Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Sieć społecznościowa wciąż się rozwija. Wiele nowych witryn społecznościowych, ale i tych z ugruntowaną już pozycją na rynku wciąż pobija rekordy dziennych aktywności swoich użytkowników. To witryny internetowe warte miliardy dolarów, które stale są ulepszane i rozbudowywane o nowe funkcjonalności. Portale społecznościowe poza umożliwieniem zacieśniania relacji z innymi pozwalają także firmom i działalnościom gospodarczym na dotarcie do klienta, internauty, z własną ofertą handlową.

Możliwości dotarcia do grupy docelowej, ale i podglądania poczynań konkurencji czy potencjalnych nabywców są tu ogromne. Dlatego też wielu przedsiębiorców, ale i osoby prywatne, nawet mimo nie posiadania własnego konta na danym portalu społecznościowym poszukują tam od czasu do czasu informacji, natchnienia, konkretnych osób, z którymi mogliby lub w przeszłości, nawiązywali relacje. Do czasu, gdy nie przekraczają granicy cyberprzemocy, jest to niewinne zachowanie, które często nie pozostawia po sobie żadnego śladu.

Instagram jest jednym z tych wielkich portali społecznościowych, gdzie co dzień logują się miliony użytkowników. Tam wstawiają swoje nowe zdjęcia wykonane przy różnych okazjach, ale i budują własne stories, które równie często pokazują całemu światu. Choć znajdziemy tam również konta całkowicie prywatne, to zdecydowana większość użytkowników i firm, które również zakładają tam własne profile, dostarcza swoje materiały całkiem publicznie.

Zdarza się również, że pragniemy sprawdzić profil znajomego czy kogokolwiek, kto posiada tam własny profil. W tym celu wcale nie musimy zakładać własnego konta ani logować się na stronie Instagrama. Dokonamy tego wyłącznie z wykorzystaniem zainstalowanej na urządzeniu mobilnym czy komputerze osobistym przeglądarki internetowej. Nie pozostawimy także po sobie żadnego śladu.

Jak przeglądać publiczne profile i stories bez konta na Instagramie?

Bezpośrednie wejście na stronę Instagrama wrzuca nas od razu do miejsca rejestracji konta i logowania na stronie. Aby ominąć tę natrętną witrynę i wejść bezpośrednio w interesujący nas profil użytkownika Instagrama, musimy w przeglądarce internetowej wpisać www.instagram.com/nazwa. Tu „nazwą” będzie nazwa profilu użytkownika Instagrama, którą musimy znać, zanim uda nam się zobaczyć jakiekolwiek wrzucone na tym portalu zdjęcia i stories. Gdy posiadamy te informacje, możemy swobodnie przeglądać zamieszczone przez danego użytkownika materiały. Napotkamy tu jednak i utrudnienia i ograniczenia.

Utrudnieniem będzie systematyczne pojawianie się pop-upu zachęcającego nas do zalogowania się lub rejestracji konta na tej witrynie. Nie pozbędziemy się go na stałe, dopóki nie wykonamy tych czynności. Mimo to, z cyklicznymi przerwami będziemy mogli przeglądać część zamieszczonych przez podglądanego przez nas użytkownika materiałów. Tylko część, ponieważ wiele z nich jest dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników.

Tym sposobem nie zobaczymy takich materiałów, jak choćby: filmy i relacje. Ponadto ograniczymy nasze możliwości interakcji ze stroną i użytkownikiem, pozbawiając się zdolności do:

– wysyłania wiadomości do innych użytkowników,

– dodawania komentarzy,

– dodawania polubień do zamieszczonych na danym profilu materiałów,

– używania aparatu i naklejek,

– obserwacji profili dodanych do ulubionych,

– czy publikowania własnych treści.

To duże ograniczenia, z którymi musimy pogodzić się, gdy pragniemy zupełnie anonimowo przeglądać profile innych użytkowników. Da się to zrobić również i incognito innym prostym sposobem, zupełnie bez wymienionych powyżej utrudnień.

Zakładanie profilu bez danych osobowych

W celu przeglądania profili innych, publicznych użytkowników Instagrama można założyć zupełnie nowe konto bez podawania danych osobowych. Nazwę użytkownika i wymagane informacje możemy podać dowolne. Żadne prawo nie wymusza na nas podawania na tym i innych portalach społecznościowych rzeczywistych, newralgicznych danych osobowych. Nie łamiemy więc żadnej zasady i nie grożą nam za to żadne kary. Dopóki używamy takiego profilu nie raniąc innych, możemy swobodnie logować się do Instagrama jednocześnie nie pozostawiając informacji na temat własnej osoby. Nie musimy wrzucać i dodawać do profilu żadnych zdjęć i innego rodzaju materiałów, by móc kontaktować się i obserwować poczynania innych użytkowników, których profilami jesteśmy zainteresowani.

