Jednym z większych wyzwań jakie czekało twórców deskorolki elektrycznej, było przekonanie ludzi, że każdy może na niej jeździć. Jest tylko jeden mały problem… Nie każdy może na niej jeździć. Jazda na stojąco z zachowaniem równowagi naprawdę nie jest łatwą sprawą. Potwierdzić to może każdy, kto miał okazję jeździć na Segwayu. I to właśnie w stronę Segwaya poszli twórcy deskorolek elektrycznych, żeby ułatwić ludziom jazdę.

Deskorolka elektryczna z rączką to świetny pomysł dla ludzi, którym podobają się zwykłe hoverboardy, ale jednak boją się, że nie dadzą rady fizycznie. Możliwość oparcia zmienia bardzo wiele. Spróbujcie sobie wyobrazić jazdę na hulajnodze elektrycznej, ale bez rączki. Dałoby się, ale po co?

Czym jest deskorolka elektryczna z rączką?

Warto w sumie ten temat zacząć od początku. Pod terminem „deskorolki elektrycznej” mamy na myśli deski żyroskopowe, zwane również hoverboardami. Szukając czegoś zbliżonego dla łatwego porównania, najbliżej znajdziemy właśnie wspomnianego Segwaya, z zastrzeżeniem, że deskorolki domyślnie to „same” koła i deska.

Deska elektryczna z rączką to nic ponadto co opisaliśmy wcześniej, jedynie wzbogacone o rączkę, która znacząco ułatwia prowadzenie. Dzięki temu można uzyskać deskorolkę elektryczną z rączką dla dzieci. Podobne zastosowanie może mieć gokart do deskorolki elektrycznej.

Deska elektryczna z rączką – co warto wiedzieć?

Chociaż ta konkretna konstrukcja sprawia, że wielu uważa ten pojazd za deskorolkę elektryczną z rączką dla dzieci, to mechanicznie jest to sprzęt dla każdego. Przyjrzyjmy się zatem, na co warto zwracać uwagę, wybierając deskę elektryczną z rączką.

Jeżeli szukacie po prostu przeglądu urządzeń, zajrzyjcie do naszego artykułu deskorolka elektryczna – ranking.

Silnik, czyli ogólna moc deskorolki

Podobnie jak w przypadku innych pojazdów elektrycznych, wybór silnika pod względem jego mocy ma wielkie znaczenie. Większa moc to większy udźwig pojazdu, co będzie ważne dla dorosłych, dla których celem jest deskorolka elektryczna terenowa. Dobierając deskorolkę elektryczną z rączką dla dzieci, warto pomyśleć o słabszym sprzęcie.

Oczywiście niezależnie od przeznaczenia, pojazdy tego typu zawsze mają wbudowane ograniczenie maksymalnej prędkości. Ograniczenie nie sprawia jednak, że silnik nie musi być mocny. Moc wpływa, chociażby na łatwość, z jaką pojazd się rozpędzi i jaki wpływ na rozpęd będzie mieć waga użytkownika. Deska elektryczna z rączką o większej mocy powinna mieć uniwersalnie większy zasięg.

Ładowanie deski elektrycznej z rączką

Uniwersalnie stosowane są baterie litowo-jonowe, które ładuje się przez najzwyklejsze podłączenie do sieci w domu. Czas ładowania powinien się zamknąć w 5-6 godzin, ale ostatecznie będzie zawsze zależny od pojemności baterii.

Czy deski elektryczne z rączką są wygodne?

Tak! Jeśli samo patrzenie na „zwykłą” deskę elektryczną bez żadnego podparcia sprawia wam ból istnienia, to deska elektryczna z rączką go złagodzi. Najbliższym porównaniem będzie hulajnoga – jedynie inaczej ustawiamy nogi.

Czy deskorolki elektryczne z rączką są bezpieczne?

To zależy jak na to patrzeć. Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego, jak wprawiony w jazdę nimi jest użytkownik. Z pełną pewnością można powiedzieć, że deskorolki elektryczne z rączką są bardziej bezpieczne od tych bez rączki. Z tego jednego powodu, że są po prostu łatwiejsze do opanowania i prowadzenia.

Warto w tym miejscu podkreślić: to, że deski elektryczne z rączką są łatwiejsze do opanowania i prowadzenia niż „zwykłe” deskorolki elektryczne, nie jest równoznaczne z ogólną łatwością. Wbudowany żyroskop zawsze stara się wypoziomować użytkownika, ale zanim się przyzwyczaicie, będziecie się czuli, jakbyście próbowali stanąć na wańce-wstańce. Gwałtowny ruch do przodu lub do tyłu wciąż może zakończyć się szybkim spotkaniem z ziemią. Zdecydowanie polecam do pierwszych jazd używać ochraniaczy.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnią elementy odblaskowe, a w razie potrzeby lampy. Zwróćcie uwagę, czy wybrany przez was model je posiada!

Nie musicie się obawiać o samą jakość wykonania: ta jest wysoka. Dla stuprocentowej pewności trzeba przed kupnem sprawdzić udźwig, który powie wam dużo na temat wytrzymałości konstrukcji. W zależności od tego, czy szukacie deskorolki elektrycznej z rączką dla dzieci, czy sprzętu dla siebie, ten udźwig będzie inny.

Deskorolka elektryczna z rączką dla dzieci

Taka deskorolka to nic innego jak zwykła deskorolka elektryczna z rączką. Oczywiście w wersji dziecięcej będzie miała design i malowanie stworzone właśnie z myślą o młodych użytkownikach. Możecie oczekiwać również mniejszej nośności, mniejszej mocy oraz co oczywiste: mniejszego rozmiaru. Szukając prezentu dla dziecka, sprawdźcie nasz ranking deskorolek elektrycznych do 500 zł, gdyż na spokojnie dostaniecie coś w tej cenie.

Deskorolka elektryczna z rączką – podsumowanie

Szukacie sprzętu do poruszania się po mieście, który nie jest hulajnogą elektryczną, a „zwykła” deskorolka elektryczna może być dla was zbyt trudna do opanowania? Spójrzcie w stronę deskorolki elektrycznej z rączką. To na dobrą sprawę połączenie budowy hulajnogi elektrycznej z równoległym ułożeniem nóg, co dla wielu może być wygodniejsze.

Pamiętajcie tylko, że te pojazdy można dostać w naprawdę wielu opcjach cenowych. Wiecie już, że deskorolka elektryczna z rączką dla dzieci może się zmieścić w 500 zł. Przeglądając Techpolska.pl, możecie znaleźć ranking deskorolek elektrycznych do 1000 zł, a to wciąż nie koniec. Deskorolka elektryczna z rączką z najwyższej półki może kosztować nawet kilka tysięcy złotych!

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna Deskorolka elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć
Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są niczym nowym i zaskakującym – nasze miasta są pełne hulajnóg, które wprost walają się po ulicach. Czasami spotkamy także
deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
bateria do deskorolki elektrycznej Bateria do deski elektrycznej – jaka jest najlepsza?
Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *