Parafrazując modną ostatnio w telewizji reklamę, można zapytać: „Czy da się kupić deskorolkę elektryczną tanio? Da się!”. Nie wiem, czy to dla was zaskoczenie, czy nie, ale faktyczne ten sprzęt nie należy do najdroższych i deskorolka elektryczna do 500 zł to nie mrzonka.

Jednocześnie w pełni rozumiem obawy. Hulajnogi elektryczne kosztują więcej, rowery elektryczne są w cenach zaporowych, a współcześnie „tani smartfon” to już oksymoron. Nie jestem w stanie wyjaśnić takiego stanu rzeczy, ale tanie deskorolki elektryczne to rzeczywistość, która pozwala spróbować takiej jazdy każdemu. Nie tylko dzieciom, dla których tego typu sprzęty z reguły są tańsze.

Przejdźmy do konkretów, mam dla was trzy tanie deskorolki elektryczne.

Tanie deskorolki elektryczne – przegląd najciekawszych modeli

No dobrze, jeszcze tylko kilka słów wstępu. Tanie deskorolki elektryczne to nie żart i faktycznie jest w czym wybierać. Pamiętajcie jednak, że jak to zwykle w takich wypadkach bywa: nie oczekujcie „tanio i dobrze”. Tańsze modele będą odstawać od kolegów z wyższych półek, jeśli nie osiągami to na pewno w jakości wykonania i ogólnej trwałości.

Tym samym zapraszam do rankingu deskorolek elektrycznych do 500 zł.

Manta Smart Balance Board MSB001

Manta Smart Balance Board MSB001

Na dzień dobry zaczniemy patriotycznie. Tania deska elektryczna Manta zapewnia jednak wszystko, co potrzebne, a nawet trochę więcej. Koła mają rozmiar 6,5 cala, prędkość maksymalna to 12 km/h, zasięg maksymalny to 15 km.

Polska firma Manta ma w swojej ofercie wiele ciekawych modeli deskorolek elektrycznych, w tym terenowe (jeśli będziecie gotowi wydać więcej pieniędzy). Zainteresowani? Przeczytajcie nasz artykuł deskorolka elektryczna terenowa.

Patrząc po rozmiarze kół, mogłoby się wydawać, że jest to tania deskorolka elektryczna dla dzieci, tymczasem pojadą na niej również dorośli za sprawą udźwigu do 120 kg. Dla wygody dołączona jest torba do przenoszenia deskorolki, która oczywiście posłuży również za pokrowiec. Co ciekawe mimo niskiej ceny, deskorolka ta ma wbudowane lampy LED do oświetlania drogi.

Jej design jest stonowany, żeby nie powiedzieć prosty. To już wprost wynika z jej ceny. Tani i prosty sprzęt to prosty wygląd. Szukacie bajerów? Przygotujcie więcej pieniędzy. Konkrety? Sprawdźcie nasz ranking deskorolka elektryczna do 1000 i porównajcie to, co tam znajdziecie z tą tanią deskorolką elektryczną.

W zestawie znajdzie się również ładowarka, która wg zapewnień producenta naładuje pojazd do pełna już w półtorej godziny! Co najlepsze jej cena jest sporo poniżej 500 zł i wynosi ~379 zł! Ta tania deskorolka elektryczna będzie świetnym prezentem dla dziecka lub po prostu pierwszym sprzętem dla entuzjasty, który nie chce od razu ładować się w duże zakupy.

Zalety:

 • Polska produkcja.
 • Wbudowane oświetlenie.

Wady:

 • Nieokreślona moc silników.

Deskorolka elektryczna GOBOARD Elegance

Deskorolka elektryczna GOBOARD Elegance

GoBoard Elegance to najtańsza deskorolka elektryczna w zestawieniu. Jeśli dobrze poszukacie, znajdziecie ją nawet za ~299 zł! Co dostaniecie za te pieniądze? Koła o średnicy 6,5 cala, maksymalna prędkość 15 km/h, maksymalne obciążenie 120 kg, moc silników 2 x 250 W, a zasięg aż 25 km! W dodatku jej czas ładowania nie powinien przekroczyć dwóch godzin.

Pamiętacie, jak mówiłem, że deskorolka elektryczna do 500 zł raczej nie będzie zadziwiać designem? Jasne, ta deska reklamowana jako „moro” może temu przeczyć, ale jeśli oczyma duszy spojrzycie pod malowanie, to będzie to wyjątkowo prosta konstrukcja. Wręcz bardzo zbliżona do poprzedniej. Jednocześnie dzięki niemu raczej nie jest to deskorolka elektryczna dla dziewczyn.

Ostatecznie wygląd jednak nie jeździ, a jeśli szukacie pojazdu do jazdy, to nie wiem, czy znajdzie się inna najtańsza deskorolka elektryczna. W zestawie standardowo torbo-pokrowiec i ładowarka.

Zalety:

 • Najtańsza deskorolka elektryczna.
 • Technicznie trzyma poziom mimo niskiej ceny.

Wady:

 • To malowanie…

Cavion GO 6,5

Cavion GO 6,5

Deskorolka elektryczna Cavion to ciekawy sprzęt, który można rozpoznać z daleka dzięki unikalnemu połączeniu kolorów. Głęboka czerń obudowy świetnie kontrastuje z żywym zielonym, dając niesamowity efekt. Sama deskorolka jest równie niesamowita, chociaż w wyznaczonym przez nas pułapie mieści się ledwo ledwo: kosztuje ~499 zł.

Co dostaniecie za taką kwotę? Silniki o mocy 2 x 350 W, 10 km/h prędkości maksymalnej, obciążenie 120 kg i 20 km maksymalnego zasięgu. Dane techniczne mogą już zacząć wydawać się znajome. Prawda jest taka, że pojazdy tego typu nie różnią się wiele od siebie.

Podobnie jest ze średnicą kół. Ta to również dosyć standardowe 6,5 cala. To ma jednak związek z ceną. Deskorolka elektryczna 10 cali kosztuje po prostu drożej. Jeśli sprawdzicie nasz ranking deskorolek elektrycznych, zobaczycie, że gdy pozbędziemy się ograniczenia cenowego, deskorolki stają się dużo bardziej różnorodne.

No ale wróćmy do omawianego sprzętu. Może nie jest to najtańsza deska elektryczna, ale w zamian ma już pewne niedostępne dotychczas bajery. Ta deskorolka elektryczna bluetooth ma, co sprawia, że możecie podłączyć swojego smartfona i… słuchać muzyki przez wbudowane w pojeździe głośniki. Tak, nie przecierajcie oczu, dobrze czytacie.

Słuchanie muzy z telefonu, na tanim głośniku wbudowanym w deskorolkę, nie może być niczym dobrym. Szczególnie że ten głośnik jest przecież na wysokości stóp użytkownika. Niestety żyję zbyt długo na tym świecie, by oczekiwać, że ludzie nie będą tego robić.

O czymś zapomniałem? A tak, w zestawie oczywiście znajdziecie ładowarkę i torbę, która posłuży również za pokrowiec.

Zalety:

 • Ładny design.
 • Wbudowany moduł bluetooth

Wady:

 • Który można użyć do słuchania muzyki podczas jazdy.

Deskorolka elektryczna tanio – jak jeździć?

Oczywiście tanie deskorolki jeżdżą w dokładnie ten sam sposób, co ich droższe odpowiedniki. Nie to jest jednak ważne. Skoro szukasz taniej deskorolki elektrycznej, jest duża szansa, że to twój pierwszy taki pojazd lub prezent dla dziecka. W takim wypadku warto się dowiedzieć jak jeździć i jak to robić bezpiecznie. Dodatkowo powiemy również o ciekawych dodatkach, które mogą ułatwić jazdę.

Jak jeździć deskorolką elektryczną do 500 zł?

Chciałoby się powiedzieć: „to proste”. Nie da się jednak ukryć, że nawet tanie deskorolki elektryczne są trudniejsze do opanowania od przykładowych hulajnóg, czy rowerów. Co prawda są sposoby jak to ułatwić, ale na razie skupmy się na samej jeździe.

Jazda deskorolką elektryczną polega na tym, że kiedy się delikatnie pochylimy, to zaczniemy jechać do przodu, a gdy się będziemy odchylać, to deskorolka będzie hamować. Niezbyt skomplikowane, prawda? Wiadomo, są obawy związane z balansem, ale pamiętajcie, że nawet tanie deskorolki elektryczne mają wbudowany żyroskop. Na tym ta zabawa polega.

Żyroskop wyczuwa nawet najdelikatniejszy ruch i pomaga w poziomowaniu deski i użytkownika. To się na początku wydaje super dziwne, ale można bez problemu na taką deskorolkę wejść i z niej zejść bez utraty balansu ciała. W przypadku deskorolki elektrycznej dla dziecka warto jednak pamiętać o tym, że mają one minimalny udźwig, z reguły jest to około 20 kg. Jest to minimalna waga potrzebna do tego, żeby żyroskop prawidłowo odczytywał ruchy.

Wiemy już jak jeździć prosto. Jak się natomiast skręca deskorolką elektryczną? Do wykonania skrętu trzeba jedną nogą wykonać trochę mocniejszy nacisk. To sprawi, że silnik odpowiedzialny za koło bliższe tej nodze przyśpieszy to jedno koło i deskorolka zacznie skręcać. Dlatego deskorolki elektryczne mają zawsze dwa osobne silniki.

Trochę praktyki i będziecie śmigać jak szaleni!

Deskorolka elektryczna do 500 zł – jak jeździć bezpiecznie?

Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Pamiętajcie o tym. Na co uważać?

 1. Praktyka. Nie od razu Rzym zbudowano i nikt od razu nie był mistrzem w swoim fachu. Ćwiczcie i szybko ogarniecie, jak się jeździ, a to poprawi bezpieczeństwo.
 2. Ochraniacze. Szczególnie na czas nauki będą niezbędne.
 3. Kask. Właściwie zawsze podczas jazdy powinniście mieć na sobie kask. Tu nawet nie chodzi o zaufanie do swoich umiejętności, a o zaufanie do innych uczestników ruchu. Nigdy nie wiesz, jak mogą się zachować.

Inne sposoby na jazdę tanią deskorolką elektryczną

Jeżeli mimo wszystko, chcielibyście jeszcze ułatwić sobie jazdę, są na to dwa sposoby, chociaż mogą trochę podnieść cenę i sprawić, że deskorolka elektryczna do 500 zł przekroczy tę kwotę. O czym mowa?

 • Deskorolka elektryczna z rączką. Myślę, że nie wymaga większego opisu. Taka deskorolka ma rączkę, która upodabnia ją do powszechnie znanego Segwaya. Łatwo sobie wyobrazić, w jaki sposób ułatwia jazdę.

Deskorolka elektryczna z kierownicą. To może wymagać opisu. Taką deskę uzyskacie przez dokupienie specjalnej nakładki. Ta często może być do dostania pod nazwą gokart do deskorolki elektrycznej. Zamontowanie takiej nakładki sprawia, że jeździ się na siedząco, jak w prawdziwym gokarcie! Poprawia to znacząco bezpieczeństwo i zapewnia zupełnie inne emocje i wrażenia!

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *