Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jeszcze do niedawna postrzegane były w kategoriach ciekawostek technologicznych, dzisiaj przemierzają ulice i chodniki polskich miejscowości. Deskorolki elektryczne, bo o nich mowa, to gadżety, które cieszą się dużą popularnością. Świetnie sprawdzają się w roli środka transportu i stanowią znakomity pomysł na prezent. Jak jednak wybrać właściwy model? Jaka deskorolka elektryczna będzie odpowiednia?

Jak działa deskorolka elektryczna?

Sprzęty elektryczne stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych środków transportu. Z powodzeniem mogą zastąpić nie tylko rower, ale i komunikację miejską, a nawet samochód. Pozwalają na dość szybkie i praktycznie bezwysiłkowe poruszanie się, nie emitują szkodliwych związków do atmosfery, są ciche.

Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest deskorolka elektryczna od Manty. Polski producent zadbał nie tylko o wysoką jakość sprzętu, ale również jego duży wybór. Dzięki temu każdy miłośnik nowinek technologicznych oraz ekologicznego poruszania się znajdzie wariant, który będzie odpowiadał jego indywidualnym potrzebom.

W odróżnieniu od klasycznego modelu deskorolka elektryczna jest wyposażona w dwa koła i napędzana nie siłą ludzkich mięśni, a silnikiem elektrycznym. Steruje się nią poprzez balansowanie ciałem (jazda w przód i w tył) oraz nacisk stopami na podesty (skręt i zawracanie). Na rynku dostępne są również modele, którymi manewruje się przy pomocy pilota lub smartfona. Nie są to jednak popularne warianty.

Do prawidłowego działania deskorolka elektryczna potrzebuje systematycznego ładowania. Warto zadbać o to, aby proces ten odbywał się zgodnie ze wskazówkami producenta. Wówczas bateria litowo-jonowa, w którą jest wyposażony sprzęt, zachowa swoją sprawność na dłużej.

Deskorolka elektryczna – jak wybrać odpowiedni model?

Chociaż deskorolki elektryczne to stosunkowo nowy wynalazek, ich oferta jest zróżnicowana. Wybór właściwego modelu należy więc poprzedzić wnikliwą analizą. Dzięki niej z pewnością będziesz zadowolony z podjętej decyzji. Jak więc wybrać odpowiedni sprzęt? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

  1.     Pojemność akumulatora. Im większa, tym dłużej będzie można korzystać z deskorolki elektrycznej bez konieczności ładowania. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcesz pokonywać długie dystanse. Pamiętaj jednak, że większa pojemność baterii oznacza dłuższy czas jej ładowania.
  2.     Moc. Im wyższa, tym większą prędkość będzie można osiągnąć na deskorolce.
  3.     Maksymalna prędkość. Jest skorelowana z mocą sprzętu i może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.
  4.     Zasięg. Najczęściej mieści się w granicach 15-20 km, w zależności od stylu jazdy.
  5.     Czas ładowania. Im krótszy, tym lepiej – sprzęt jest bowiem szybciej gotowy do jazdy.

Wybór deskorolki elektrycznej – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze deskorolki elektrycznej warto przyjrzeć się również maksymalnemu obciążeniu. Parametr ten należy dostosować do wagi użytkownika, ale pamiętając o pozostawieniu nieco zapasu na torbę lub plecak. One również zwiększają obciążenie sprzętu.

Zwrócić warto uwagę także na koła sprzętu. Większe i wyposażone w agresywny bieżnik sprawdzą się podczas jazdy nie tylko po równych nawierzchniach, ale i w terenie. Przekłada się to jednak na wyższą cenę sprzętu. Modele z podstawowymi kołami są tańsze i dobrze radzą sobie podczas jazdy na chodniku/ulicy. Przyjrzeć warto się również wykonaniu deskorolki elektrycznej. Sięgając po produkty polskiego producenta, można być pewnym jakości.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.