Excel to program, który wykorzystuje się często w niejednej branży. Czasami tak bywa, że zdecydujemy, iż jakieś dane powinny znaleźć się w jednej komórce zamiast kilku. W takiej sytuacji możemy zapytać: jak scalić komórki w Excelu? Czy w ogóle istnieje taka opcja?

Bez obaw – jeśli wie się, gdzie szukać takiej opcji, nie jest to szczególnie trudne. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy dla Was poniżej, tak, aby nikomu nie sprawiło to najmniejszego problemu. Zapraszamy!

Jak scalić komórki w Excelu? Instrukcja krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak scalić komórki w Excelu można sprowadzić do następującej prostej instrukcji:

  1. Otwórz plik w Excelu.
  2. Zaznacz komórki, które chcesz scalić.
  3. Naciśnij na przycisk “Scal i wypośrodkuj” na górze ekranu (znajduje się on w sekcji “Wyrównanie”).
  4. Wybierz “Scal i wypośrodkuj” (jeśli chcesz połączyć wszystkie komórki ze wszystkich zaznaczonych wierszy w jedną i wypośrodkować), “Scal komórki” (jeśli chcesz połaczyć wszystkie komórki ze wszystkich wierszy w jedną, ale nie wypośrodkować) lub “Scal wszystkie” (w przypadku, gdy chcesz scalić osobno każdy wiersz w jedną komórkę, czyli przy scalaniu dwóch wierszy utworzone zostaną dwie komórki, czterech cztery i tak dalej).

Scalanie komórek w Excelu nie jest skomplikowane, to fakt, ale jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać, zanim to zrobimy. Jeśli wybierzemy “Scal i wypośrodkuj” lub “Scal komórki”, to w nowej, dużej komórce nie znajdziemy danych ze wszystkich połączonych komórek, tylko z tej, która znajdowała się w lewym górnym rogu zaznaczenia.

Zaś w przypadku opcji “Scal wszystkie”, jeśli mamy na przykład trzy wiersze, to w efekcie scalenia powstaną trzy komórki, i w każdej znajdziemy dane z komórki znajdującej się najbardziej po lewo w danym wierszu przed scaleniem.

Excel scalanie komórek – podsumowanie

Jeśli podążaliście uważnie za przygotowanymi przez nas wskazówkami, powinniście nie mieć już problemu z odpowiedzeniem na pytanie, jak scalić komórki w Excelu. Jest to dość proste, ale jednocześnie bardzo użyteczne i może często się przydać podczas pracy w tym programie. Jest to więc bez wątpienia coś, co warto umieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie wymaga to szczególnych umiejętności, wprawy czy doświadczenia.

W przypadku, gdyby zainteresował Was ten artykuł, być może przypadną Wam do gustu również inne, w których poruszaliśmy podobne tematy. Ostatnio tłumaczyliśmy na przykład, jak zahasłować plik Excel. Wcześniej wyjaśnialiśmy także, jak zablokować wiersz w Excelu. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły lub propozycje odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zahasłować plik excel Jak zahasłować plik Excel?
W arkuszach kalkulacyjnych często zamieszczamy dość wrażliwe informacje na temat na przykład dochodów firmy, zadań do wykonania, pracowników i nie tylko. Czasami więc wypada, aby
jak zmienić język w excelu Jak zmienić język w Excelu?
Trenujecie jakiś język obcy i chcecie sprawdzić swoją wiedzę? A może ktoś niepowołany uzyskał dostęp do Waszego komputera i zmienił Wam język na inny i
jak zmienić format daty w excelu Jak zmienić format daty w Excelu?
Format daty to nic innego, jak to, w jaki sposób jest ona przedstawiona – przede wszystkim w jakiej kolejności są wymienione kolejne jej elementy. W
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *