Każdy zapewne nieraz otrzymał połączenie przychodzące oznaczone nazwą “numer zastrzeżony”. Taki numer prywatny to ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że można się z kimś skontaktować tak, aby ta osoba nie mogła później do nas oddzwonić. Tylko jak zastrzec numer telefonu?

Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie poniżej.. Bez obaw – numer zastrzeżony nic nie kosztuje, a odpowiedź na pytanie, jak zrobić numer prywatny jest bardzo prosta i łatwa do wdrożenia w praktyce. Zapraszamy!

Jak zastrzec numer? Poradnik krok po kroku dla każdej sieci

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak zastrzec numer Play, Orange, T-Mobile, Plus czy jakikolwiek inny, odpowiedź na to pytanie jest taka sama. Wystarczy zmienić jedną opcję w ustawieniach połączeń w telefonie. Można to zrobić następująco:

  1. Otwórz aplikację “Telefon”.
  2. Naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybierz z listy “Ustawienia”.
  3. Przejdź do zakładki “Konta telefoniczne”.
  4. Naciśnij na “Ustawienia zaawansowane”, a potem na “ID rozmówcy” i jeszcze raz “ID rozmówcy”.
  5. Wybierz z listy opcję “Ukryj numer”.

I gotowe – kiedy do kogoś zadzwonisz, Twój numer powinien się teraz wyświetlać jako numer zastrzeżony. Jeśli z jakiegoś powodu masz kłopot z wykonaniem powyższej instrukcji, alternatywnie możesz wykonać poniżej opisane kroki – efekt będzie taki sam:

  1. Wejdź w “Ustawienia” telefonu.
  2. Przejdź do zakładki “Aplikacje”.
  3. Wybierz “Ustawienia aplikacji systemowych”, a następnie “Ustawienia połączeń”.
  4. Stuknij w “Ustawienia zaawansowane”.
  5. Naciśnij na “ID rozmówcy”, potem jeszcze raz “ID rozmówcy” i wybierz opcję “Ukryj numer”.

Nazwy poszczególnych zakładek i opcji mogą delikatnie się różnić w zależności od wersji systemu operacyjnego i nakładki producenta, ale w miarę łatwo powinno być odnaleźć właściwe ustawienia.

Jeśli korzystasz do innej aplikacji do wykonywania połączeń niż domyślna systemowa, może być konieczne zmienienie ustawień dotyczących ID rozmówcy bezpośrednio w  ustawieniach tej aplikacji.

Numer zastrzeżony – podsumowanie

Mamy nadzieję, że wiecie już, jak zastrzec numer Orange, T-Mobile, Play czy inny i powyżej zamieszczone wskazówki okazały się dla Was przydatne. Pamiętajcie jednak, że chociaż dzwoniąc z numeru zastrzeżonego chronicie swoją prywatność, to jednocześnie możecie sprawić, że nikt nie będzie chciał odbierać od Was telefonu. Wielu osobom numer zastrzeżony kojarzy się bowiem z telemarketerami i naciągaczami.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć, że swego czasu tłumaczyliśmy, jak przenieść numer do innej sieci – taka wiedza również może się Wam przydać. Warto również wiedzieć, jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie, aby odblokować dostęp do wielu użytecznych ustawień smartfona, niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *