Karty pamięci do telefonu, są jednymi z bardziej przydatnych komponentów, ponieważ to właśnie na nich możemy zapisywać wszelkie dane, które przypadkowo mogą zostać usunięte z pamięci telefonu.

Dzięki temu, że możemy korzystać z tego nośnika informacji, mamy pewność, że zawsze będziemy mieć dostęp do zapisanych na nim plików. Dodatkowo karta pamięci telefonu pozwala odciążyć pamięć urządzenia, zwłaszcza jeśli mamy na nim dużo zdjęć. Jeśli i Ty chcesz przenieść na swoją kartę pamięci np. zdjęcia z telefonu, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem.

Pełna pamięć telefonu – co zrobić?

Dziś na rynku mało jest smartfonów, które posiadają niską jakość aparatów. Z jednej strony możemy się z tego cieszyć, ponieważ zdjęcia wychodzą cudowne. Natomiast z drugiej strony trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca, aby móc je spokojnie przechowywać.

Wielu użytkowników smartfonów mierzy się z problemem braku wystarczającej ilości miejsca w pamięci telefonu, co skutkuje przesyłaniem ich na dysk komputera za pośrednictwem maila lub standardowego kabla. Niejednokrotnie korzysta się także z funkcji Bluetooth. Niestety, takie rozwiązanie problemu nie jest najlepszym pomysłem.

Podczas przesyłania zdjęć w wymieniony sposób, dochodzi do zmniejszenia wagi zdjęcia, co przekłada się na spadek jego jakości. W wielu przypadkach takie rozwiązanie nie jest akceptowalne. Dodatkowo zwalniając miejsce na smartfonie, zapełniamy miejsce na komputerze, co w dłuższej perspektywie również nie jest najlepszą opcją. 

Jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci?

Jednym z najlepszych rozwiązań, z których warto skorzystać, aby nie stracić jakości zdjęć, podczas przenoszenia ich na inny nośnik, jest wykorzystanie karty SD lub micro SD. Niektóre smartfony są w nie fabrycznie wyposażone, a niektóre wymagają dokupienia tego komponentu.

Dzięki karcie pamięci przechowasz swoje zdjęcia w wygodny i bezpieczny sposób, bez konieczności ich kompresji. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne np. wtedy, kiedy chcesz wymienić stary telefon na nowy. Wówczas wystarczy tylko przełożyć kartę do nowego modelu telefonu i gotowe!

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na kartę pamięci?

Jak przenieść zdjęcia z telefonu

Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które przydadzą się podczas przenoszenia zdjęć ze smartfonu na kartę pamięci. W przypadku każdego modelu telefonu, poszczególne etapy operacji będą się od siebie różnić. Jednak w wielu przypadkach cały proces będzie wyglądał dość podobnie i w momencie “ręcznego” przenoszenia zdjęć, jak i w przypadku użycia aplikacji zewnętrznej.

Dla osób, które nie są zbyt przekonane o swoich zdolnościach technologicznych, dedykowane są właśnie aplikacje, które po uruchomieniu przeprowadzą użytkownika smartfona krok po kroku przez wszystkie etapy przenoszenia zdjęć.

“Ręczne” przenoszenie zdjęć ze smartfona z Androidem na kartę SD

przenoszenie zdjęć ze smartfona z Androidem na kartę SD

Każdy model telefonu, będzie różnił się ustawieniami, dlatego nie sposób ustalić jednego sposobu na przeniesienie zdjęć z pamięci telefonu na kartę SD, dla każdego modelu smartfona. Poniżej jednak znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym proces ten może stać się łatwiejszy:

  • Wyłącz telefon i włóż kartę pamięci SD lub microSD.
  • Włącz telefon i wejdź w aplikację “Pliki”.
  • Wybierz ikonę “Obrazy” i kliknij i dłużej przytrzymaj konkretny film lub obraz, który ma być przeniesiony na kartę SD.
  • Następnie stuknij wielokropek, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu i na wyświetlonej liście wybierz opcję “Przenieś do” i zaznacza “Karta SD”.
  • Naciśnij “Kontynuuj” i “Zezwól”, jeśli ukaże się pytanie o przyznanie dostępu do plików znajdujących się na karcie SD.
  • Poczekaj na zakończenie procesu.

Przenoszenie zdjęć za pośrednictwem aplikacji z telefonu z Androidem

Wiele osób może skorzystać z innej opcji, mianowicie instalując na swoim telefonie aplikację, dzięki której szybko i łatwo można przenieść zdjęcia z pamięci telefonu na kartę SD. Tego typu aplikacji jest na rynku naprawdę wiele, ale najlepiej wybrać taką, która jest dedykowana dla danego modelu telefonu.

Wpisując w wyszukiwarkę np. hasło “Przenoszenie zdjęć na kartę SD telefon Samsung”, można znaleźć odpowiednie aplikacje. Najlepiej jednak wybierać te, które mają najlepszą ocenę użytkowników. Możesz również skorzystać ze sklepu Google Play w celu pobrania odpowiedniego programu do przenoszenia zdjęć. 

Warto wiedzieć, że nie wszystkie telefony z Androidem posiadają wbudowane miejsce na kartę SD. W takiej sytuacji należy posłużyć się czytnikiem kart SD, który należy dokupić osobno.

Jak przenieść zdjęcia z iPhone’a na kartę SD?

W przypadku iPhone’ów, możesz przenieść zdjęcia z pamięci telefonu na kartę SD za pomocą specjalnego czytnika pamięci. Niestety smartfony te nie są wyposażone we wbudowany czytnik kart SD, ani port USB.

Pozostaje Ci więc czytnik na port Lightning, który trzeba dokupić osobno. Czasem można wykorzystać także model z przejściówką Lightning do USB-C, która jest zintegrowana z normalnym czytnikiem, ale raczej warto z tego zrezygnować, ponieważ firma Apple jest dość wybredna, jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria do smartfonów.

Jak przenieść zdjęcia z iPhone’a na kartę SD

Aby przegrać zdjęcia z pamięci telefonu na kartę SD, postępuj według poniższych wskazówek:

  • Włóż kartę SD do czytnika i podłącz go do iPhone’a.
  • Przejdź do aplikacji “Zdjęcia” i zaznacz zdjęcia i filmy, które chcesz przenieść. 
  • Następnie wybierz opcję “Udostępnij” i “Zapisz w plikach”.

Przenoszenie zdjęć nie działa? Sprawdź, czy przypadkiem karta SD nie jest zablokowana przez przełącznik, który się na niej znajduje. Bardzo często wystarczy go przesunąć, aby cała operacja przebiegła w pomyślny sposób. 

Dlaczego warto przenieść zdjęcia z pamięci telefonu na kartę SD?

Dzięki przenoszeniu zdjęć z pamięci telefonu na kartę SD, możesz zwolnić więcej miejsca w telefonie. Jednak to nie wszystko. Przeprowadzenie tego procesu przyspiesza pracę smartfona i sprawia, że zawsze będziesz mógł je przenieść na inny model telefonu.

Pozostawiając zdjęcia w pamięci telefonu narażasz się na ich utratę. Dodatkowo zawsze będziesz mieć dostęp do ulubionych zdjęć w wysokiej jakości. Wykorzystując kartę SD nie musisz martwić się, że stare zdjęcia będą musiały zostać zastąpione nowymi.

Ktoś mógłby zapytać – po co mi standardowa karta SD, skoro mam dostęp do innowacyjnej chmury? Oczywiście, pytanie to jest jak najbardziej zasadne. Jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze mamy dostęp do internetu i może zdarzyć się tak, że będziemy chcieli pokazać komuś nasze zdjęcia, ale nie będziemy mieć do nich dostępu właśnie przez brak internetu.

Karta SD jest więc o wiele lepszym wyjściem. Dodatkowo jeśli będziesz mieć więcej niż jedną kartę SD, możesz zakupić do nich specjalne etui, w którym je wygodnie przechowasz. 

Przenoszenie zdjęć z pamięci telefonu na kartę SD – podsumowanie

Choć w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu różnych nośników danych, popularność kart SD i microSD nie maleje. Dzieje się tak właśnie dzięki ich sprawczości, kiedy internet zawodzi.

Wiele osób czuje się również bezpieczniej mogąc przechowywać swoje zdjęcia i filmy na twardym nośniku plików. Korzystając z powyższych wskazówek, już nigdy nie będziesz mieć problemów z przeniesieniem zdjęć z pamięci telefonu na kartę SD.

WARTO PRZECZYTAĆ:

karta pamięci do telefonu Jaka karta pamięci do telefonu? Zestawienie ofert
Wybór odpowiedniej karty microSD do telefonu może być niełatwym zadaniem dla wielu osób. Dziesiątki producentów, modeli i różnorakich oznaczeń sprawia, że łatwo pogubić się w
karta pamięci do aparatu Jaką kartę pamięci do aparatu wybrać? Ranking 8 najlepszych propozycji na rynku!
Wybór karty pamięci do aparatu może przysporzyć sporo problemów. Propozycji na rynku jest ogrom. Różnią się one pojemnością, szybkością zapisu czy nawet rozmiarem. Wybór odpowiedniej
rodzaje kart pamięci Rodzaje kart pamięci — jakie warto znać? Najważniejsze informacje
Karty pamięci są powszechnie używane w elektronice i mają dosłownie setki zastosowań. Możemy ich używać do przechowywania zdjęć w telefonie, odpalania gier z mobilnej konsoli,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *