Minęły ponad dwa miesiące od premiery, a Baldur’s Gate 3 jest wciąż kopalnią niesamowitych historii. Czasem patch do gry może ogolić kota, czasem gracze znajdą sposób, żeby ukończyć grę w 3 minuty, a czasem… zrekrutują pomocnika, zamieniając go w owcę.

Kolejna niesamowita historia z Wybrzeża Mieczy

Gracze w Baldur’s Gate 3 ciągle wynajdują nowe sposoby na ukończenie rozgrywki. Dwiema popularnymi metodami są tzw. “dobre” lub “złe” przejścia. Określenia tyczą się wprost charakteru głównej postaci i podejmowanych przez nas decyzji. W skrócie chodzi o to, czy przejdziemy jako dobra i postać, czy zła i pozbawiona empatii. Co się jednak stanie, gdy w “dobrym” przejściu będziecie chcieli zrekrutować “złą” postać?

W pierwszym akcie praktycznie na początku gry trzeba wspomóc gaj druidów i wybawić ich od zagrożenia powodowanego przez gobliny. No, chyba że gracz postanowi… sprzymierzyć się z goblinami. Nie jest to oczywista opcja, ale Baldur’s Gate został stworzony z takim rozmachem, że można to zrobić.

To tylko punkt wyjścia do rozważań. Fakt jest taki, że gracze bardzo polubili postać Minthary, drowki, którą można spotkać w obozowisku goblinów. Mintharę można zrekrutować, ale tylko w złym przejściu gry – jeśli zdecydujecie się na pomoc druidom, waszym celem będzie pozbawienie jej życia. Jeśli zdecydujecie się ją zrekrutować, odwrócicie się od gaju.

Pewien gracz jednak znalazł sposób na to, jak połączyć oba światy. Trzeba tylko mieć zaklęcie Polimorfii – zamieniające postaci w owce.

Jak zrekrutować Mintharę w Baldur’s Gate 3?

Zanim sami spróbujecie to zrobić, musicie pamiętać o jednym: nie jest to sposób przewidziany przez Lariana, przez co może się zbugować. Polecam często zapisywać grę!

Najpierw, gdy będziecie mieli zadanie pozbyć się liderów goblinów, zacznijcie od Minthary. Zaatakujcie ją, ale wyłączcie śmiertelne obrażenia, tak żeby tylko pozbawić ją przytomności. Następnie zabijcie dwóch pozostałych liderów, to wystarczy do dobrego ukończenia questa. Następnie grajcie spokojnie dalej, aż zdobędziecie siódmy poziom i będziecie w drugim akcie.

Gdy osiągniecie siódmy poziom dwiema postaciami, musicie zdobyć dostęp do następujących zaklęć: polimorfia i dominacja bestii. Muszą być rozdzielone między dwie postacie, ponieważ oba wymagają podtrzymywania koncentracji. Wracacie do Minthary i najpierw używacie na niej polimorfii, a następnie dominacji bestii na owieczce, którą stała się Minthara. Następnie kliknijcie jej portret i teleportujcie się do wież wschodzącego księżyca.

Na miejscu jedna postać musi wypić eliksir dający bonus do siły, a następnie za pomocą umiejętności improwizowanej broni trzeba zanieść owcę do sali generała Ketherica. Tam powinna uruchomić się scenka osądu Minthary przez niego. Pozostałe dwie postacie z drużyny powinny czekać w więzieniu, aż będą mogły uratować Mintharę.

Całość jest oczywiście dużo bogatsza w szczegóły. Jeśli chcecie wypróbować to w swojej grze, sprawdźcie całość na poniższych filmikach lub w poście na reddicie autora tej metody.

Pamiętajcie również, że jest duża szansa, że Larian to naprawi. Nawet jeśli uznamy, że takie zachowanie nie jest bugiem, to po uratowaniu Minthara odnosi się do nas tak, jakbyście wcześniej wybrali złe rozwiązanie. To chyba najlepsze świadectwo na to, że Larian nie planował takiej możliwości.

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
płatności oczami w salonach Empik Wystarczy jedno spojrzenie i kupione! Rewolucyjna usługa przejdzie testy w salonach Empik
Już lada moment w naszym kraju ruszają testy rewolucyjnej usługi, a dokładniej: płatności biometrycznych, które są oparte na połączeniu biometrii tęczówki oka i twarzy. Będziecie
subskrypcja na twitchu Wzrasta cena subskrypcji na Twitchu! Podwyżka dotyczy także Polski
W ostatnim roku nie można się opędzić od newsów o podwyżkach cen usług subskrypcyjnych. Wzrosły opłaty za Netflixa, YouTube Premium, Spotify i wiele, wiele innych.
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *