Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy.

Wojna między YouTubem a blokerami reklam trwa w najlepsze

Większość z nas do słuchania muzyki czy oglądania filmów wykorzystuje jedną z najpopularniejszych witryn internetowych na świecie, czyli YouTube. Niestety, ostatnio ta często nie działa zbyt dobrze.

Jednym z najczęściej występujących problemów jest to, że filmiki ładują się bardzo wolno. To z kolei jest wynikiem tego, że serwis wciąż walczy z użytkownikami, którzy blokują reklamy. Nie chcesz ich oglądać? Zatem nastaw się na utrudnienia w korzystaniu. To niestety działanie z premedytacją, które ma skłonić Internautów do wyłączenia oprogramowania typu AdBlock. Inną, mile widzianą przez YouTube alternatywą, jest zakup wersji premium, bez reklam.

Wojna między YouTubem a blokerami reklam zaczęła się właściwie już dość dawno. Trwa od miesięcy. Serwis regularnie aktualizuje skrypty odpowiedzialne za wykrywanie adblocków. Wraz z takimi zmianami, modyfikowane są również blokery reklam, które uczą się, jak omijać nowe zabezpieczenia. O polecanych programach usuwających reklamy pisaliśmy w tym artykule: najlepszy AdBlock i rozszerzenia chroniące prywatność.

Ostatnimi czasy działanie YouTuba znacząco się pogorszyło

W sieci pojawia się coraz więcej wypowiedzi internautów, którzy informują, że YouTube na ich urządzeniach w ostatnich dniach zaczął działać niesamowicie wolno. Ładowanie się jakichkolwiek treści jest oporne, a niektóre elementy interfejsu są nieresponsywne. To wszystko stało się ot tak – z dnia na dzień.

Jak możesz walczyć z takim problemem? Rozwiązania są właściwie dwa: możesz wyłączyć wtyczkę odpowiadającą za blokowanie reklam lub wykupić YouTube Premium (o cenach informowaliśmy w tym artykule: YouTube Premium cena 2023 – ile wynosi, czy warto i jak włączyć). Niezależnie od tego, na jaki krok się zdecydujesz, witryna powinna zacząć działać w pełni poprawnie.

Opisany przez nas problem podobno występuje u losowych użytkowników. Spotkaliście się z nim? Co myślicie o tej całej sprawie? Dajcie znać w komentarzach!

[AKTUALIZACJA]

W serwisie X (dawny Twitter) jeden z użytkowników zwrócił uwagę na fakt, że problemy z wolno ładującą się stroną YouTube występują u konkretnej grupy użytkowników. Mianowicie pojawiają się wyłącznie u osób, które korzystają ze wtyczek AdBlock i AdBlock Plus (za obie odpowiedzialny jest jeden deweloper i mają one taki sam silnik filtrujący). To zatem normalne, że dotknęła je taka sama przypadłość. Co więcej, podobno tego typu niedogodności nie odczuwają użytkownicy uBlock Origin.

WARTO PRZECZYTAĆ:

budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
youtube premium cena YouTube Premium cena 2023 – ile wynosi i czy warto?
YouTube to jeden z największych portali rozrywkowych na całym świecie. Codziennie jest na nim publikowane prawie 4 miliony nowych materiałów wideo, więc użytkownicy na pewno
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *