Usługi streamingu filmów i seriali, takie jak Amazon Prime Video, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nie bez powodu. Wiele osób było już zmęczonych zwykłą “kablówką” czy telewizją naziemną, w przypadku których nie dość, że występują irytujące reklamy, to jeszcze jest się zdanym na ustalony przez kogoś harmonogram seriali czy filmów.

Z drugiej strony, zamienianie pakietu kanałów na garść usług streamingowych, które do tanich nie należą, to też nie najlepsza opcja. Dlatego większość osób decyduje się tylko na jeden lub ewentualnie kilka serwisów. Ile kosztuje Amazon Prime Video, co oferuje i czy warto zainwestować właśnie w niego? Wszystko wyjaśnimy poniżej!

Czym jest Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video w swojej istocie jest usługą streamingową, to jest pozwala “strumieniować” filmy i seriale. Chodzi tu o nic innego, jak odtwarzanie ich na życzenie w przeglądarce lub aplikacji, bez jednoczesnego trwałego zapisywania ich na dysku.

Co ciekawe, Prime Video ma jednocześnie znaną choćby z Netflixa funkcję pobierania dostępnych tytułów na dysk, tak, aby można było je odtworzyć również offline (kiedy nie będzie dostępu do Internetu), czyli na przykład podczas lotu samolotem lub awarii prądu.

Ile kosztuje Amazon Prime Video?

Jak już wspomnieliśmy, Amazon Prime Video jest częścią pakietu Prime. Dlatego pytanie, ile kosztuje Amazon Prime Video oznacza właściwie to samo, ile kosztuje Amazon Prime.

Amazon Prime, a więc i Amazon Prime Video, kosztuje aktualnie 49 złotych rocznie lub 10,99 złotych miesięcznie. To użytkownik wybiera, na który plan chce się zdecydować.

amazon prime video koszt
Źródło: Amazon

49 złotych rocznie to około 4 złote i 8 groszy miesięcznie. Z kolei plan miesięczny utrzymywany przez rok będzie oznaczał koszt 131 złotych i 88 groszy. Wniosek jest prosty – abonament roczny opłaca się znacznie bardziej. Jego jedyną wadą jest to, że trzeba zapłacić 49 złotych od razu.

A właściwie nie tak od razu, ponieważ Amazon Prime (a więc i Amazon Prime Video) oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Dopiero po tym czasie zostaną pobrane od klienta jakiekolwiek pieniądze.

Jeśli ktoś anuluje subskrypcję przed wygaśnięciem okresu próbnego, będzie mógł dalej oglądać filmy i seriale, dopóki te 30 dni nie minie, a następnie usługa zostanie wyłączona bez pobierania żadnej opłaty.

W skład subskrypcji Amazon Prime wchodzi:

 • Amazon Prime Video
 • dostęp do specjalnych promocji podczas Prime Day
 • Amazon Prime Gaming (m.in. darmowa subskrypcja streamera na Twitchu, dodatki do gier)
 • darmowa dostawa na kwalifikujące się zamówienia.

Nie da się wykupić samego Amazon Prime Video bez tych wszystkich innych dodatków.

Zasady korzystania z Amazon Prime Video – ile osób jednocześnie i w jakiej jakości?

Amazon Prime Video pozwala oglądać filmy i seriale na maksymalnie 3 urządzeniach jednocześnie. Mogą to być komputery lub laptopy, urządzenia mobilne, telewizory z funkcjami smart – nie ma znaczenia.

W praktyce oznacza to, że nie ma problemu z dzieleniem konta z innymi osobami. Żeby każdy mógł dostawać spersonalizowane rekomendacje, istnieje możliwość stworzenia oprócz profilu głównego także profili dodatkowych (to funkcja znana z m.in. Netflixa).

prime video telewizor

Przy tym można utworzyć także specjalny profil przeznaczony dla dziecka. Na tym profilu będą dostępne jedynie seriale i firmy przeznaczone dla osób do 12 roku życia, nie ma więc ryzyka, że dziecko natknie się przypadkiem na coś nieodpowiedniego.

W przeciwieństwie do Netflixa, Amazon Prime Video nie ma podziału na różne progi cenowe (a jedynie na subskrypcję miesięczną i roczną, aczkolwiek oferuje ona te same funkcje). Oznacza to, że każdy użytkownik ma dostęp do takiej samej jakości obrazu i dźwięku.

Maksymalna jakość przesyłanego (strumieniowanego) obrazu to Ultra HD. W zakresie dźwięku Prime Video oferuje dźwięk przestrzenny 5.1. Mając włączony odtwarzacz, użytkownik może dostosować jakość do swoich preferencji, czyli np. obniżyć ją, jeśli chce zmniejszyć zużycie danych lub ma wolny Internet i wyższa jakość za wolno się ładuje.

Amazon Prime Video – najciekawsze seriale i filmy

To, co kto będzie uważał za najlepsze filmy i seriale dostępne w danej usłudze streamingowej, czy to Amazon Prime Video, czy innej, zależy oczywiście głównie od jego gustu.

Chcemy jednak wymienić chociaż kilka pozycji najważniejszych, a więc cieszących się największym zainteresowaniem i/lub najlepszymi recenzjami krytyków i widzów, abyście wiedzieli, czego możecie się spodziewać.

Najciekawsze filmy Amazon Prime Video:

 • Podziemny krąg (Fight Club)
 • 1917
 • Bękarty wojny
 • Na noże.

Najciekawsze seriale Amazon Prime Video (oryginalne i wykupione):

 • Dr House
 • The Boys (serial oryginalny)
 • Wspaniała pani Maisel (serial oryginalny)
 • Mad Men
 • Mr Robot
 • Człowiek z wysokiego zamku (serial oryginalny)
 • American Gods
 • The Expanse.

Warto podkreślić, że na Amazon Prime Video są dostępne zarówno produkcje zagraniczne, jak i polskie (np. Boże Ciało, Kobiety mafii 2, Futro z misia).

Amazon Prime Video – podsumowanie

Amazon Prime Video to niewątpliwie jedna z lepiej znanych usług streamingowych. Jej największą zaletą zdaje się fakt, ze jest “zbundlowana” z całym pakietem Amazon Prime, a więc poza dostępem do streamingu wideo subskrybent może cieszyć się także z wielu innych bonusów. Sama w sobie nie jest to bowiem usługa tak rozbudowana, jak chociażby Netflix, chociaż oczywiście nie oznacza to, że nie ma zupełnie nic do zaoferowania.

W przypadku, gdybyście wypróbowali Prime Video i zdecydowali, że to nie usługa dla Was, zapraszamy do artykułu, w którym opisujemy, jak zrezygnować z Amazon Prime. Warto pamiętać, że po rezygnacji dalej ma się dostęp do usługi do końca okresu rozliczeniowego. Podobnie jest z okresem próbnym – można anulować subskrypcję od razu po jego rozpoczęciu, a potem cieszyć się serwisem streamingowym za darmo jeszcze przez wiele dni.

WARTO PRZECZYTAĆ:

the amazon one Amazon zaprezentował bezdotykową płatność dłonią
Dopiero co pisaliśmy o chroniących dom dronach od spółki-córki Amazona, a teraz amerykański gigant pochwalił się kolejną innowacją. Jest to nowa, w pełni bezdotykowa i
anthropic Amazon inwestuje miliardy dolarów w start-up zajmujący się AI
O Amazonie było dotychczas relatywnie cicho w kontekście AI, jednak właśnie się to zmieniło, wraz z wielką inwestycją. Amerykański gigant zdecydował się przeznaczyć miliardy dolarów
amazon ai Prezes Amazona: każdy zespół pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją
Chociaż w kontekście sztucznej inteligencji najwięcej mówi się o Google oraz OpenAI (i Microsofcie), Amazon też nie próżnuje. Prezes firmy zadeklarował, że wśród różnych gałęzi
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *