Nie ma póki co rozwiązania, które sprawiłoby, że wszystkie spotkania ze współpracownikami będą przyjemnością, ale dzięki pewnym funkcjom mogą potencjalnie stać się trochę mniej przewidywalne. Wszystko za sprawą testowanej przez Google możliwości generowania tła przez sztuczną inteligencję.

Google wprowadza sposób na monotonię podczas spotkań online

W ostatnich latach większość narzędzi do rozmów wideo wprowadziła opcję zamazywania tła, część z nich oferuje także gotowe zestawy teł lub opcję dodania własnego. Teraz Google Meet testuje nową funkcję: generowania tła za pomocą AI, czyli sztucznej inteligencji.

Takie rozwiązanie pozwala stworzyć oryginalne tła, które można dopasować do swojego nastroju, ubioru, lub nawiązać do swojego ulubionego hobby. Jak to może wpłynąć na spotkania? Chociażby zainspirować mały small talk na temat oryginalnych kreacji, który może okazać się sposobem na przełamanie początkowego stresu.

Warto jednak zwrócić uwagi na pewne kwestie związane z prywatnością. Używając tej funkcji, zezwalasz Google na zbieranie danych i metryk do ulepszania tego produktu. W tym konkretnym przypadku Google gromadzi dane wejściowe (prompty) i wygenerowane obrazy oraz dane dotyczące korzystania z tej funkcji.

Generowanie tła przez AI – jak skorzystać?

Jeśli chcecie, możecie wypróbować działanie tej funkcji już teraz, o ile dostaliście już do niej dostęp. Według instrukcji zamieszczonej przez Google pod tym adresem opcja generowania tła przez AI jest powoli włączana dla kolejnych użytkowników, więc możecie jej jeszcze nie mieć.

Zakładając, że dostaliście dostęp do nowej funkcji Google Meets, możecie wygenerować tło na dwa sposoby. Pierwszy to wybór tła już w poczekalni. W prawym dolnym rogu podglądu obrazu z kamery znajdziecie przycisk Apply Visual Effects. W kolejnym oknie wpiszcie prompt określający oczekiwany efekt, wybierzcie styl i naciśnijcie Create Samples. Po chwili będziecie mogli podziwiać wygenerowane przez AI tła do użycia podczas spotkania.

Jaki jest drugi sposób? To dokładnie ta sama droga, ale do wykonania już podczas spotkania. Przycisk Apply Visual Effects znajdziecie w menu dostępnym pod przyciskiem trzech pionowych kropek.

Osobiście jeszcze nie mogę się pobawić nowym gadżetem od Google, a wy? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *