Kurz po premierze jeszcze nie opadł i kolejny patch do Baldur’s Gate 3 stał się faktem. W czasie, gdy niektórzy gracze potrafią ukończyć grę w 3 minuty, inni narzekają na zmiany wprowadzone w patchach. Jedna z tych zmian odbiła się na tyle negatywnym echem wśród społeczności, że Larian Studio ugięło się pod naporem i przywróciło stan sprzed zmian. A poszło o… kocie futro.

Jego wysokość został przywrócony do pełni chwały

W takich momentach trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wiele portali miało rację, nazywając Baldur’s Gate 3 najlepszą grą wszechczasów. Na potrzeby gry zostało stworzonych tyle różnych modeli postaci, że znalazło się nawet miejsce na wiele różnych ras kotów. Jednym z nich jest pieszczoch o imieniu “Jego wysokość”, który szybko stał się jednym z ulubieńców fanów. W dużej mierze dzięki temu, że jego charakter pasował do jego imienia, co tworzyło wyjątkowo urocze połączenie.

Jego wysokość miał jeszcze jedną wyjątkową cechę, która również go wyróżniała. Jest to kot rasy kanadyjskiej, czyli popularny sphinx: kot bez sierści. Poprzedni patch do zmienił, zmieniając Jego wysokość w równie uroczego zwierzaka, ale jednak futrzastego. To właśnie ta zmiana została cofnięta pod naporem fanów.

Pojawia się zatem jedno pytanie: czemu wprowadzać pozornie tak nieistotną zmianę? Otóż świat Wrót Baldura jest tak wielki, że znalazło się w nim miejsce dla dwóch kotów bez futra… ale tylko Jego wysokość był kotem rasy kanadyjskiej. Larian obawiał się, że mając dwa takie kociaki w grze “podkopie” historię tego drugiego – tak, że wpływ jego historii nie będzie już tak znaczący dla gracza.

Mniej więcej w tym momencie do gry został dodany kolejny patch, który… ogolił kota i Jego wysokość jest ponownie sierściuchem, ale bez sierści. Szczęśliwe zakończenie dla wszystkich!

Hotfix #8 jest już dostępny dla Baldur’s Gate 3. Aktualizacja ta rozwiązuje kilka awarii i problemów, w tym przenoszenie przez członków drużyny każdego ważnego przedmiotu po odesłaniu do obozu.

Co ważniejsze, ogoliliśmy Jego Wysokość.

Bg3 Jego wysokość

Kolejny patch do Baldur’s Gate 3

Co prawda premiera Baldur’s Gate 3 wzięła świat gamingowy z zaskoczenia i przykryła wiele tematów, to jednak wciąż wymaga patchy dla naprawy drobnych bugów. Pisaliśmy niedawno, że pierwszy patch do BG3 stał się faktem. Od tej pory były już trzy duże patche i kilka pomniejszych, które naprawiają to, co niechcący psują duże łatki.

Aktualny patch nie tylko przywraca Jego wysokość do wcześniejszej rasy. W podobny sposób przywrócił kolor włosów i rogów Raphaela – innej uwielbianej przez fanów postaci. Inną ważną zmianą jest wspomniane w powyższym cytacie oddawanie itemów. Po odesłaniu postaci do obozowiska ta oddawała itemy, które uważała za “ważne” dla gracza. W praktyce gracz był zasypywany wszystkim, co potęgowało problemy z obsługą ekwipunku.

Zamiary były dobre, ale wyszło “jak zwykle”. Na szczęście Larian Studio jest zawsze po stronie graczy i prace nad kontrolą ekwipunku wrą.

A wy? Skończyliście już Baldur’s Gate 3? Dajcie znać, która wersja kota wam się bardziej podobała!

WARTO PRZECZYTAĆ:

McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *