisoft Montreal i Ubisoft Toronto). Akcja toczy się w otwartym świecie.

Premiera miała miejsce 27 maja 2014 roku. Tytuł pojawił się nie tylko na PC, ale też na PlayStation 3 i 4, Xboxie 360 i One, a także Wii U i po latach na Google Stadii.

watch dogs wymagania sprzetowe
Źódło: Ubisoft

Watch Dogs zebrało całkiem przyzwoite oceny od krytyków (dokładniej mówiąc, wersja na PC ma na Metacriticu łączną ocenę 77/100), nieco gorzej jest z oceną graczy (5.9/10). Chwalono generalny zamysł (hakowanie to naprawdę ciekawa tematyka, chociaż tutaj oczywiście zrealizowana w wersji typowo hollywoodzkiej) i niektóre mechaniki, narzekano na warstwę techniczną i głównego bohatera, który nie każdemu przypadł do gustu.

Mimo wspomnianych powyżej problemów, Watch Dogs okazało się dla Ubisoftu kasowym sukcesem – rzekomo do sklepów trafiło ponad 10 milionów kopii, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Gracze mieli wobec tego tytułu duże nadzieje (Watch Dogs miało pod względem sprzedaży najlepsze 24-godzinne okienko po premierze w historii Ubisoftu), które co prawda nie zostały do końca spełnione, ale stworzyły solidny fundament pod kolejne części, które poprawiły sporo wytykanych “jedynce” mankamentów.

Watch Dogs wymagania sprzętowe – podsumowanie

Chociaż Watch Dogs, część pierwsza relatywnie głośnej serii od Ubisoftu, uznawana jest również za część najgorszą, to mimo wszystko warto się z nią zapoznać. To wciąż całkiem wciągający tytuł AAA, który do tego z racji na odległy już rok wydania charakteryzuje się niewielkimi jak na obecne warunki wymaganiami. Na starsze komputery i laptopy gamingowe (chociaż oczywiście nie tylko) jak znalazł.

Warto wspomnieć, że przygotowaliśmy również materiał, w którym opisujemy wymagania Watch Dogs Legion, czyli trzeciej, najnowszej jak dotąd odsłony z tego cyklu. Jak łatwo się domyślić, jako o kilka lat nowszy tytuł Legion ma wyższe wymagania niż pierwsze Watch Dogs, więc bez mocniejszego sprzętu się nie obędzie. Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie do innych tematów, którymi powinniśmy zająć się w kolejnych materiałach, koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *