Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Kalendarz Google pozwala zapisywać spotkania i wydarzenia, w których planujemy wziąć udział, a także dodawać do nich inne osoby. Jeśli na przykład umawiamy się z kimś na rozmowę, warto więc po stworzeniu spotkania w kalendarzu wysłać jej powiadomienie na ten temat, aby pojawiło się ono również w jej kalendarzu. Pojawia się jednak jedno bardzo ważne pytanie, a mianowicie: jak udostępnić Kalendarz Google innej osobie?

Bez obaw – jak najbardziej istnieje taka opcja. Wszystkie kroki, które trzeba wykonać, aby móc z niej skorzystać opiszemy dla Was poniżej. Zdecydowanie warto zapamiętać, jak to się robi, ponieważ bywa to użyteczne, szczególnie w pracy. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem!

Jak udostępnić Kalendarz Google?

Jeśli zdecydujemy się udostępnić swój Kalendarz Google innym osobom, mamy dwie opcje: uwidocznienie go tylko dla wybranych osób, na przykład współpracowników lub znajomych, a także uczynienie go publicznym.

Ta druga opcja daje podgląd do Kalendarza także tym, którzy nie mają konta Google, więc niekiedy bywa przydatna, natomiast nie każdy może życzyć sobie, aby jego spotkania były wystawiane na widok publiczny. Z tego względu opiszemy poniżej obie te metody.

Jak udostępnić Kalendarz Google konkretnym osobom?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak udostępnić Kalendarz Google, warto wskazać, że jest to możliwe tylko z poziomu przeglądarki na PC. Aplikacja na smartfony Kalendarz Google nie ma opcji udostępniania.

Poradnik udostępniania Kalendarz określonym osobom przedstawia się następująco:

 1. Otwórz Kalendarz Google na komputerze lub laptopie.
 2. Naciśnij na strzałkę w dół przy sekcji  „Moje kalendarze”, jeśli lista nie jest rozwinięta.
 3. Najedź na kalendarz w sekcji “Moje kalendarze”, który ma zostać udostępniony i naciśnij na trzy kropki, które się obok niego pojawią.
 4. Kliknij na “Ustawienia i udostępnianie”.
 5. Naciśnij na przycisk “Dodaj osoby” znajdujący się w sekcji “Udostępnij wybranym osobom”.
 6. Wpisz adres e-mail osoby, której chcesz udostępnić kalendarz i z listy rozwijanej wybierz poziom jej uprawnień (np. może zmieniać wydarzenia), po czym kliknij na przycisk “Wyślij”.
 7. Żeby odbiorca miał dostęp do kalendarza, musi kliknąć w link we wiadomości e-mail, która powinna do niego przyjść.

Żeby móc udostępnić kalendarz, trzeba być jego właścicielem lub mieć uprawnienia na poziomie „może wprowadzać zmiany oraz zarządzać udostępnianiem”.

Udostępnianie kalendarza Google publicznie

Jeśli chodzi o to, jak udostępnić Kalendarz Google publicznie, to wygląda to podobnie:

 1. Otwórz Kalendarz Google na PC.
 2. Naciśnij na strzałkę w dół obok sekcji “Moje kalendarze”, jeśli nie jest rozwinięta.
 3. Najedź myszką na kalendarz przeznaczony do udostępnienia i kliknij na trzy kropki obok niego, po czym na “Ustawienia i udostępnianie”.
 4. Naciśnij na pusty kwadrat obok “Udostępnij publicznie” i potwierdź decyzję klikając na “OK”.
 5. Z rozwijanego menu wybierz, jakie uprawnienia będą miały osoby, które wejdą w link do udostępniania kalendarza.
 6. Kliknij na “Pobierz link do udostępniania”, skopiuj link, który się wyświetli i prześlij go osobom, którym ma zostać udostępniony kalendarz.

Udostępnianie publiczne działa w ten sposób, że do kalendarza uzyskają dostęp nie konkretne osoby, których adresy e-mail znamy i chcemy dodać, a ci, którzy wejdą w link do udostępniania, w tym również osoby niezalogowane w danej chwili na żadne konto Google.

Udostępnianie Kalendarza Google – podsumowanie

W przypadku, gdy ktoś dopiero zaczynał swoją przygodę z tym narzędziem, mógł nie wiedzieć, jak udostępnić Kalendarz Google. Mamy więc nadzieję, że zebrane przez nas powyżej informacje okazały się przydatne i nie sprawi to już Wam najmniejszego problemu. Niekiedy taka funkcja może być bardzo przydatna, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, więc warto umieć z niej korzystać. Szczególnie biorąc pod uwagę, że jest ona łatwa w obsłudze.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, to być może przydadzą Wam się również inne, które dotychczas przygotowaliśmy. Znajdziecie wśród nich między innymi materiał tłumaczący, jak udostępnić plik na Dysku Google. Stworzyliśmy również poradnik dotyczący tego, jak wysłać lokalizację Google Maps. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie i pomysły, więc nie bójcie się nimi dzielić, jeśli jakieś macie!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *