Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Roaming to usługa, która pozwala normalnie korzystać z telefonu za granicą (wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y). Przydaje się podczas wszelkiego rodzaju urlopów czy wyjazdów służbowych poza granicami Polski. Zastanawiasz się, jak włączyć roaming w telefonie Play? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Jak włączyć roaming w telefonie Play? Praktyczny poradnik

Roaming w Play jest domyślnie włączony po stronie operatora, więc nie trzeba kontaktować się z nim, żeby go włączyć – trzeba za to pogrzebać w ustawieniach telefonu. W takim razie jak włączyć roaming w Play?

Trzeba sprawdzić, czy na pewno jest on włączony w ustawieniach smartfona i czy mamy wybrane automatyczne wybieranie sieci (dzięki czemu po podróży za granicę telefon bez problemu połączy się z lokalną siecią).

Jak to zrobić? To proste. Żeby włączyć roaming w telefonie, wystarczy podążać za następującymi krokami:

  1. Otwórz “Ustawienia” w telefonie.
  2. Wejdź w zakładkę “Karty SIM i sieci komórkowe” (lub podobną – dokładna nazwa zakładki zależeć może od wersji systemu Android i nakładki producenta smartfona).
  3. Naciśnij na opcję “Dane w roamingu”.
  4. Stuknij w “Roaming międzynarodowy” i wybierz “Zawsze” lub “Tylko dla wyjątków” w zależności od swoich preferencji.

Opcji roamingu międzynarodowego nie należy mylić z roamingiem krajowym. Jeśli jest on włączony, to działa na tej zasadzie, że gdy znajdujemy się w Polsce na obszarze, na którym nasz operator nie ma zasięgu, możemy połączyć się z infrastrukturą innego operatora (o ile ma on podpisaną umowę z naszym). Jak sama nazwa wskazuje, nie ma on zastosowania za granicą.

Jak wspomniano powyżej, warto też zadbać o automatyczne wybieranie sieci. To z kolei robi się w następujący sposób:

  1. Wejdź w “Ustawienia telefonu”.
  2. Otwórz zakładkę “Karty SIM i sieci komórkowe”.
  3. Naciśnij na kartę SIM, na której ma być używany roaming (zwykle będzie widoczny jej numer i nazwa operatora).
  4. Stuknij w “Sieci komórkowe”, a następnie przesuń suwak obok “Automatycznie wybieraj sieć” do pozycji włączonej, jeśli aktualnie ta opcja jest wyłączona.

To wszystko – po wykonaniu tych kroków roaming bez problemu powinien działać za granicą. Po przybyciu do obcego kraju Play wyśle SMS-a informującego o wejściu do strefy zagranicznej i stawkach, które w niej obowiązują.

Roaming w Play – podsumowanie

Wiecie już, jak włączyć roaming w telefonie Play, więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam udanego wyjazdu, wakacji czy podróży służbowej. Pamiętajcie jednak, żeby dobrze zapoznać się ze stawkami roamingu w danym kraju (a także stawkami za wykorzystywanie danych mobilnych za granicą), żeby później nie zszokować się wysokością swojego rachunku za telefon.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy polecić inne nasze artykuły o podobnej tematyce. Jeśli spodobał Wam się ten, być może przypadnie Wam do gustu również poradnik dotyczący tego, jak zastrzec numer. Tłumaczyliśmy także, jak zablokować numer prywatny. Gdybyście mieli jakieś inne ciekawe pomysły, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *