Deskorolka elektryczna to świetny gadżet, a patrząc z trochę innej, „młodszej” strony świetna zabawka. Nie ma się co dziwić, że deskorolka elektryczna dla dzieci to chodliwy towar. Od strony dorosłego kupującego deskorolkę elektryczną dla dziecka to jednak nie jest tylko zabawka. Jasne, twoje dziecko na jakiś czas przestanie używać nóg do chodzenia, ale to świetne ćwiczenie balansujące, które wymusza na dziecku prawidłową postawę, a co za tym idzie, deska elektryczna dla dzieci ma swoje pozytywy.

Deskorolka elektryczna dla dziecka – najlepsze modele

Słowem wstępu: deskorolka elektryczna dla dzieci nie jest równoznaczna z niską ceną. Mamy dla was propozycje mniej bijące po kieszeni, jednak sprzęt dla dzieci to raczej nie deskorolka elektryczna do 500 zł. Do tego warto doliczyć koszt ochraniaczy, a w szczególności kasku – nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie!

Trzeba też zwrócić uwagę, że pod kątem designu deskorolki elektryczne dla dzieci mogą często przypominać „normalny” sprzęt. Ze względu na potrzebę uwzględnienia wagi minimalnej użytkownika (o tym więcej po rankingu) hoverboardy są raczej projektowane dla trochę starszych dzieci. To podobnie jak deskorolka elektryczna dla dziewczyn, która też nie będzie się mocno różnić pod kątem designu od np. hulajnóg.

Tym samym zapraszam do przejrzenia przykładowych propozycji deskorolek elektrycznych dla dzieci.

Deskorolka elektryczna dla dzieci GoBoard Elegance

Deskorolka elektryczna dla dzieci GoBoard Elegance

Czemu jest to deskorolka elektryczna dla dzieci, widać właściwie od razu na zdjęciu. Wzór, jaki odrzuci każdego dorosłego, ale jednocześnie wprawi w szał każdego dzieciaka. W dodatku nie obciąży za bardzo waszego portfela, ponieważ to najtańsza deskorolka elektryczna dla dzieci w tym zestawieniu. Jej koszt to ~299 zł!

Manta Smart Balance Board MSB001

Manta Smart Balance Board MSB001

Deska o dosyć prostym designie, który będzie pasował wszystkim, również dzieciom. Jednocześnie będzie bardziej uniwersalny dla starszych dzieci, które mogą powoli wyrastać z typowo dziecięcej pstrokacizny. W dodatku w przypadku tej deskorolki elektrycznej dla dziecka idziemy w kierunku patriotyzmu konsumenckiego, gdyż Manta to Polska firma. To też ułatwi potencjalne sprawy serwisowe, bo kto, jak nie dzieci ma potencjał do użycia takiego sprzętu na maxa?

Manta Off Road MSB9023L LIght

Manta Off Road MSB9023L LIght

Myślę, że również od razu widać, czemu może pasować dzieciakom. Podświetlenie w stylu RGB jest aktualnie bardzo modne w sprzęcie gamingowym, więc czemu nie dać go do deskorolki elektrycznej dla dziecka? Ten model Manty to deskorolka elektryczna terenowa, więc może bardziej pasować dla nastolatka. Można się nad nim zastanowić, ponieważ dzięki temu oferuje większe możliwości i może nie znudzić się za szybko.

Deskorolka elektryczna dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Deskorolka elektryczna dla dziecka to ciekawy temat, przede wszystkim z jednego, bardzo ważnego powodu, o którym wspomniałem wcześniej. Każdy pojazd, nawet deskorolka elektryczna do 1000 zł, ma wbudowaną minimalną wymaganą wagę, co sprawia, że nie jest to sprzęt dla młodszych, mniejszych tudzież po prostu lżejszych dzieci. Czemu tak się dzieje?

Wbudowany w deskorolki elektryczne dla dzieci żyroskop obsługuje się poprzez siłę nacisku. Do prawidłowego odbioru „komend” i działania wymaga, żeby użytkownik miał (z reguły) minimum 20-25 kilogramów. Niestety nie da się tego obejść, szczególnie że w grę wchodzi bezpieczeństwo waszych dzieci. Jeśli przeglądaliście nasze inne poradniki dotyczące tych urządzeń, np. ranking deskorolek elektrycznych, to wiecie, że ten temat się po prostu nie pojawia. Dorośli spełniają to wymaganie bez problemu.

Na co zwracać uwagę kupując deskę elektryczną dla dzieci?

 • Udźwig minimalny, opisany powyżej.
 • Udźwig maksymalny, żeby dziecko nam za szybko nie wyrosło.
 • Moc silnika, pojemności baterii, zasięg – zawsze warto brać jak najlepszy sprzęt, ale w przypadku deskorolki elektrycznej dla dziecka raczej nie mają większego znaczenia.
 • Lampy. Nie wszystkie deskorolki mają wbudowane lampy do oświetlania drogi. Raczej lepiej mieć niż nie mieć.
 • Koła, a głównie ich średnica. Deskorolka elektryczna dla dziecka powinna mieć średnicę kół 6,5 cala. Większe koła mogą sprawić, że dziecku będzie trudniej.
 • Waga deskorolki elektrycznej dla dzieci. Czasem tak się stanie, że deskę trzeba będzie przenieść… a wtedy do gry wchodzą rodzice. Warto zwrócić uwagę, żeby nie było wam zbyt ciężko.
 • Czas ładowania – uniwersalnie raczej nie jest zbyt długi. Ładowarki są dołączone do zestawu. W zestawie z reguły znajdziesz też pokrowiec, który jednocześnie służy za torbę przenośną.
 • Bluetooth. To was zaskoczy, ale aktualnie deskorolka elektryczna z bluetooth to nowy krzyk mody. Po co bluetooth w desce elektrycznej dla dzieci? Otóż… do słuchania muzyki przez wbudowany głośnik. Wydaje się straszne? Myślę, że wszyscy się zgadzamy, że tak. Pamiętajcie jednak, że to ma być deskorolka elektryczna dla dzieci, a im się to może podobać. Trzeba to przeżyć.

Deska elektryczna dla dzieci – jak jeździć?

Zasada jest prosta: stojąc na obu nogach na deskorolce elektrycznej, dziecko musi się delikatnie pochylić, żeby jechać i odchylić, żeby hamować. Skręca się, pochylając mocniej jedną stopę. Prościzna, prawda? Nawet jeśli wam się nie wydaje, to pamiętajcie, że wasze dzieci ogarną to w moment. Są w tym dużo lepsze niż my.

Dzieciaki mogą się łatwo nauczyć jazdy na deskorolce elektrycznej dla dzieci, ale i tak warto pamiętać o bezpieczeństwie. Kask to absolutny mus. Nie pozwólcie dziecku myśleć, że noszenie kasku to wiocha! Do kompletu z kaskiem polecam używać ochraniaczy, przynajmniej na czas nauki i nabierania wprawy.

Pod kątem bezpieczeństwa można podejść do sprawy jeszcze inaczej. Jeśli macie pewność, że nauka będzie szła wyjątkowo topornie lub po prostu z jakiegoś powodu brak pełnej sprawności, można ułatwić sobie jazdę. Deskorolka elektryczna z rączką zapewnia dodatkowy punkt podparcia, który znacznie upraszcza jazdę. To poniekąd tworzy z deski elektrycznej dla dzieci hulajnogę, ale z innym układem stóp.

Gokart do deskorolki elektrycznej dla dzieci

To jest ciekawy temat, nie tylko ze względu na to, że kompletnie zmienia model jazdy. To też odpowiedź na możliwe szybkie znudzenie dzieciaków kolejną zabawką. Wtedy dokupując niedrogą nakładkę, tworzycie z deskorolki elektrycznej dla dziecka prawdziwy gokart! No dobrze, może nie jest tak prawdziwy, jak gokarty, w których karierę zaczynał nasz rodzynek w Formule 1 Robert Kubica, ale jest blisko.

Taka nakładka faktycznie tworzy pojazd, w którym nasz środek ciężkości przemieszcza się mocno w dół. Mówiąc wprost: nakładka dostarcza siedzisko, więc jazda odbywa się na siedząco. Do kompletu pedały i dźwignie lub kierownica. Deskorolka elektryczna z kierownicą to zupełnie inne wrażenia, które pozwalają odkryć sprzęt na nowo. W dodatku jazda na siedząco poprawia bezpieczeństwo pasażera.

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna Deskorolka elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć
Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są niczym nowym i zaskakującym – nasze miasta są pełne hulajnóg, które wprost walają się po ulicach. Czasami spotkamy także
deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
bateria do deskorolki elektrycznej Bateria do deski elektrycznej – jaka jest najlepsza?
Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

1 Komentarz

 • eskateboarding.pl, 14 sierpnia 2023 @ 19:24 Odpowiedz

  Dzień dobry,
  Ciekawy artykuł, jednak należy pamiętać że elektryczna deskorolka różni się od wspomnianego w państwa artykule hoverboard’a. Największa różnica to taka że deskorolka posiada 4 kółka a hoverboard 2. Uważamy że każde z tych pojazdów posiada swoje zalety i jest świetnym rozwiązaniem do przemieszczani się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *