Jak już pisaliśmy w naszym artykule wymieniającym najlepsze programy do wideokonferencji, Skype lata świetności ma już za sobą. Nie tylko inne aplikacje oferują więcej funkcji, ale też wiele z nich zapewnia większą prywatność i bezpieczeństwo. Z tego względu może się nasuwać pytanie: jak usunąć konto Skype?

Niestety, w przypadku tej konkretnej usługi nie jest to tak proste, jak moglibyśmy oczekiwać. Poniżej opisaliśmy dla Was cały proces krok po kroku, ale podejrzewamy, że sporo osób zdecyduje się jednak go nie wykonywać.

Usunięcie konta Skype oznacza usunięcie konta Microsoft

Skype jest aktualnie własnością Microsoftu. Ma to znaczenie, ponieważ Microsoft oferuje jedno wspólne konto do korzystania z wszystkich jego usług, czyli m.in. Outlooka, Worda, Powerpointa i Excela… a także Skype. Nie da się założyć konta Skype bez konta Microsoft i nie można później tych dwóch kont od siebie odłączyć (kiedyś była taka opcja, ale została wycofana).

W praktyce oznacza to, że, jeśli chcemy wiedzieć, jak usunąć konto Skype, musimy być gotowi na usunięcie całego konta Microsoft. Oznacza to utratę dostępu do innych usług firmy, a także zebranych na nich danych. Jeśli korzystamy z innych usług Microsoftu i zależy nam, aby nie usuwać całego konta, jedyne, co nam pozostaje, to wejść w Ustawienia Skype, a następnie w edycję profilu i usunąć z niego wszystkie możliwe identyfikujące nas dane.

Jak usunąć konto Skype krok po kroku? Poradnik usuwania konta Microsoft

Jeśli na przykład założyliśmy dane konto Microsoft tylko i wyłącznie na potrzeby Skype’a, to zapewne nietrudno będzie się nam z nim rozstać. W przypadku, kiedy zdecydowaliśmy się na usunięcie konta Skype, a więc razem z nim całego konta Microsoft, cały proces jest stosunkowo prosty i szybki.

W pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację Skype na komputerze i zalogować się na nasze konto.

Następnie musimy wejść w Ustawienia. Żeby to zrobić, należy nacisnąć na trzy kropki w lewym górnym rogu okna (obok imienia i nazwiska), a następnie wybrać Ustawienia z listy, która się pojawi. Alternatywną metodą jest wciśnięcie skrótu klawiszowego Ctrl + Przecinek.

Domyślnie powinna otworzyć się pierwsza zakładka, czyli Konto i profil. Naciśnij na opcję “Zamknij konto” na samym dole.

jak usunąć konto skype

Następnie konieczne będzie ponowne wpisanie danych logowania, po czym kilkakrotne potwierdzenie woli zamknięcia konta Microsoft. Warto wiedzieć, że konto nie jest usuwane od razu po wydaniu takiej dyspozycji przez właściciela, a po 60 dni.

Jeśli w tym czasie ponownie się na nie zalogujemy, proces zamykania konta zostanie przerwany i dalej będzie można normalnie korzystać z konta.

Usuwanie konta Skype – podsumowanie

Jak widać, w teorii da się odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć konto Skype, ale w praktyce jest to dość uciążliwe. Jeśli stworzyliśmy dane konto tylko dla Skype’a lub po prostu nie używamy innych produktów Microsoftu, nie będzie to problemem, jednak wiele osób korzysta także m.in. z Outlooka czy Worda. Zamknięcie konta Microsoft nie pozwoli korzystać z niego także w tych usługach.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak usunąć konto na Instagramie i jak usunąć konto na Spotify. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co jeszcze chcielibyście przeczytać?

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
xbox game pass nowe gry Xbox Game Pass: gracze dostali 2 gry bez zapowiedzi
A to niespodzianka! Microsoft postanowił zaskoczyć subskrybentów i bez wcześniejszych zapowiedzi rozbudować usługę o dwie dodatkowe gry. Sprawdź, o jakie tytuły chodzi! Remnant 2 oraz
bill gates Wkrótce trzydniowy tydzień pracy? Według Billa Gatesa to możliwe
Trzydniowy tydzień pracy brzmi jak szaleństwo? Nie dla założyciela firmy Microsoft, który podczas wywiadu powiedział, że jego zdaniem Al nie jest zagrożeniem dla ludzi i
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

3Komentarze

  • Jolanta Chruszcz, 21 września 2022 @ 16:09 Odpowiedz

    To jest legalna kradziez to sa Zlodzieje , juz 6 miesiecy chce sie wylogowac ze Skypa i nie moge . Zamkne konto w Banku i nie beda mogli sciagac – bedzie chyba OK

  • Jolanta Chruszcz, 21 września 2022 @ 16:09 Odpowiedz

    Zlodzieje ze Skypa

  • prp, 9 października 2022 @ 21:44 Odpowiedz

    Skype jest mocno powiązany z system Windows, może spróbujesz Linuksa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *