Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Fotel biurowy, przy którym spędzamy lwią część dnia w pracy, musi posiadać odpowiednie parametry. Choć to tylko sprzęt, który w rzeczy samej niezbyt pomaga nam w wykonywaniu obowiązków, to od jego jakości między innymi zależeć będzie także i nasza wydajność. Niedostosowany i nieergonomiczny fotel może przysporzyć nam trudności w postaci odczuwania dyskomfortu, a nawet bólu kręgosłupa podczas wielu spędzonych w nim godzin. Im gorzej będzie się sprawować, tym także nasza praca na tym ucierpi.

Inwestując w tego rodzaju wyposażenie, które spełni nasze oczekiwania i nie będzie wymuszać na nas ciągłego poszukiwania wygodnej pozycji, pozwolimy tym samym sobie czy swoim pracownikom na skupienie się na zadaniu. Nie będziemy też wciąż zastanawiać się, ile czasu jeszcze trzeba będzie spędzić w niewygodnym i nieprzystosowanym fotelu, który jednocześnie źle oddziałuje na nasze zdrowie. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże nam ten artykuł, który poświęcony jest fotelom biurowym, spełniającym różne kryteria doboru, a jednocześnie będącym wyposażeniem, na którym miło spędzimy czas bez żadnych uciążliwości.

Ergonomiczne fotele biurowe

Czy inwestycja w droższy, lecz ergonomiczny fotel biurowy sprawdzi się? Zdecydowanie tak. To wyposażenie biura, które dostosowuje się do wagi i sylwetki siedzącego, pozwalając jednocześnie na długotrwałą pracę siedzącą, bez odczuwania dyskomfortu. W pracy przy komputerze, którą wykonujemy nieraz przez ponad 40 lat życia, jest to niezwykle wskazane. Dzięki takim fotelom obniżymy możliwość podupadająca na zdrowiu, spowodowanego codzienną pracą w trybie siedzącym.

A zagrożeniami dla zdrowia mogą być choćby:

– zgubny wpływ na układ szkieletowo-mięśniowy,
– na układ krążenia,
– czy na układ oddechowy.

Zażegnując tym niebezpieczeństwom dla naszego zdrowia, jednocześnie wspieramy możliwość zachowania poprawnej postawy, lepszego samopoczucia i zwiększamy wydajność zdrowych pracowników. Ponadto nie otrzymujemy tak częstych zwolnień chorobowych, których powodem jest niedostosowanie miejsca pracy. Od zadowolonego ze swojej pracy pracownika uzyskamy znacznie lepszą frekwencję i produktywność, która może być kluczem do zwiększenia dochodów naszego przedsiębiorstwa.

Gdy poszukujemy meble biurowe fotel dla siebie również powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na fotele krzesła biurowe ergonomiczne, tym większą, gdy wykonujemy pracę przy komputerze, lub przeważającą część dnia pracy spędzamy w pozycji siedzącej. Fotel ergonomiczny powinien być więc numerem jeden na naszej liście biurowego wyposażenia, które pragniemy zorganizować dla siebie i swoich pracowników.

Budżetowy fotel biurowy

Wśród budżetowych foteli biurowych, na których zakup pragnęlibyśmy przeznaczyć nie więcej niż 500 złotych, znajdziemy już dobrej jakości wyposażenie takie, jak np. fotel biurowy obrotowy. Zarówno proste fotele gamingowe, jak i ergonomiczne, które pośród zdecydowanej większości tego typu biurowych krzeseł wyróżniają się najlepszymi parametrami i wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami. Mogą mieć one zbawienny wpływ na nasze zdrowie i zdrowie naszych pociech, dla których kupujemy często wygodne fotele z dbałości o ich prawidłowy rozwój.

Fotel biurowy do 500 zł również może okazać się dobrym zakupem. Tym częściej, gdy doskonale wiemy, że one także spędzają w pozycji siedzącej wiele godzin dziennie, odrabiając zadania domowe, ucząc się, grając w gry wideo i surfując po internecie. Mogą także stanowić jakościowy element wystroju jak choćby fotel gamingowy niebieski.

Pożądanymi funkcjonalnościami budżetowego wyposażenia w postaci krzeseł biurowych z całą pewnością będą:

– ergonomiczność,
– dostosowanie do sylwetki użytkownika,
– możliwość regulacji wysokości fotelu i podłokietników,
– regulacja kąta nachylenia oparcia,
– rodzaj wykorzystywanego materiału do produkcji siedziska i oparcia,
– wsparcie odcinka lędźwiowego,
– posiadanie zagłówka,
– rodzaj kółek.

Fotel biurowy dla najmłodszych

Surfując po sieci w poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego modelu i wybierając jakościowy fotel biurowy dla dzieci, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pewne jego elementy. Gdy dziecko dużo czasu spędza na tworzeniu prac plastycznych, nauce i odrabianiu lekcji koniecznie lepiej jest inwestować swoje pieniądze w fotel biurowy bez kółek i nieobrotowy. To sposób na to, by wyrobić u najmłodszych prawidłową postawę ciała podczas wykonywania prac w pozycji siedzącej. Obrotowe krzesło biurowe mogłoby na to nie pozwolić, a te z kółkami często odjeżdżać od biurka pod wpływem ruchu i pracy naszego dziecka.

Fotel krzesło biurowe dla najmłodszych jest równie często projektowany w ten sposób, by umożliwić ich regulację, dopasowując się do użytkownika, który wciąż rośnie. Tym sposobem, inwestując swojej fundusze w taki fotel, nie okaże się za pewien czas, że wyposażenie nie spełnia już wymaganych kryteriów. Równie dobrym pomysłem jest zakup podobnego sprzętu biurowego, gdy korzysta z niego nie jeden, lecz kilku różnych użytkowników. Możliwość błyskawicznej regulacji ustawień fotela i jego wysokości pozwoli wykorzystać ten biurowy mebel przez kilkoro naszych podopiecznych różniących się od siebie wzrostem i sylwetką.

A co z udogodnieniami dla nas?

Pełen relaks, odpoczynek, oddech dla wyczerpanych mięśni, chwila dla siebie po długich godzinach spędzonych w pracy siedzącej, po prostu niebo na Ziemi. Tak z całą pewnością podziała na nas masaż po długim dniu wyczerpującej pracy i spełniania zwykłych obowiązków. Być może nie zagwarantujemy takiego dobrodziejstwa własnym pracownikom, lecz czemu by nie zainstalować podobnego sprzętu we własnym M, przy domowym, czasem i roboczym biurku. Fotel biurowy cena wcale nie musi być horrendalnie wysoka.

Fotele biurowe z masażem można znaleźć w kilku typach. Po pierwsze jako całościowy sprzęt do masażu każdej partii ciała, które kosztują jednak duże pieniądze. Po drugie zakupić zwykły, najlepiej fotel biurowy ergonomiczny i matę masującą. Ta druga opcja będzie z pewnością bardziej budżetowym rozwiązaniem. Pierwsza z kolei nieco uszczupli nasze oszczędności, lecz z pewnością sprawdzi się w dłuższej perspektywie. Tym lepiej, gdy postawimy na model, pozwalający masować każdą partię naszego ciała, a nie tylko kręgosłup.

Gdy już z całą pewnością marzy nam się odbycie klasycznego masażu, tak zanim dokonamy zakupu podobnego fotela, przeliczmy dobrze oszczędności, by nie przeinwestować takiej zachcianki.

Z jakiego materiału fotel wybrać?

Najpopularniejszą i najwygodniejszą opcją materiału na fotel z pewnością będzie naturalna skóra. Obity nią fotel biurowy skórzany, siedzisko i oparcie zagwarantują nam wygodę spędzania w nim długich okresów czasu. Takie obicie zapewnia również prawidłową wentylację i wcale nie jest tak trudno utrzymać ten materiał w czystości. Jedna z wyjątkowych zdolności tego naturalnego materiału jest również dopasowanie do kształtu naszego ciała. Tym sposobem wygoda siedzenia w takim fotelu biurowym będzie maksymalna.

W sieciowych marketach znajdziemy również i fotele z siateczką w oparciu. Choć wykonana jest ze sztucznego materiału, to doskonale sprawdza się podczas długich godzin spędzonych w pracy biurowej w wysokich temperaturach. Dzięki pełnemu przewiewowi i często spotykanym wywiewnikom zrobionym w siedzisku letnie upały nie będą dla nas straszne.

Najmniej cenione będą tu tworzywa sztuczne, które nie gwarantują nam ani przewiewu, ani też nie oddychają. Mogą być jednak dość łatwe w utrzymaniu czystości z wykorzystaniem środków odkażających lub innych detergentów. Mimo to, gdy z przedmiotu korzysta większa ilość osób, w celu zachowania higieny i pozbycia się zapachów, lepiej jest inwestować w fotel obity skórą, którą łatwiej jest doprowadzić do czystości.

Najlepsze fotele biurowe

Producentów foteli biurowych jest dość sporo. Najlepsze fotele biurowe to przede wszystkim te ergonomiczne. Wysoką jakością wyróżniają się również fotele gamingowe, stworzone z myślą o pasjonatach e-sportu, lecz wykorzystywane równie chętnie przez wielu zwykłych i biznesowych klientów, niekoniecznie graczy. Dobrze jest także pamiętać, że fotel da się zabezpieczyć, dzięki specjalnym pokrowcom. Pokrowiec na fotel biurowy przyda się w celu dopasowania estetyki, zakamuflowania uszkodzeń, ale i w zachowaniu takiego biurowego krzesła w czystości podczas godzin braku jego użytkowania.

Dokonując zakupu tego rodzaju sprzętu, dobrze jest także zwrócić uwagę na kółka. Kółka do fotela biurowego przy twardych powierzchniach podłogi powinny być powleczone kauczukiem, by nie niszczyć posadzki czy paneli podłogowych. Bez tego udogodnienia powinniśmy zainwestować w dywan, który położymy pod tym wyposażeniem.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego fotela biurowego nie jest oczywisty. W zależności od miejsca pracy, przeważającej tam temperatury powietrza, rodzaju użytkowania, wieku użytkownika, jego postury i wagi, czy samej możliwości regulacji jego parametrów i możliwości dostosowania się do kształtu ciała zdecydujemy się na inny model. Wiele zależy od naszych osobistych preferencji i budżetu, którym dysponujemy. A gdzie kupić fotel biurowy? W sieciowych sklepach z całą pewnością znajdziemy to, czego szukamy. Nie musimy też ograniczać się do foteli zawartych wyłącznie w ofercie stacjonarnych sklepów, znajdujących się w naszej okolicy.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.