Więc czy to były partner, osoba, którą bardzo lubimy, a może potencjalny kontrahent, wspólnik w interesach, możemy bezpiecznie przeglądać jego profil do czasu, gdy zdecydujemy się na kontakt lub zaprzestaniemy robienia wspólnie biznesu. W tym miejscu możemy zaznaczyć, że da się w prosty sposób stworzyć relacje z profilem innej osoby na Instagramie. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu, który znajdziecie pod tym linkiem: https://techpolska.pl/jak-oznaczyc-kogos-w-relacji-na-instagramie/

Inne witryny umożliwiające podgląd dowolnego profilu na Instagramie

Wśród potencjalnych możliwości przeglądania Insta zupełnie anonimowo znajdziemy w sieci witryny, które zostały specjalnie do tego stworzone. Wpisując w przeglądarkę internetową, zainstalowaną na naszym sprzęcie, komputerze, telefonie z Androidem czy z iOS, frazę: „insta viewer” odnajdziemy wiele takich portali. Wśród nich wymienimy:

– Picuki.com — to strona, gdzie zupełnie anonimowo przejrzymy profile i zawarte na nich informacje bez konieczności wchodzenia na Instagrama. Posiada kilka dodatkowych funkcjonalności, jak choćby narzędzia do obróbki zdjęć. Umożliwia odnajdowanie aktualnych trendów, tego, co w danej chwili jest popularne na tym portalu społecznościowym.

– Gramhir.com — daje nam sposobność podglądania profilu dowolnego użytkownika i pokazuje nam jego pełne statystyki.

– Dumpor.com. W Dumpor.com znajdziemy pełne informacje na temat historii interesującego nas profilu.

– Insta-stories.online. Tu wyświetlą nam się takie informacje, jak: relacje, transmisje, posty, komentarze, lajki danego wybranego przez nas profilu użytkownika Instagrama.

– Storiesdown.com – pozwala na pobieranie informacji i materiałów zawartych w obserwowanym profilu użytkownika na własny sprzęt komputerowy czy bezpośrednio na smartfona.

– Storiesig.net — umożliwia przeglądanie stories zamieszczonych na Instagramie.

W zależności od witryny, którą wybierzemy, otrzymamy różne funkcje, które przydadzą się w naszym wyjątkowym przypadku. Nie dajmy się zwieść witrynom informującym o możliwości przeglądania prywatnych profilów użytkowników tego portalu społecznościowego. To czysty fake, który najczęściej kończy się wyłudzaniem naszych danych osobowych lub zawirusowaniem naszego sprzętu. A może tylko poniesieniem opłaty za własne niedoinformowanie.

Więc co z profilami prywatnymi?

Aby uzyskać dostęp do informacji zawartych w prywatnym profilu Instagrama, konieczna jest zgoda jego właściciela. Bez niej nie poczynimy żadnych kroków ani z wykorzystaniem bezpośredniego linku, ani żadnej z wymienionych powyżej stron internetowych. Dlatego w tym wypadku konieczny jest bezpośredni kontakt z daną osobą, która może nam zezwolić na wejście na własny profil, albo odrzucić taką prośbę. Tu również nie obejdzie się bez założenia choćby anonimowego konta na Insta.

Gdy posiadamy już jedno konto na tym portalu społecznościowym, być może będziemy pragnąć założyć drugie — incognito. Aby tego dokonać, zapoznaj się z treścią tego artykułu: https://techpolska.pl/jak-zalozyc-drugie-konto-na-instagramie/. Wyjaśniamy w nim jak w łatwy sposób założyć drugie konto na Instagramie.

Podsumowanie

Anonimowe przeglądanie Instagrama wiąże się z koniecznością posiadania informacji na temat nazwy danego użytkownika, którego pragniemy sprawdzić. Tu nastanie konieczność przetrwania pojawiających się cyklicznie pop-upów, które mogą nas irytować i które na dłuższą metę okażą się zwycięskie w tej nierównej walce. W tym celu skorzystamy również z usług innych, często darmowych funkcjonalności witryn internetowych, które umożliwiają podglądanie profili innych na Instagramie, albo wreszcie założymy anonimowe konto, by tego dokonać, pozbyć się pop-upów i poprosić o dostęp do prywatnych materiałów innych użytkowników.

Pozostanie Incognito na witrynie Instagrama pozbawia nas również wielu możliwości, które otrzymujemy wraz z założeniem konta. Czasem wymagana jest powściągliwość i niepozostawienie po sobie śladu podczas oglądania profili innych. Dopóki robimy to we własnym zakresie i nikogo w ten sposób nie krzywdzimy, dopóty jest to tylko niewinne przewinienie.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.