Nowi użytkownicy X (dawnego Twittera) będą musieli płacić za korzystanie z serwisu? Okazuje się, że tak. Znane są już nawet szczegóły!

Opłata jest sposobem na walkę ze spamem

Nie jest żadną nowością, że X jest pełen spamu i fake newsów. Na szczęście Elon Musk postanowił zawalczyć z tym zjawiskiem. Mówił o tym już w 2022 roku – czy coś się zmieniło do tej pory? Trudno powiedzieć, ponieważ wciąż jest mnóstwo fałszywych kont, a znalezienie wartościowych informacji graniczy z cudem. W związku z tym miliarder zdecydował się na wprowadzenie corocznych opłat dla użytkowników.

Za X będzie trzeba zapłacić w dwóch krajach

Okazuje się, że ruszyły już testy usługi „Not A Bot” w dwóch krajach, a dokładnie na Filipinach i w Nowej Zelandii. Wprowadzenie jej to kwestia czasu, ale warto podkreślić, że osoby, które będą chciały założyć konto, by móc tylko przeglądać treści, nie będą zobowiązane do wykupienia takiej subskrypcji.

Wiadomo także, ile będzie kosztowała – 1$ dolar rocznie. Do uiszczenia opłaty będą zobowiązani nowi użytkownicy, którzy będą chcieli dodawać wpisy i komentarze.

Zdaniem Elona Muska, jest to jedyna możliwość walki z botami bez konieczności blokowania prawdziwych użytkowników, choć to nie oznacza, że w ten sposób uda się wygrać ze wszystkimi botami, aczkolwiek po wprowadzeniu tej usługi manipulowanie platformą ma być trudniejsze.

Przypomnijmy, że to będzie druga już opłata obowiązująca w tym serwisie, choć pierwsza obowiązkowa. Rok temu uruchomiono bowiem subskrypcję X Premium. Wykupując miesięczny abonament w wysokości 8 dolarów, można otrzymać m.in. znaczek weryfikacji konta i możliwość tworzenia dłuższych postów, czy ich późniejszej edycji.

Co myślicie o tej nowej opłacie na X? Napiszcie w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nowa opłata na X Dostęp do X będzie ograniczony? Musk chce wprowadzić nowe opłaty
Jeśli planujecie zacząć korzystać z X, dawnego Twittera, musicie wiedzieć, że Elon Musk planuje wprowadzić sporą zmianę w postaci opłaty dla wszystkich nowych użytkowników. Jego
pacjent z chipem mózgowym Jak wygląda pierwszy pacjent, u którego wszczepiono chip mózgowy? Już wiadomo
O tym, że wszczepiono chip mózgowy u pierwszego pacjenta, informowaliśmy już prawie dwa miesiące temu. Nieznane były jednak jego dane. Teraz to się zmieniło –
arabia saudyjska ai Arabia Saudyjska zainwestuje 40 miliardów dolarów w AI?
Czy Arabia Saudyjska stanie się jednym z największych inwestorów w sektor sztucznej inteligencji na świecie? Jeśli wierzyć najnowszemu raportowi The New York Times, jest to
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *