Unity nie jest ulubioną częścią kultowej serii Assassin’s Creed wielu graczy, ale nie zmienia to faktu, że sporo osób w nią zagrało i sporo osób jeszcze w nią zagra. Szczególnie biorąc pod uwagę, że często można ją zakupić za bardzo niewielkie pieniądze, zarówno na PC, jak i na konsolach. W tym pierwszym przypadku przed zakupem powinniśmy się jednak upewnić, że laptop czy komputer da radę grę odpalić. Sprawdź więc koniecznie Assassin’s Creed Unity wymagania sprzętowe PC!

Assassin’s Creed Unity wymagania sprzętowe PC – minimalne

Assassin’s Creed: Unity miało premierę 11 listopada 2014 roku (13 listopada 2014 w Polsce), a więc stosunkowo dawno. Oznacza to, że jak na obecne warunki wymagania sprzętowe tego tytułu są stosunkowo niewielkie, szczególnie wymagania minimalne.

Minimalne wymagania sprzętowe wskazane przez twórców, które powinny pozwolić na komfortową grę na niskich ustawieniach graficznych są następujące:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660/3 GB Radeon HD 7970
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Miejsce na dysku: 50GB
  • System operacyjny: Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit.

Gra powinna oczywiście bez problemu odpalić się także na komputerach z Windowsem 10, który aktualnie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym.

Wymagania sprzętowe Assassin’s Creed Unity – rekomendowane

Rekomendowane wymagania sprzętowe Assassin’s Creed: Unity wyglądają z kolei tak:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD X8 FX-8350 4.0 GHz
  • Karta graficzna: 3 GB Geforce GTX 780/Radeon R9 290X
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit.

Spełnienie powyższych warunków powinno pozwolić na komfortowe granie nawet na wysokich wymaganiach sprzętowych, aczkolwiek ma znaczenie też m.in. dysk.

Podsumowanie

Omówione powyżej Assassin’s Creed Unity wymagania sprzętowe PC powinny pomóc Wam ustalić, czy Wasz sprzęt pozwoli na bezproblemowe odpalenie tego tytułu. Nie jest to gra o szczególnie wysokich wymaganiach, więc niemal każdy gamingowy laptop czy PC za kilka tysięcy złotych zakupiony w ciągu ostatnich kilku lat nie powinien mieć z nią większego problemu.

Nie wiesz, jak zweryfikować, czy spełniasz powyższe wymagania? Sprawdź nas poradnik, w którym tłumaczymy, jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną. Jeśli w teorii spełniasz wymagania, ale mimo wszystko gra nie działa płynnie, może z kolei zainteresować Cię artykuł dotyczący tego, jak przyspieszyć komputer. Masz pomysł na kolejny poradnik? Koniecznie daj znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *