Usługa streamingowa YouTube Music nie cieszy się ogromną popularnością, więc amerykański gigant stara się z nią eksperymentować, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną dla odbiorców. Wprowadził w związku z tym jedną pozytywną zmianę dla niepłacących użytkowników w Kanadzie… ale jednocześnie zmienił zasady odnośnie do oglądania w usłudze teledysków. Będzie to opcja płatna.

Coś się daje, to coś trzeba też zabrać

Dotychczas niepłacący użytkownicy YouTube Music w Kanadzie mogli oglądać teledyski w aplikacji, ale nie mogli słuchać muzyki w tle. Od 3 listopada 2021 ma w tym kraju dojść na tym polu do zamiany.

Każdy będzie mógł bez płacenia słuchać muzyki w tle, ale oglądanie teledysków zostanie przeniesione do planu Premium. Dostępny jest miesięczny okres próbny, a potem kosztuje on 19,99 złotych miesięcznie (9,99 dolarów w Kanadzie).

Zmiana ta może zainteresować też Polaków, ponieważ jest prawdopodobne, że ostatecznie zostanie ona rozszerzona także na inne, a może i nawet wszystkie regiony. Nie znamy jednak jeszcze dokładnych dat.

Po zmianach w Kanadzie niepłacący użytkownicy będą mogli:

  • słuchać muzyki w tle
  • losowo odtwarzać spersonalizowane miksy
  • mieć dostęp do miksów przygotowanych na różne okoliczności (np. dojazdy do pracy)
  • słuchać milionów utworów i tysięcy playlist (z reklamami).

Z kolei subskrybenci YouTube Music Premium będą mogli:

  • słuchać piosenek na żądanie
  • oglądać teledyski
  • pomijać utwory nieograniczoną liczbę razy
  • słuchać utworów bez reklam.

Jeśli ktoś wcześniej nie płacił i nie oglądał zbyt często teledysków, to można powiedzieć, że na tych zmianach skorzysta, ponieważ zyska odtwarzanie w tle, ale niewiele straci. Fani oglądania teledysków mogą jednak być rozczarowani.

Youtube Music jest daleko za gigantami świata muzycznego streamingu

We wrześniu 2021 YouTube pochwalił się, że łącznie około 50 milionów użytkowników ma subskrypcję YouTube Music Premium lub YouTube Premium (ta druga to nieco droższa opcja, która daje wszystkie benefity pierwszej, plus możliwość oglądania bez reklam i pobierania też zwykłych, niemuzycznych filmików) bądź też ją jest w trakcie testowania którejś z nich.

Dla porównania, w grudniu 2020 obie usługi miały łącznie 30

milionów subskrybentów, jest więc zauważalna tendencja wzrostowa. Jednocześnie YouTube Music wciąż nie ma podejścia do najpopularniejszych usług ze świata muzycznego streamingu.

W drugim kwartale 2021 roku Spotify miało 165 milionów subskrybentów swoich płatnych planów. Szacuje się, że w czerwcu 2020 Apple Music mogło mieć około 72 miliony subskrybentów.

Nie wiadomo, ile ma ich Tidal – ostatni raz firma pochwaliła się subskrybentami w 2016 roku, kiedy były ich 3 miliony – teraz najprawdopodobniej jest ich znacznie więcej.

Uważacie, że YouTube Music idzie w dobrym kierunku? Chcielibyście, żeby opisane powyżej zmiany miały miejsce także w Polsce? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach (a jeśli używacie innej aplikacji do streamingu muzyki, to pochwalcie się, jakiej i dlaczego akurat tej)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
youtube premium cena YouTube Premium cena 2023 – ile wynosi i czy warto?
YouTube to jeden z największych portali rozrywkowych na całym świecie. Codziennie jest na nim publikowane prawie 4 miliony nowych materiałów wideo, więc użytkownicy na pewno
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *