Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Amazon Prime jest usługą płatną, odnawianą cyklicznie (co miesiąc lub co roku). Jeśli nie chcemy, aby po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego została pobrana kolejna opłata, trzeba zawczasu ją anulować. Podobnie w przypadku, kiedy zapisaliśmy się na darmowy okres próbny i nie chcemy płacić po jego zakończeniu. Można się w związku z tym spotkać z pewnym kluczowym pytaniem: jak zrezygnować z Amazon Prime?

Taka opcja oczywiście jak najbardziej istnieje, natomiast warto nie zwlekać ze skorzystaniem z niej, ponieważ możemy zapomnieć i zdać sobie sprawę z tego dopiero, kiedy zobaczymy, że pieniądze zostały ściągnięte z naszego konta. Całą (zresztą bardzo prostą i wygodną) procedurę anulowania Amazon Prime opiszemy dokładnie poniżej. Zapraszamy!

Jak zrezygnować z Amazon Prime?

Anulowanie Amazon Prime przebiega dość podobnie, jak w przypadku większości innych usług o modelu subskrypcyjnym, takich jak chociażby Netflix czy Spotify. Tak więc, jak zrezygnować z Amazon Prime? Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Wejdź na Amazon.pl i zaloguj się.
  2. Naciśnij na “Cześć, (twój nick)! Konto i listy”.
  3. Kliknij na “Prime”.
  4. Przyciśnij przycisk “Aktualizowanie ustawień” znajdujący się pod napisem “Subskrypcja Prime”.

Wiele osób będzie z pewnością zainteresowanych tym, czy jeśli od razu anuluje darmowy okres próbny, to czy będzie miało dostęp do korzyści Prime do końca obiecanych 30 dni. Odpowiedź brzmi: tak. W przypadku anulowania subskrypcji w darmowym okresie, skończy się ona po upływie tego okresu.

Amazon Prime anulowanie – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się powyżej adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zrezygnować z Amazon Prime i nie będziecie mieli żadnego problemu z wykorzystaniem naszych porad w praktyce. Nie jest to jak widać szczególnie trudny proces i wystarczy chwila, aby go wykonać. Warto więc o nim pamiętać, aby później nie mieć przykrej niespodzianki w postaci opłaty za kolejny okres pobranej automatycznie z konta.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi Amazona i Amazon Prime. Dokładnie wyjaśnialiśmy między innymi, ile kosztuje Amazon Prime, a także pochyliliśmy się nad tym, jak usunąć konto Amazon (aczkolwiek jak widać nie trzeba usuwać całego konta, żeby anulować subskrypcję Prime). Jeśli jest coś innego, czym Waszym zdaniem powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *