Szukając informacji o akcesoriach do konsoli przenośnej japońskiego giganta mogliście natrafić na wzmiankę o Nintendo Switch VR. Co to dokładnie jest i w jakich grach można to wykorzystać? Czy w ogóle warto? Doradzamy!

Czym jest i jak działa Nintendo Switch VR?

Nintendo Switch VR jest częścią serii Nintendo Labo, kolekcji kartonowych akcesoriów DIY (do it yourself – zrób to sam) do konsoli Nintendo Switch, które gracze składają samodzielnie. Zestaw VR (Virtual Reality) jest najbardziej złożonym pakietem z nich wszystkich, mającym na celu zapewnienie wciągających wrażeń z rozgrywki za pośrednictwem VR.

Zastanawiacie się, jak uruchomić Nintendo Switch VR? W dokładnie ten sam sposób, co normalną konsolę. Warto podkreślić: Nintendo Switch VR to nie osobne Google, a kartonowa zabawka, która służy za swoisty „stelaż” na tablet konsoli. To przekształca ją w urządzenie VR, dając graczom możliwość doświadczania gier na zupełnie nowym poziomie.

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie VR Nintendo?

Nintendo VR to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą tanim kosztem wypróbować, czy zabawa w wirtualnej rzeczywistości jest odpowiednia dla nich. Chociaż zestaw Nintendo Labo może trochę kosztować, to zakładając, że już posiadacie samą konsolę, to i tak wszystko wyjdzie dużo taniej niż „pełnoprawny” zestaw do VR. Google Sony do VR kosztują tyle, co sama konsola,  a i tak wymagają jej zakupu do gry.

Zestaw Nintendo Switch VR to też świetny sposób na małe zróżnicowanie tradycyjnej monotonni podczas rozgrywki. Produkt jest fantastycznym rozwiązaniem dla rodzin, biorąc pod uwagę, że kreatywny charakter Nintendo Labo „zbuduj to sam” może być zabawnym, wspólnym zajęciem zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Gogle VR do Nintendo Switch — brak możliwości wyboru

W przypadku gogli VR do Nintendo Switch nie ma wielkiego wyboru. Nie są to samodzielne gogle, jak inne zestawy VR; zamiast tego są nieodłączną częścią kartonowego zestawu Nintendo Labo, w którym umieszcza się samą konsolę. Jego konstrukcja i funkcjonalność są zgodne z filozofią gier Nintendo.

Można czasem w sklepach zauważyć nieoficjalne zestawy do VR, ale polegają one na tym samym: trzymają tylko konsolę. Nie ma innego oficjalnie uznanego zestawu do VR przez Nintendo.

Gry VR na Nintendo Switch

Często mówimy o tym, że biblioteka gier na Nintendo Switch jest bardzo bogata. Nie można tego niestety powiedzieć o grach obsługujących VR. Z racji tego, że oficjalnie VR jest dostępne tylko przez Nintendo Labo, nie powstało wiele gier, które by to obsługiwały.

Jakie gry na Nintendo Switch obsługują VR?

 • Captain Toad: Treasure Tracker,
 • Nintendo Labo Vr Kit – zbiór minigierek dołączanych do Nintendo Labo,
 • Super Mario Odyssey,
 • Super Smash Bros Ultimate,
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild,
 • Spice & Wolf VR.

Lista nie jest wyczerpująca, chociaż na Nintendo Switch gry VR nigdy nie zdobyły większej popularności.

Wady i zalety Nintendo Switch VR

Jak każdy produkt, Nintendo Switch VR ma swój unikalny zestaw wad i zalet. Przyjrzyjmy się im.

Zalety Nintendo Switch VR:

 • Wygodny sposób na wypróbowanie wirtualnej rzeczywistości bez inwestycji w drogi sprzęt.
 • Promuje kreatywność i eksperymentowanie z konstrukcjami DIY.
 • Zestaw Nintendo Labo promuje różne interaktywne działania przez zestaw minigierek dołączanych do zestawu.

Wady Nintendo Switch VR:

 • Dość podstawowe doświadczenie względem konkurencyjnych urządzeń na rynku.
 • Mniejsza rozdzielczość ekranu może sprawić, że nie będzie to wygodne doświadczenie.
 • Hełm trzeba trzymać przy twarzy – nie ma możliwości założenia go tak, żeby się sam trzymał.
 • Liczba gier VR na Nintendo Switch jest wyjątkowo skromna.

Ostatecznie, Nintendo Switch VR oferuje unikalne i kreatywne wprowadzenie do świata gier VR. Mimo że nie jest tak potężny, jak inne systemy VR, ma swój urok i oferuje dodatkową warstwę zabawy dla użytkowników Nintendo Switch.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Apple Vision Pro Vision Pro – nowość od Apple. Sprawdź, co o niej wiemy!
Apple stara się regularnie dostarczać na rynek nowe technologie, będące wyznacznikiem jakości. Teraz amerykańska korporacja wypuściła nowe gogle Apple Vision Pro. Sprawdź, co wiemy o
nintendo switch Nintendo Switch – jak podłączyć do laptopa i telewizora 
Nintendo Switch to popularna konsola do gier, która umożliwia graczom korzystanie z ulubionych gier w podróży. Urządzenie to jest niewielkie i mobilne, nic więc dziwnego,
jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *