Kontroler zewnętrzny jest bardzo wygodnym wyborem, jeśli chodzi o Nintendo Switch. Zakup takiego akcesorium umożliwia komfortowe granie na telewizorze czy brak konieczności trzymania całej konsoli nawet w trybie handheldowym. Kontrolery są również wygodniejsze niż standardowe joy-cony. Jak podłączyć pada do Nintendo Switch? Poniżej przedstawiamy poradnik.

Jak podłączyć pada do Nintendo Switch?

Podłączenie padów do Nintendo Switch odbywa się standardowo przez połączenie joy-conów z resztą obudowy. Dostępne są jednak zewnętrzne kontrolery oraz można wykorzystać pady innych producentów – na przykład od PlayStation czy Xboxa. Warto wiedzieć, jak podłączyć pada do Nintendo Switch, kiedy zamierzamy korzystać z konsoli w trybie telewizyjnym.

jak podłączyć drugiego pada do nintendo switch

Sam proces jest naprawdę prosty. W przypadku kontrolera przewodowego należy połączyć przewodem konsolę oraz pada. Można również korzystać z bezprzewodowego sprzętu. Wtedy konieczne będzie włączenie kontrolera i zsynchronizowanie go oraz konsoli. Instrukcje zwykle są podane w instrukcji obsługi od producenta.

Jak podłączyć pada do Nintendo Switch? Najczęściej cały proces to tylko kliknięcie przycisku parowania na kontrolerze oraz wyszukanie sprzętu w konsoli. W przypadku pada Nintendo Switch Pro, połączenie powinno nastąpić niemal natychmiast. Warto sprawdzić, czy wszystkie przyciski działają poprawnie.

Jak podłączyć drugiego pada do Nintendo Switch, by grać ze znajomymi?

Podłączenie dwóch padów do Nintendo Switch umożliwia rozgrywkę ze znajomym. Można korzystać z tego rozwiązania zarówno w trybie telewizyjnym, jak i handheldowym.

Poradnik krok po kroku, jak podłączyć drugiego pada do Nintendo Switch:

 1. Wyjmij joy-cony z boków konsoli.
 2. Znajdź porty odpowiedzialne za drugiego pada.
 3. Podłącz kontroler w porty SL i SR oraz upewnij się, że jest odpowiednio połączony.
 4. Kliknij przycisk zasilania na padzie, jeżeli to konieczne.

W przypadku bezprzewodowego połączenia można po prostu standardowo sparować urządzenia. Kiedy wiesz, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora, możesz komfortowo grać ze znajomymi. Warto wiedzieć, że sprzęt powinien automatycznie ustalić, który kontroler jest odpowiedzialny za drugiego gracza.

Jak podłączyć pada Xbox do Nintendo Switch?

Niestety bezpośrednie podłączenie kontrolera od Xboxa do Nintendo Switch nie będzie możliwe. Przy próbie połączenia konsola wykryje, że to urządzenia konkurencji. Istnieje jednak pewne obejście w postaci adaptera, jak na przykład 8Bitdo Wireless Adapter 2. Wiele osób preferuje rozgrywkę za pomocą zewnętrznego kontroler zamiast joy-conów. Jeśli wiesz, jak podłączyć Nintendo Switch do laptopa, telewizora czy monitora komputerowego zapewne zastanawiasz się, czy można wykorzystać pady od innych konsol.

Trzeba wykorzystać dodatkowy sprzęt – na przykład wyżej wymieniony 8Bitdo Wireless Adapter 2. Jak podłączyć pada do Nintendo Switch z jego pomocą?

 1. Podłącz adapter do jednego z gniazd USB stacji dokującej Nintendo Switch, można również wykorzystać osobną przejściówkę;
 2. Przejdź do ustawień kontrolerów na Switchu;
 3. Włącz komunikację przewodową z kontrolerem;
 4. Naciśnij przycisk parowania na adapterze 8Bitdo;
 5. Naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze.

Parowanie powinno zostać przeprowadzone automatycznie. Jak podłączyć pada do Nintendo Switch? Dedykowane urządzenia są natychmiast parowane w przypadku przewodowego lub bezprzewodowego połączenia. Kontrolery konkurencyjnych marek wymagają adaptera.

Jak podłączyć pada PS4 do Nintendo Switch?

Cały proces jest dokładnie taki sam jak w przypadku kontrolera od Xboxa. Również trzeba tutaj wykorzystać adapter taki jak 8Bitdo Wireless Adapter 2. Oczywiście można także użyć dowolnego zamiennika, jeżeli działa w ten sam sposób. Bezpośrednie podłączenie kontrolera od PlayStation 4 będzie niemożliwe.

Podczas parowania należy nacisnąć przycisk z logo, to jedyna różnica między Xboxem a sprzętem Sony przy łączeniu. Jeżeli zastanawiasz się, jak podłączyć pada do Nintendo Switch, wystarczy wykonać wyżej wymienione kroki. Należy pamiętać, że korzystanie z kontrolerów konkurencyjnych firm nie jest oficjalnie wspierane.

Jakie zalety ma podłączenie pada do Nintendo Switch?

Podłączenie kontrolera do Nintendo Switch dla wielu graczy jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż domyślne joy-cony. Takie rozwiązanie ma jednak więcej zalet oprócz samego komfortu:

 • Precyzja – jeżeli wiesz, jak podłączyć pada do Nintendo Switch, możesz być pewny, że sterowanie będzie znacznie dokładniejsze.
 • Dłuższy czas gry – kontrolery mają bardziej pojemną baterię niż joy-cony.
 • Tryb wieloosobowy – podłączenie drugiego kontrolera umożliwia grę ze znajomymi na jednym ekranie.

Duże znaczenie mają także preferencje gracza. Niektórzy uważają, że joy-cony w zupełności wystarczają, inni wybierają zewnętrzne kontrolery lub dedykowany pad Nintendo Switch Pro.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *