W zalewie elektryfikacji kolejnych sprzętów pozwalających na mobilność, deskorolka elektryczna już nikogo nie dziwi. Skoro możemy mieć elektryczne samochody, elektryczne rowery, czy nawet elektryczne hulajnogi, czemu nie zrobić elektrycznej deskorolki?

Zdziwić was za to może… gokart do hulajnogi elektrycznej. Myśląc “gokart” w pierwszej chwili pewnie przychodzi wam na myśl miniaturowy samochodzik do ścigania się na torze w stylu formuły 1. “Samochodzik”, od którego swoją karierę zaczynał Robert Kubica. Czym w takim razie jest gokart na deskę elektryczną?

Czym jest gokart do deskorolki elektrycznej?

To tak naprawdę zestaw osobnych “gadżetów”, które mają uczynić jazdę deskorolką elektryczną bardziej wygodną i atrakcyjną. Taki wózek do deski elektrycznej  – na styl właśnie gokartów. Uczynić to można za sprawą specjalnych przystawek, które można podłączyć do deski. W skład przystawek z reguły wchodzą pedały, kierownica i dźwignia, co daje już prawie pełny obraz gokarta do deskorolki elektrycznej.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Podłączenie odpowiednich części robi z naszego sprzętu swoisty wózek do deskorolki elektrycznej, który zapewnia wygodę oraz umożliwia dokładniejsze sterowanie przez zapewnienie dodatkowej kontroli nad pojazdem.

Najlepsza w tym wszystkim jest uniwersalność – niezależnie, czy wasz sprzęt to deskorolka elektryczna terenowa, czy deskorolka elektryczna z rączką. Deska elektryczna – gokart to kwestia kupno odpowiedniego zestawu.

Gokart na deskę elektryczną – co warto wiedzieć?

Sprzęty elektryczne wyrastają w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, a co za tym idzie wózek do deski elektrycznej może być czymś kompletnie nowym (tak jak same deskorolki elektryczne). Co warto wiedzieć na ich temat?

Wózek do deskorolki elektrycznej – sposób montażu

Jeśli nie widziałeś wcześniej deskorolki elektrycznej, pewnie zastanawiasz się, jak w ogóle zamontować taki gokart. Czy deskorolka ciągnie cię za sobą jak rydwan? Nie bójcie się przyznać – sam również do niedawna byłem kompletnym laikiem, wyobrażając sobie “zwykłe” deskorolki jak z żółwi ninja, ale z doczepionym silnikiem. Zresztą, jeśli mnie pamięć nie myli, był to jeden z motywów tej bajki…

Warto w tym miejscu też nadmienić: deskorolki elektryczne, to nie deskolotki. A szkoda.

Kluczem do zrozumienia dla laika jest, jak wygląda sama deskorolka elektryczna. Nie jest to czterokołówka starego typu, a bardziej coś na kształt segwaya. Taki skuter elektryczny na dwóch kołach, zwany również hoverboardem. Pewnie już rozumiecie, o co chodzi? Siedzisko do deskorolki elektrycznej montuje się na deskorolce i dodaje przed siebie przedłużkę z dodatkowym kołem. W ten sposób napęd jest pod siedzeniem.

Oczywiście dokładny sposób montażu zależy od modelu wózka do deskorolki elektrycznej oraz oczywiście samego pojazdu. Jeśli interesuje was te rozwiązanie, warto od razu poszukać deskę elektryczną z gokartem. To może jednak trochę podnieść cenę. W takim wypadku może was zainteresować deskorolka elektryczna do 1000.

Wózek do deski elektrycznej – ładowanie

Tutaj sprawa jest jasna. Skoro siedzisko do deski elektrycznej to tylko nakładka, to się go nie ładuje osobno. Ładuje się hoverboard i gokart nic nie zmienia.

Jeżeli nie mieliście wcześniej styczności: sprawa wygląda standardowo. Ładować można ze zwykłego gniazdka sieciowego ładowarką dołączona do zestawu. Baterie są litowo-jonowe, a czas ładowania to 5-6 godzin.

Czy gokarty do hulajnogi elektrycznej są wygodne?

Tak! Rzekłbym wręcz, że nawet bardzo. Wózek do hulajnogi elektrycznej zmienia bardzo wymagający fizycznie pojazd w przyjemny wózek dla każdego. W dodatku użycie jest łatwe, a sterowanie intuicyjne. 

Czy deskorolka elektryczna plus gokart są bezpieczne?

Tak, chociaż oczywiście muszą zostać odpowiednio pewnie zamontowane. Cały stelaż gokartu jest tworzony z wytrzymałych i niezawodnych materiałów, a producenci dbają o odpowiednią wytrzymałość podwozia. Większość modeli ma wbudowaną kontrolę prędkości (podobnie jak hulajnogi elektryczne) oraz oczywiście odpowiednio dopasowane systemy hamulcowe.

Wybierając gokart do deskorolki elektrycznej, trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz dla maksymalnego bezpieczeństwa: maksymalne obciążenie. Każdy materiał ma swój limit, więc warto od razu dopasować sprzęt pod siebie.

Inne akcesoria do hulajnogi elektrycznej

Wózki do hulajnogi elektrycznej można bez problemu dopasować pod siebie, stosując inne siedziska i udogodnienia. Sterować można nie tylko za pomocą drążków, ale np. za pomocą kierownicy. Zainstalować można też np. hamulec nożny lub światła, które poprawią bezpieczeństwo.

Deska elektryczna, gokart, hoverboard… co dalej?

Chociaż ciężko przewidywać, co stanie się modne jako następne, to rozwój elektromobilności idzie w takim tempie, że zaraz zobaczymy coś nowego. Jeśli poczuliście się zainteresowani, sprawdźcie nasz przegląd deskorolka elektryczna do 500 zł.

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna Deskorolka elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć
Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są niczym nowym i zaskakującym – nasze miasta są pełne hulajnóg, które wprost walają się po ulicach. Czasami spotkamy także
deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
bateria do deskorolki elektrycznej Bateria do deski elektrycznej – jaka jest najlepsza?
Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *