W tym momencie YouTube jest dostępny nadal za darmo, ale ponoć coraz więcej osób decyduje się na płatne YouTube Premium. Nic dziwnego: zapewne zauważyłeś, że od dłuższego już czasu korzystanie z tej platformy w wersji bezpłatnej stało się bardziej uciążliwe. Winowajcą są reklamy, których jest zwyczajnie zbyt wiele.

YouTube Premium z rewelacyjnymi statystykami

Jak informowaliśmy w połowie stycznia 2024 roku, wielu użytkowników zmagało się z problemem wolnego działania YouTube. Szybko okazało się, że występuje on wyłącznie u tych, którzy korzystają z blokerów reklam. Wówczas było głośno na ten temat, a wielu korzystających z platformy mocno się oburzyło. Mogło się nawet wydawać, że platforma na tym straci, ale stało się dosłownie odwrotnie!

Okazuje się, że wszystkie działania wdrożone przez serwis świetnie wpłynęły na statystyki YouTube Premium. Na tę chwilę ma aż 100 milionów aktywnych użytkowników, co możemy uznać za rewelacyjny wynik, choć warto podkreślić, że uwzględnia on subskrybentów YouTube Music i YouTube Premium w ponad 100 krajach i osoby korzystające z okresu próbnego.

Płatne subskrypcje YouTube to aż 15 mld dolarów przychodów

Holding Alphabet podzielił się sprawozdaniem finansowym za ostatni kwartał 2023 roku. Dowiadujemy się z niego, że płatne subskrypcje YouTube odpowiadają nawet za 15 mld dolarów rocznych przychodów Google. Oznacza to aż pięciokrotny wzrost przychodów względem 2019 roku. Biorąc to pod uwagę, raczej nie ma co liczyć na to, że portal zrezygnuje z zachęcania użytkowników do korzystania z płatnej wersji czy walki z użytkownikami stosującymi blokery reklam.

Wykupiliście YouTube Premium? Koniecznie dajcie znać, co myślicie o tej całej sprawie w komentarzach.

Udostępnij

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *