Chatbot Google Bard to jeden z najgroźniejszych konkurentów ChatuGPT… jednak do tej pory dostępny był tylko dla wybranych. Podczas konferencji Google I/O 2023 ogłoszono ważne zmiany w tym zakresie. Polacy mogą jednak czuć spory niedosyt.

Bard w Polsce – póki co musimy obejść się smakiem

Dotychczas Bard działał tylko w języku angielskim i mogli z niego korzystać jedynie użytkownicy z Wielkiej Brytanii oraz USA. Chętni musieli zapisać się na listę oczekujących i czekać, aż zostanie im odblokowany dostęp do usługi.

Teraz nie tylko pojawiły się dwa dodatkowe języki (koreański i japoński), ale Bard przeszedł w fazę otwartej bety, i to w aż 180 krajach. Osoby z tych rejonów mogą zadawać botowi pytania bez opłat i bez zapisywania się na listę oczekujących, wykorzystując do tego swoje konto Google.

Jest jednak haczyk. Wśród krajów z dostępem do Barda znajdziemy zarówno nacje z Ameryki Południowej, jak i Azji, Afryki czy Pacyfiku. Wielkimi nieobecnymi są Europejczycy, w tym Polacy, Niemcy i Francuzi, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, usługi nie udostępniono również w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej, np. Czarnogórze czy Albanii. Póki co nie wiadomo, co jest tego przyczyną ani kiedy można spodziewać się rozszerzenia dostępności Barda.

 Google Bard niedługo zyska nowe funkcje

W swojej obecnej formie Bard mocno przypomina ChatGPT (w wersji bez pluginów, które na razie są dostępne dla bardzo wąskiego grona użytkowników). Generuje tylko odpowiedzi tekstowe. Twórcy szykują jednak szereg zmian, które mają znacznie rozszerzyć jego możliwości.

Między innymi chatbot będzie w stanie uzupełniać swoje odpowiedzi obrazkami i zdjęciami, np. gdy zapytamy go o jakiś konkretny zabytek, Bard nam go pokaże. Dzięki współpracy z Adobe, Bard ma także zyskać funkcję generowania zupełnie nowych obrazów przy pomocy narzędzia Firefly.

Do tego nadchodzą głębsza integracja z innymi usługami Google (Gmail, Dysk i Dokumenty), tryb ciemny oraz bardziej przejrzyste wskazywanie źródeł udzielanych informacji.

Co o tym wszystkim sądzicie? Skorzystalibyście z Barda, gdyby był dostępny w Polsce, czy tego typu narzędzia nie zdołały Was jeszcze do siebie przekonać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *