Dziki Gon ma już 7 lat, a wciąż potrafi wzbudzać sporo emocji w branży gamingowej – tym razem ze względu na premierę net-genowego patcha. Wiedźmin 3: Edycja Kompletna pokonała tegoroczny hit od FromSoftware i wróciła na tron w kategorii RPG-ów z otwartym światem. Wersja na PS5 została fenomenalnie oceniona przez krytyków i wyprzedziła konkurencję.

97/100 – tak krytycy ocenili Edycję Kompletną na PS5

Na Edycję Kompletną “Wieśka 3” składa się podstawowa gra, dwa duże dodatki (Krew i wino oraz Serca z kamienia), a także cała dodatkowa zawartość wypuszczona do tej pory, a więc różne darmowe DLC, w tym te powiązane z wydanym w grudniu next-genowym patchem.

Na ten moment Wiedźmin 3: Edycja Kompletna w wersji na PlayStation 5 może pochwalić się oceną na poziomie 97/100 na Metacriticu, obliczoną na podstawie recenzji 15 krytyków (wersja na Xboxa Series X ma ocenę 95/100).

Czy taki wynik się utrzyma, trudno powiedzieć, natomiast na tę chwilę ponownie czyni on “trójkę” najlepiej ocenianą grą RPG z otwartym światem na Metacriticu. Dlaczego ponownie? Ponieważ w tym roku na pewien czas koronę strącił polskiej produkcji z głowy Elden Ring.

“Oryginalny” Wiedźmin 3 został oceniony przez krytyków na 93/100 na PC, 92/100 na PlayStation 4 i 91/100 na Xboxie One.

wiedźmin 3 metacritic

Natomiast tegoroczne dzieło FromSoftware uzyskało wynik 96/100 na PlayStation 5 oraz Xboxie Series X oraz 94/100 na PC. Zrewitalizowany “Wiesiek” zdołał więc prześcignąć Elden Ringa o jeden punkt na PS5, natomiast w przypadku konsoli Microsoftu pozostaje o jeden punkt w tyle.

elden ring metacritic

To nie zupełnie nowa gra, ale zmiany są widoczne już na pierwszy rzut oka

Co sprawiło, że Edycja Kompletna została oceniona o kilka oczek wyżej od oryginału? Każdy recenzent mógł podejść do sprawy nieco inaczej, natomiast, ogółem mówiąc, chwalona jest przede wszystkim wyraźnie atrakcyjniejsza, przystająca 2022 rokowi oprawa graficzna (pojawił się nawet ray tracing), a także sporo poprawek typu quality of life.

Twórcy zdecydowali się na dodanie szeregu usprawnień (na pierwszy rzut oka niewielkich, a w praktyce bardzo użytecznych), o które gracze prosili od lat, np. dodanie nowych znaków szybkiej podróży, w szczególności pod Kasztel Wrońce.

Next-genowy patch do Wiedźmina 3 jest dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry i można go pobierać już od dzisiaj, to jest 14 grudnia 2022. Jeśli już mieliście okazję go zainstalować, dajcie znać, jak Wy go oceniacie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsze mody do Wiedźmina 3 Najlepsze mody do Wiedźmina 3
W co gracie w te święta? Czyżby w (według niektórych) najlepszą polską produkcję w historii, Wiedźmina 3? W końcu dopiero co miała miejsce premiera serialu
wiedźmin księga kucharska Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska trafiła już do sprzedaży
Ta informacja spodoba się szczególnie fanom Wiedźmina i tym, którzy uwielbiają spędzać czas w kuchni. Za nami oficjalna premiera książki kucharskiej z Wiedźmina. Sprawdź, co
cd projekt CD Projekt zaatakowany przez hakerów, firma nie planuje zapłacić okupu
CD Projekt poinformował na Twitterze, że (po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat) padł ofiarą hakerów. Oszuści pozostawili po sobie notatkę, w której grożą
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *