Jeśli planujecie zacząć korzystać z X, dawnego Twittera, musicie wiedzieć, że Elon Musk planuje wprowadzić sporą zmianę w postaci opłaty dla wszystkich nowych użytkowników. Jego zdaniem jest to jedyny sposób na to, aby ograniczyć aktywność botów. Jednocześnie jednak może odstraszyć potencjalnych nowych użytkowników. O szczegółach poniżej.

Roczna (lub jednorazowa) opłata od nowych kont

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nowi użytkownicy X będą musieli uiścić niewielką opłatę, jeśli będą chcieli publikować posty, odpowiadać na nie czy je lajkować.

Jak twierdzi Elon Musk, jeśli nie zdecydują się na roczną opłatę, będą mogli tylko czytać posty i obserwować innych użytkowników. Na tę chwilę tak naprawdę nie wiadomo czy wspomniana opłata będzie roczna, czy jednorazowa. 

W innym poście biznesmen wspomniał, że być może będzie to tylko jednorazowa płatność dla nowych osób i będą one mogły w pełni korzystać z serwisu po 3 miesiącach, nie ponosząc już żadnej opłaty.

Ile będzie trzeba zapłacić za dostęp do X?

Aktualnie nie wiadomo, ile będzie wynosiła opłata dla nowych użytkowników na X. W Nowej Zelandii i na Filipinach testowano nową opłatę w wysokości 1 dolara (około 4 złote). Nie ustalono jeszcze, czy nowy program opłat zacznie obowiązywać na całym świecie oraz kiedy ewentualnie miałoby się to wydarzyć.

Elon Musk faktycznie walczy z botami czy próbuje poprawić przychody?

Zdaniem Elona Muska taki ruch jest niezbędny, aby móc zredukować ilość spamu i zapewnić lepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników. Walka z botami na platformie X trwa już dość długo – właściwie wygranie z nimi jest celem nowego właściciela od chwili zakupu dawnego Twittera w 2022 roku.

Biznesmen wprowadzał już różne rozwiązania, które miały je zatrzymać, ale niestety te nie okazały się skuteczne. Biorąc pod uwagę malejące przychody, wycofywanie się reklamodawców, nie da się ukryć, że właściciel Tesli musi szukać innych sposobów na zarobek, a takim mogą być np. opłaty od użytkowników.

Źródło obrazka wyróżniającego: Julian Christ/Unsplash

WARTO PRZECZYTAĆ:

OpenAl odpowiada na zarzuty Elon Musk pozywa OpenAl. Oskarżona firma pokazała maile miliardera sprzed lat
Firma OpenAl postanowiła ustosunkować się do zarzutów, które postawił jej Elon Musk. Zrobiła to w taki sposób, że delikatnie mówiąc, przedsiębiorca został przedstawiony w mało
Elon Musk pozywa OpenAl Elon Musk jest wkurzony na OpenAl. Uważa, że firma porzuciła pierwotną misję na rzecz zysku
O Elonie Musku chyba nigdy nie może być cicho. Znów media rozpisują się na jego temat i informują, że miliarder pozwał firmę OpenAl i jej
Neuralink Pacjent z implantem Neuralink wyzdrowiał i nawet… klika myszką!
Podczas wirtualnego wydarzenia transmitowanego na platformie społecznościowej X Elon Musk przekazał, że pierwszy pacjent z wszczepionym do mózgu chipem jest już zdrowy i nawet może
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *