Możliwość odpalenia androidowych aplikacji na Windowsie bez korzystania z emulatorów to jedna z najczęściej podkreślanych cech Windowsa 11. Dotychczas system obsługiwał Androida 12, na tym jednak nie poprzestano – chętni użytkownicy mogą już wypróbować na swoich PC betę Androida 13.

Beta Androida 13 na PC jest dostępna na specjalnym kanale, ale nie dla Polaków

Stabilna wersja Androida dla Windowsa 11, czyli w tej chwili mowa o Androidzie 12, jest dostępna jedynie dla użytkowników w wybranych krajach (niestety nie w Polsce, można z niej korzystać za to m.in w… Watykanie).

Nie trzeba zapisywać się do programu Windows Insider, wystarczy pobranie z Microsoft Store aplikacji Windows Subsystem for Android i zalogowanie się do swojego konta w Amazon Appstore (niestety nie ma możliwości korzystania na PC bez emulatorów ze znacznie bardziej rozbudowanego sklepu Google Play).

Jako że Android 13 na PC jest nadal w becie, osoby zainteresowane tą aktualizacją mają przed sobą nieco trudniejszą i nietypową (jako że ominięto tutaj wspomniany program Windows Insider) ścieżkę.

Nie obejdzie się bez zapisu do programu Windows Subsystem for Android Preview, którego nie należy mylić ze “zwykłym” Windows Insider . Najnowszy Android jest dostępny konkretniej w wersji 2211.40000.7.0.

Zmian w nowej wersji jest całkiem sporo

Lista poprawek wchodzących w skład nowej aktualizacji jest całkiem obszerna. Microsoft wymienił wśród nich następujące zmiany:

  • dodano nowe polecenie, które zamyka WSA w celu automatyzacji
  • poprawiono wydajności rozruchu (do 50%, na komputerach bez obracających się dysków)
  • ulepszenia wprowadzania kliknięć myszą
  • ulepszenia stabilności schowka
  • ulepszenia zmiany rozmiaru aplikacji
  • zaktualizowano do technologii Intel Bridge dla systemu Android 13
  • ulepszenia niezawodności otwierania plików multimedialnych w systemie Windows
  • wpisy Jumplist dla aplikacji obsługujących skróty do aplikacji.

Oprócz tego dodano oczywiście garść niecharakteryzowanych bliżej usprawnień, mających na celu poprawę stabilności i wydajności Androida na PC.

Kiedy Android 13 na Windowsa wyjdzie z bety i stanie się dostępny dla wszystkich (a w każdym razie wszystkich mieszkańców krajów, w których Windows Subsystem for Android jest dostępny)? Ciężko powiedzieć, ale biorąc pod uwagę, że testy dopiero się rozpoczęły, może to jeszcze chwilę potrwać.

Dajcie znać w komentarzach, czy chcielibyście, aby Android trafił oficjalnie na Windowsa 11 także w Polsce! Póki co trzeba jednak obejść się smakiem, a jedyną dostępną opcją w naszym kraju są emulatory.

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Laptop z Windows Vs Macbook. Zobacz, co wybrać!
Biorąc pod uwagę konkurencyjną ofertę rynkową, wybór laptopa może być dosyć sporym wyzwaniem. Obecnie dostępne są setki modeli z różnorodnymi funkcjonalnościami, parametrami oraz systemami operacyjnymi
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *