Relacje na Instagramie są funkcją, która pozwala szybko i wygodnie przekazać jakieś informacje, poprosić o pytania czy przeprowadzić ankietę. W przeciwieństwie do zwykłych postów, przestają one być widoczne po 24 godzinach. Pytanie, które często się pojawia w odniesieniu do nich, to: jak oznaczyć kogoś w relacji na Instagramie? Czy to w ogóle możliwe?

Jak najbardziej jest taka opcja. Po opublikowaniu relacji osoba oznaczona dostaje o niej powiadomienie i może ją łatwo udostępnić, jeśli będzie miała taką ochotę. Wszystkie kroki, które trzeba wykonać wytłumaczymy dokładnie poniżej. Zapraszamy!

Jak oznaczyć kogoś w relacji na Instagramie?

Zanim wyjaśnimy, jak oznaczyć kogoś w relacji na Instagramie, warto wspomnieć, że w jednej relacji można oznaczyć maksymalnie 10 profili. Żeby to zrobić, należy wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz Instagrama i naciśnij na przycisk na dole ekranu.
  2. Naciśnij na “Relacja”, znajdziesz ten przycisk wśród opcji na dole ekranu.
  3. Wybierz z Galerii zdjęcie/film lub zrób nowe (posłuży ono za tło do relacji), a następnie naciśnij na “Aa” (lub naciśnij na “Aa” od razu, jeśli chcesz skorzystać z domyślnego tła).
  4. Stuknij w “Dotknij, aby zacząć pisać” i wpisz nick osoby, którą chcesz oznaczyć, zaczynając od znaku @. Czyli na przykład, chcąc oznaczyć nasz portal, wpisz @techpolska.
  5. Kiedy skończysz, naciśnij na ikonkę potwierdzenia w prawym górnym rogu lub w “Dalej” (w zależności od tego, czy pracujesz na własnym tle, czy domyślnym).
  6. Naciśnij na “Twoja relacja”, aby opublikować relację.

Jak już wspomniano, po opublikowaniu takiej relacji każda z oznaczonych osób dostanie powiadomienie, a także automatycznie otrzyma wiadomość prywatną od autora relacji z podglądem do niej i opcją repostu.

Oznaczanie w relacji na Instagramie – podsumowanie

Wiecie już, jak oznaczyć kogoś w relacji na Instagramie. Nie jest to trudne i zajmuje zaledwie chwilę, a w wielu przypadkach może okazać się dobrym rozwiązaniem. Warto wspomnieć, że oprócz oznaczania w relacji można także na przykład dodać hashtagi, tekst czy inne tego typu urozmaicające elementy. Wszystkie te opcje są dostępne bezpośrednio z poziomu aplikacji Instagrama, więc nie trzeba ich daleko szukać.

Chcielibyśmy przy okazji wspomnieć, że to nie jedyny nasz artykuł dotyczący tego portalu społecznościowego. Przygotowaliśmy już dla Was poradnik, jak zrobić relację na Instagramie, a także, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania bądź propozycje odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *