Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Chińska marka wearables znana pod nazwą Xiaomi to jeden z rynkowych gigantów sprzętu elektronicznego wykorzystywanego na co dzień przez zadowoloną rzeszę klientów. Firma ta dzięki poszerzonemu gronu współpracujących z nią mniejszych wykonawców prężnie się rozwija i wciąż wypuszcza na rynek azjatycki i cały świat nowe produkty wysokiej jakości i te bardziej budżetowe rozwiązania.

Mi Watch jest już dobrze znaną serią, do której dołączy nowo wyprodukowany zegarek rozpowszechniany w sklepach pod nazwą Mi Watch Revolve. Jego parametry i funkcjonalności, tak jak i wytrzymałość stoją na dobrym poziomie w granicach europejskiej ceny równej 99 Euro. Ta sugerowana cena wrzuca go w worek dobrych budżetowych gadżetów, które nie tylko podziałają znacznie dłużej, ale i nie będą kosztować kroci. Mi Watch Revolve, znany także jako Mi Watch Color, może okazać się więc strzałem w dziesiątkę z gwarancją jakości producenta, który dobrze zna się na swoim fachu.

Mi Watch Color został świetnie przyjęty przez azjatyckich klientów. Nic więc w tym dziwnego, że i na starym kontynencie znalazło się dla niego wielu chętnych. Tym więcej, gdy porównać cenę z jakością tego sprzętu z gatunku wearables. Mi Watch Color nie zaistniał Europie, lecz jeszcze może przyjść na niego czas, gdy wprowadzony zostanie do sklepów pod nazwą Mi Watch Revolve. Jego parametry techniczne, funkcjonalności i budżetowa cena mogą mieć duży wpływ na odniesienie przez niego dużego sukcesu także w Polsce.

Wygląd i modele

Ten model jest możliwy do spersonalizowania z wykorzystaniem ogromnej ilości kombinacji. Wraz z potężną ilością rodzajów kolorów dostępnych przy zakupie pasków i tarczek, pozwala na wybór jednej z kilku kopert. To już 1500 kombinacji, dzięki którym znalezienie w mieście takiego samego zegarka Mi Watch Revolve będzie bardzo trudne do zrealizowania. No, chyba że kupujemy jeden model dla siebie, a drugi, taki sam, dla bliskiej nam osoby, na prezent świąteczny czy urodzinowy.  Rozmiar, wielkość średnicy w tym przypadku jest tylko jedna.

Równa 47 mm z wyświetlaczem o wielkości średnicy równej 1,39 cala, na której umieszczono wyświetlacz AMOLED z rozdzielczością 454X454 pikseli. Choć dzięki takim parametrom będzie on prezentował się lepiej na męskim nadgarstku, to producent nie zdecydował się na produkcję mniejszego, damskiego modelu. Gdy Xiaomi Mi Watch prezentował się w prostokątnej kopercie, tak Xiaomi Mi Watch Color został zaprojektowany w bardziej klasycznym, okrągłym wydaniu, na który decyduje się zdecydowana większość producentów.

Xiaomi Mi Watch Color aka Revolve

Technologia

Wyświetlacz został w nim zabezpieczony przy użyciu Gorilla Glass 3, co zapewnia dobrą trwałość. Wykorzystywaną technologią jest tu zmodyfikowany system Wear OS. Dzięki niej i wbudowanym z jej wykorzystaniem funkcjonalnościom technologicznie zegarek Mi Watch Revolve pomoże nie tylko na co dzień, ale i podczas treningów, czy w ramach monitorowania parametrów naszego snu i wypoczynku. Wykorzystamy go także do odbierania powiadomień i wiadomości i sprawdzimy zapowiedź pogody i jej aktualne prognozy. Nie rozstaniemy się z nim podczas uprawiania sportu i w trakcie wysiłku, ponieważ pomoże on nam w monitorowaniu stanu zdrowia i wesprze nas w próbach pobijania kolejnych, własnych rekordów sportowych.

Mi Watch Revolve wyposażono także w Bluetooth 5.0, NFC, kompas, barometr, żyroskop i czujnik światła. Będzie można z nim nurkować do głębokości 50 metrów dzięki klasie wodoszczelności 5 ATM. Jego bateria wytrzyma do 14 dni na jednym ładowaniu a pojemność akumulatora równa jest 420 mAh.

Cena

Xiaomi przyzwyczaiło już swoich odbiorców do wysyłania w świat także budżetowego, lecz równie sprawnego sprzętu. Cena 99 Euro, czyli blisko 450 zł, może odegrać kluczową rolę podczas wyboru dobrej jakości zegarka smart z uwzględnieniem bardziej budżetowych rozwiązań. Jest to powód, dla którego Mi Watch Revolve, mający się pojawić w Europie, będzie mógł odnieść podobny sukces do tego, który wypracował w państwach środka.

Wykazane parametry techniczne, wbudowane oprogramowanie i funkcjonalności przemawiają zdecydowanie na plus tego, możliwego do pełnej personalizacji, technologicznie zaawansowanego zegarka. I choć nie będzie dobrze prezentować się z wyjściowym strojem, to z całą pewnością zabierzemy go na pływalnie, siłownie i wykorzystując podczas każdej sportowej sesji. To wysokiej jakości gadżet sportowy, który przyda się także w wielu innych codziennych sytuacjach i podczas wykonywania rozmaitych, zwykłych aktywności.

Podsumowanie

Ceniony już w Azji Mi Watch Color, może niebawem mieć swoją premierę także w Europie, choć będzie zaprezentowany klientom ze starego kontynentu pod nieco zmienioną nazwą. Mi Watch Revolve, bo tak ma się nazywać, to dobry i dopracowany produkt, który wykazuje jakościowe parametry technologiczne i zaawansowanie. Choć może nieco gorzej prezentować się na damskiej ręce, to nie jest to wyłącznie zegarek stworzony dla męskiej części odbiorców. Da się go niemal całkowicie spersonalizować, a co za tym idzie wyróżnić w tłumie, który z całą pewnością będzie się o niego ubiegał. Niebawem dowiemy się, czy zarysowana w tym artykule świetlana przyszłość produktu firmy Xiaomi stanie się rzeczywistością.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *