Wielu osobom wystarczy jeden profil na Instagramie, ale nie każdemu. Dla niektórych dwa konta na Instagramie są wygodą, dla innych wręcz koniecznością. Na szczęście utworzenie drugiego konta nie jest dużą filozofią… i można to zrobić z poziomu obecnego konta. W takim razie, jak założyć drugie konto na Instagramie? Wyjaśniamy!

Przy okazji chcielibyśmy zachęcić Was do zapoznania się z innymi naszymi wpisami z cyklu poradników dotyczących tego serwisu społecznościowego. Dotychczas tłumaczyliśmy już między innymi, jak usunąć konto na Instagramie i jak wrzucić film na Instagram z komputera.

Czy można mieć dwa konta na Instagramie?

Wiele osób zastanawia się, czy można mieć dwa konta na Instagramie. Wynika to z faktu, że na wielu forach, witrynach czy niektórych serwisach społecznościowych w teorii nie powinno się mieć więcej niż jednego konta. Tworzenie tak zwanych “multikont” może nawet skończyć się permanentnym banem na wszystkich kontach.

Na szczęście w przypadku Instagrama jest zupełnie inaczej. Można być w jednej chwili zalogowanym na kilka profili, dzięki czemu nie trzeba się przelogowywać między kontami, a do tego nikt nas za to nie zbanuje.

Dzięki temu możliwe jest na przykład założenie jednego profilu prywatnego, a jednego oficjalnego, sygnowanego naszym imieniem i nazwiskiem, na którym nie do końca możemy sobie na wszystko pozwolić. Warto wspomnieć, że Instagram daje możliwość przekształcenia zwykłego konta (profilu) w konto profesjonalne (używa się też określenia konto firmowe – chociaż własnej firmy ono nie wymaga), które m.in. daje dostęp do większej ilości statystyk odnośnie do interakcji followersów z naszymi postami.

Jak założyć drugie konto na Instagramie?

Założenie drugiego konta na Instagramie jest bardzo proste. Można to zrobić bezpośrednio w aplikacji Instagrama – nie trzeba wchodzić na jego stronę internetową.

W pierwszej kolejności należy wejść w aplikację Instagrama, a następnie w Ustawienia konta. Jeśli zjedziemy na sam dół, znajdziemy pozycję “Dodaj konto”. Należy ją nacisnąć.

czy mozna miec dwa konta na instagramie

Jeśli mamy już gotowe drugie konto, wystarczy nacisnąć na “Zaloguj się do istniejącego konta” i podać dane logowania. W przypadku, kiedy jeszcze go nie stworzyliśmy, należy wybrać “Utwórz nowe konto”.jak załozyć drugie konto na instagramie

Zostaniemy wtedy przeniesieni do kreatora kont, gdzie będziemy musieli wybrać pseudonim i inne dane związane z kontem, tak samo, jak wtedy, kiedy zakładaliśmy nasz pierwszy profil.

dwa konta na instagramie

Kiedy już utworzymy nowe konto i połączymy je ze starym za pomocą przycisku “Dodaj konto”, będziemy mogli łatwo przełączać się pomiędzy kontami za pomocą strzałki w dół, która pojawi się w naszym profilu. Bez konieczności ciągłego wpisywania haseł.

Dwa konta na Instagramie – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu kwestia tego, jak założyć drugie konto na Instagramie nie będzie już dla Was tajemnicą. Warto wiedzieć, jak to zrobić, szczególnie, jeśli na przykład prowadzi się bloga, działalność gospodarczą czy po prostu chce się mieć jeden profil oficjalny, a drugi bardziej “luźny”.

Na szczęście twórcy Instagrama przewidzieli, że użytkownicy mogą czuć chęć, aby posiadać dwa konta na Instagramie i nie tylko za to banują kont, ale nawet dają możliwość swobodnego przełączania się między kontami, bez konieczności ciągłego wylogowywania się i zalogowywania.

Udostępnij

administrator

5 Comments

 • Ela, 12 sierpnia 2021 @ 12:16 Reply

  Mam pytanie, jeśli drugie konto na Instagramie mam pod tym samym mailem i telefonem, nie będzie klopotu? Żeby je dodać?

 • Czeslawa Klimek, 30 stycznia 2022 @ 09:23 Reply

  Bardzo proste i zrozumiałe informacje o założeniu drugiego konta i nie tylko na instagramie.
  Dziękuje bardzo i pozdrawiam serdecznie 🥰

 • Edward Jaroszyński, 7 lutego 2022 @ 15:09 Reply

  Mam zablokowane konto na Facebooku i nie wiem jak je odblokować i dlaczego zostało zablokowane.

  • Jarek Kaczka, 12 września 2022 @ 03:59 Reply

   Jak jestes majciarzem to zablokowali

 • Agnieszka, 4 września 2023 @ 08:55 Reply

  Fajny wpis. Ja mam już chyba z 3 konta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *