Trenujecie jakiś język obcy i chcecie sprawdzić swoją wiedzę? A może ktoś niepowołany uzyskał dostęp do Waszego komputera i zmienił Wam język na inny i teraz nie możecie znaleźć opcji wrócenia do polskiego? W między innymi takich sytuacjach można spotkać się z pytaniem, jak zmienić język w Excelu.

Nie jest to zbyt skomplikowane, jeśli wie się, gdzie klikać. Wytłumaczymy Wam wszystko krok po kroku poniżej, tak, abyście nie mieli z tym problemu niezależnie od tego, jaki język macie obecnie ustawiony w tym programie. Zapraszamy!

Jak zmienić język w Excelu? Poradnik krok po kroku

Wyjaśniając, jak zmienić język w Excelu, postaramy się przede wszystkim wskazywać Wam, gdzie są umieszczone poszczególne przyciski. To, jak się nazywają po polsku czy angielsku bowiem na niewiele Wam pomoże, jeśli ktoś na przykład zmieni Wam język na hiszpański czy mandaryński.

Zmiana języka w Excelu wymaga tylko kilku chwil. W tym celu należy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz Excela.
  2. Naciśnij na przycisk po lewej stronie ekranu na samym dole (Opcje/Options).
  3. Wybierz kategorię po lewej stronie, szóstą od góry (Język/Language).
  4. Znajdź na liście język, który Cię interesuje (np. Polish [polski]), kliknij na niego, a następnie na trzeci przycisk od góry po prawej stronie (Ustaw jako preferowany/Set as Preferred).

Jeśli na liście dostępnych języków nie będzie tego, który nas interesuje, należy nacisnąć na mały, niebieski tekst na dole okna (Zainstaluj dodatkowe klawiatury w ustawieniach Windows).

Następnie, kiedy otworzą się ustawienia systemowe, nacisnąć na ikonkę z plusem, znaleźć na liście dany język, przejść dalej, aby go pobrać i zainstalować, po czym wybrać go z listy w ustawieniach Excela.

Zmiana języka w Excelu – podsumowanie

Jak widać, zmiana języka w Excelu nie jest szczególnie trudna, a warto wiedzieć, jak to zrobić. Odpowiedź na pytanie, jak zmienić język w Excelu może się przydać chociażby w sytuacji, kiedy przypadkiem zmieni Wam się język na jakiś inny. Wbrew pozorom jest to sytuacja, która faktycznie może się zdarzyć – i wtedy może być niełatwo się połapać, gdzie kliknąć, aby wrócić do polskiego, angielskiego czy innego wcześniej używanego języka.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł (lub okazał się dla Was przydatny), być może spodoba Wam się również ten, w którym omawialiśmy, jak zahasłować plik Excel. Zdarzyło nam się również poruszyć temat tego, jak zablokować wiersz w Excelu. Gdybyście mieli jakieś inne pytania czy pomysły odnośnie kolejnych artykułów, czy to związanych z Excelem, czy czymś zupełnie innym, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *