Deskorolki elektryczne to świetny sprzęt do zabawy w terenie lub podróżowania po mieście. Nic dziwnego, że każdy by chciał go spersonalizować pod siebie i np. poszukać deskorolki elektrycznej dla dziewczyn. Prawda jest jednak taka, że pojazdy elektryczne są z reguły uniwersalne, więc nie będzie wielkiej różnicy między deskorolką elektryczną dla dziewczyny a deską dla mężczyzn.

Chyba że macie na myśli pojazd dla dziewczynki, wtedy sprawdźcie, jaka jest dobra deskorolka elektryczna dla dzieci.

Jaki powinien być hoverboard dla dziewczyn?

Zatrzymajmy się jednak na chwilę i pomyślmy. Gdybyście miały wybrać hoverboard dla dziewczyn, na co byście postawiły? Na lekkość? Łatwość w prowadzeniu? A może bezpieczeństwo? Sprawdźmy, co do zaoferowania ma sprzęt, jakim jest deskorolka elektryczna.

Silnik

Najważniejsza część każdego pojazdu, bez niego nie pojedzie żadna deskorolka elektryczna dla dziewczyn. A właściwie bez nich, ponieważ deski elektryczne standardowo mają po dwa silniki – po jednym na każde koło. Dzięki temu deskorolka może skręcać. Dzieje się to jak w pojeździe gąsienicowym. Przy mocniejszym nacisku jedną nogą, jeden silnik spowoduje szybszy ruch tego koła, powodując skręcanie.

Moc silnika to sprawa najważniejsza. Słabsze mają po 250 W (na jeden silnik), a mocniejsze 350 lub nawet 400 W. Nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Mocniejszy silnik daje większe możliwości, ale taki hoverboard dla dziewczyn będzie trudniejszy do opanowania. To może za to negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Pamiętajcie o tym, wybierając swoją deskorolkę elektryczną dla dziewczyn.

Zasięg

Zasięg do przejechania na jednej baterii to również jedna z najważniejszych cech pojazdów elektrycznych. To kolejna cecha, która będzie uniwersalna dla wszystkich pojazdów. Zasięg nie sprawia, że jakiś sprzęt staje się typowo deskorolką elektryczną dla dziewczyn. Warto jednak pamiętać, że na zasięg ma wpływ waga.

Maksymalne obciążenie

No właśnie. Obciążenie wpływa na to, ile mocy musi zużyć silnik na wprawienie pojazdu w ruch, przyśpieszanie i dalszą jazdę. Hoverboard dla dziewczyn może na spokojnie jeździć dłużej, bo te są z reguły lżejsze.

Minimalne obciążenie

To cecha, o której wielu ludzi zapomina lub po prostu o niej nie wie. Nie będzie to co prawda raczej istotne w przypadku deskorolki elektrycznej dla dziewczyn, ale już w przypadku deskorolki elektrycznej dla dziewczynek może jak najbardziej. O co chodzi?

Hoverboardami steruje się za pomocą docisku, czyli w dużej mierze własnej wagi. Każdy hoverboard ma określoną wagę minimalną, jaka jest wymagana do prawidłowej kontroli nad urządzeniem. Tak jak wspomniałem przed chwilą. Dorośli raczej nie będą mieli z tym problemu, więc deskorolka elektryczna dla dziewczyn będzie taka sama jak każda inna. W przypadku hoverboardu dla dzieci warto zwrócić na to uwagę.

Pojemność baterii

To jest słynna oczywista oczywistość. Jeśli chodzi o pojemność baterii w przypadku deskorolki dla dziewczyn, nie trzeba się nad tym za bardzo skupiać. Czemu? Otóż skoro dziewczyny są lżejsze, a pojazd potrzebuje mniej mocy, to bateria zawsze starczy na dłużej.

Średnica kół

Koła w hoverboardach występują z reguły w trzech rozmiarach:

  • 6,5 cala.
  • 8,5 cala.
  • 10 cali.

Jak to się przekłada na wybór deskorolki elektrycznej dla dziewczyn? Najmniejsze koła są raczej proponowane dzieciom. Koła pośrednie są uniwersalne, natomiast 10-calowe koła są dobre do jazdy w terenie, gdyż zwiększają kontrolę nad pojazdem w trudnych warunkach. Jazda po mieście raczej nie należy do trudnych warunków.

Osoby o niskim wzroście mogą się jednak czuć bardziej komfortowo na deskorolkach o mniejszych kołach, stąd szukając hoverboardu dla dziewczyn łatwo to sprawdzić.

Bluetooth

Deskorolka elektryczna z bluetooth to ostatni krzyk mody. Można nie tylko połączyć się z pojazdem i sprawdzać w aplikacji na telefonie statystyki, bądź zmieniać ustawienia. Wiele desek elektrycznych ma wbudowane głośniki, tak że można słuchać muzyki w trakcie jazdy.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo podczas jazdy deską elektryczną zależy przede wszystkim od użytkownika. Deskorolka elektryczna dla dziewczyny nie zapewni bezpieczeństwa sama w sobie. Dojście do wprawy będzie wymagało przyzwyczajenia i praktyki. Na początkowe etapy polecam używać ochraniaczy oraz przede wszystkim kasku.

Waga

Kolejna oczywistość. Lżejsza deskorolka elektryczna dla dziewczyn to mniejszy problem, gdy trzeba ją przenieść. To właściwie dobra cecha dla każdego i to pomimo faktu, że hoverboard kupuje się do jazdy, a nie do noszenia.

Inne deskorolki elektryczne dla dziewczyn

Najlepsze w deskorolkach elektrycznych jest to, że producenci zdają sobie sprawę, że jazda na tych urządzeniach nie wygląda na łatwą. Co za tym idzie, można dokupić dodatkowe gadżety lub deskorolkę w trochę innej formie, tak żeby było łatwiej się nią poruszać.

Deskorolka elektryczna z rączką

Dla wielu to właśnie deskorolka elektryczna z rączką może być definicją deskorolki elektrycznej dla dziewczyn. Taki hoverboard przypomina słynnego Segwaya i na tej zasadzie się nim jeździ. Dzięki oparciu zapewnianemu przez rączkę jazda jest nie tylko prostsza. Dużo niższy jest sam próg wejścia do nauki poruszania tym pojazdem.

Gokart do deskorolki elektrycznej

Gokart to inaczej deskorolka elektryczna z kierownicą. Mówiąc prościej: gokart to specjalna nakładka z reguły dokupowana osobno (chociaż można kupić od razu całość), która sprawia, że na deskorolce jeździmy… siedząc.

Oczywiście ten sposób jazdy dynamicznie zmienia wszystko. Środek ciężkości jest niżej, a dzięki temu jazda jest bezpieczniejsza. Zapewnia też zupełnie inne emocje. Można śmiało powiedzieć, że dobra zabawa jest również gwarantowana!

Ile kosztuje deskorolka elektryczna dla dziewczyn?

Ustaliliśmy już, że producenci nie tworzą swoich produktów typowo z podziałem na płcie. Deskorolki są uniwersalne, więc ich cena również będzie uniwersalna i nie będzie od tego zależeć. W takim przypadku możecie zerknąć w nasz ranking deskorolek elektrycznych. Tam zobaczycie najciekawsze modele niezależnie od ceny.

Jeżeli szukając hoverboardu dla dziewczyn, musicie trochę ograniczyć budżet, sprawdźcie nasze zestawienie deskorolek elektrycznych do 1000 zł. Ucieszy was wiadomość, że tysiąc nie jest żadnym wielkim ograniczeniem i w tej półce cenowej znajduje się naprawdę bogaty wybór produktów.

Ucieszy was jeszcze bardziej to, co mamy do powiedzenia, jeśli pod terminem „deskorolka elektryczna dla dziewczyn” szukacie pojazdu dla dzieci. Te są do dostania w naprawdę przystępnych cenach i nie musicie się bać zbyt wielkiego uszczuplenia budżetu. Taki pojazd to typowa deskorolka elektryczna do 500 zł.

Deskorolka elektryczna dla dziewczyn – podsumowanie

Jak zauważyliśmy we wstępie, producenci nie tworzą typowo deskorolek elektrycznych dla dziewczyn. Hoverboardy są uniwersalne, chociaż biorąc pod uwagę typowo kobiece cechy, faktycznie dacie radę kupić sprzęt, który może im lepiej pasować.

Inaczej ma się sprawa z deskorolkami elektrycznymi dla dziewczynek, ale te też uniwersalnie należą do hoverboardów dedykowanych dzieciom.

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna Deskorolka elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć
Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są niczym nowym i zaskakującym – nasze miasta są pełne hulajnóg, które wprost walają się po ulicach. Czasami spotkamy także
deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
bateria do deskorolki elektrycznej Bateria do deski elektrycznej – jaka jest najlepsza?
Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *