Po pluginach i interpreterze kodu przyszedł czas na kolejną dużą nowość w ChacieGPT: niestandardowe instrukcje. W ten sposób OpenAI chce wyeliminować problem z koniecznością podawania tych samych informacji przy każdej nowej rozmowie, np. odnośnie do lokalizacji czy preferowanego języka programowania.

Użytkownicy nie muszą się już powtarzać

„Niestandardowe instrukcje” to nic innego, jak zestaw indywidualnie wybranych informacji, które chcielibyśmy, aby ChatGPT miał już w swojej pamięci przy starcie każdej nowej rozmowy. Dzięki temu przy każdej nowej rozmowie bot będzie już tak naprawdę po pewnej wymianie zdań z użytkownikiem, tylko nie będzie to widoczne.

Przykładowo, możemy stworzyć instrukcje (naciskając na swoje imię i wchodząc do zakładki Settings & Beta), w której informujemy ChatGPT, że mieszkamy w mieście X. Następnie, gdy wykorzystamy plugin do znajdowania restauracji w okolicy i poprosimy go o rekomendacje, od razu otrzymamy wyniki dla naszego miasta.

Słyszeliśmy wasze opinie na temat irytacji związanej z rozpoczynaniem każdej rozmowy z ChatemGPT od nowa […] Model weźmie pod uwagę instrukcje za każdym razem, gdy odpowie, więc nie będziesz musiał powtarzać swoich preferencji lub informacji w każdej rozmowie […]

Na przykład nauczyciel opracowujący plan lekcji nie musi już powtarzać, że uczy przedmiotów ścisłych w trzeciej klasie. Deweloper preferujący wydajny kod w języku innym niż Python — raz to powie i [ChatGPT — dop. red.] zrozumie. Zakupy spożywcze dla dużej rodziny stają się łatwiejsze, jako że model uwzględnia 6 porcji przygotowując listę zakupów — OpenAI

W praktyce może to wyglądać na przykład tak:

openai chatgpt niestandardowe instrukcje
Źródło: OpenAI

Europejczycy muszą poczekać

Dla Polaków opisane powyżej możliwości to jednak póki co tylko teoria, ponieważ nowa funkcja nie jest dostępna w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. OpenAI nie wskazało, kiedy najprawdopodobniej się to zmieni.

Użytkownicy z innych krajów mogą z niej korzystać, o ile mają wykupiony abonament ChatGPT Plus (ale w nadchodzących tygodniach, po zakończeniu betatestów, opcja ta stanie się dostępna także dla użytkowników bez subskrypcji).

Na pocieszenie można jednak dodać, OpenAI wprowadziło także inną istotną zmianę, która dotyczy wszystkich subskrybentów usługi Plus, niezależnie od kraju.

Dotychczas limit wiadomości w ramach modelu GPT-4 wynosił 25 na 3 godziny, a teraz został podwojony, czyli użytkownicy mają do dyspozycji 50 wiadomości na 3 godziny.

Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie, a jeśli korzystacie z ChatuGPT, czy ciekacie na dostępność tej funkcji w Polsce!

WARTO PRZECZYTAĆ:

chatgpt glitche ChatGPT miał chwilę słabości. Kuriozalne zachowanie bota wymusiło reakcję OpenAI
Od wielu miesięcy jednym z najgorętszych tematów pozostaje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. Spektakularne możliwości tej technologii budzą powszechne uznanie. Pasmo sukcesów i zachwytów bywa jednak
tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
Czy można użyć ChatGPT do stworzenia dokumentacji dla sklepu www?
Tworzenie i utrzymanie skutecznej dokumentacji dla sklepu internetowego to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym świecie e-commerce. Dokumentacja stanowi most komunikacyjny między sklepem a jego klientami,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *