Jeszcze nie tak dawno MMSy były jedyną możliwością na podzielenie się z rozmówcą multimediami. Jednak dziś, kiedy mamy dostęp do wielu innych funkcjonalności z racji tego, że technika poszła do przodu, MMSy nie są już tak mocno popularne. Jeżeli posiadasz iPhona, ustawienie MMSów może różnić się od ustawień tej opcji w innych smartfonach. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób włączyć MMSy w swoim iPhonie.

Czym są MMSy?

Popularne MMSy to nic innego jak wiadomości multimedialne, najczęściej zdjęcie lub film. Dziś wysyłanie MMSów jest już całkiem darmowe, jednak jeszcze kilka lat temu funkcja ta była płatna.

Aby móc korzystać z tej opcji na swoim smartfonie, musisz go odpowiednio skonfigurować, ponieważ przeważnie ustawienia te nie są zapisane fabrycznie.

Jak włączyć obsługę MMS iPhone?

Włączanie opcji MMSów w iPhonie będzie różnić się ze względu na operatora sieci, z którego usług korzystasz. W pierwszej kolejności powinieneś postępować według poniższych wytycznych.

 • Wejdź w ikonkę „Ustawienia”.

ustawienia

 • Wybierz kafel „Sieć komórkowa”.

jak włączyć mms w iphone

 • Następnie sprawdź czy suwak przy opcji „Dane sieci komórkowej” świeci się na zielono.

sieć komórkowa

 • Kliknij kafel „Sieć komórkowa danych”.

Powyżej został przedstawiony pierwszy etap włączania funkcji MMS. To jednak nie wszystko. Po kliknięciu w kafel „Sieć komórkowa danych”, zostaniesz przeniesiony do okna, w którym trzeba będzie wypełnić pola według konkretnego schematu. Różni się on ze względu na operatora danej sieci komórkowej.

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci Plus?

Aby włączyć MMS w iPhonie, który obsługiwany jest przez sieć Plus, wpisz w przedstawione poniżej kafle, następujące dane:

 •   APN: mms
 •   MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
 •   PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
 •   Maks. wielkość MMS: 307200

Wpisałeś powyższe dane i opcja ta nie działa? W takim razie w ostatnim polu wpisz “9216000”, a jeśli i to nie zadziała wpisz “2147483647” lub “5242880”. Nadal nic? Spróbuj pozostawić to pole puste.

W przypadku, gdy żadne z podanych danych nie działają, najlepiej skontaktuj się z siecią Plus i wyjaśnij problem. Pamiętaj, że brak możliwości włączenia MMSów nie wynika z winy firmy Apple, a stąd, że pomiędzy Plusem a Apple doszło do nieporozumień na etapie współpracy.

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci Play?

 • APN: mms
 • MMSC: http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
 • PROXY MMS: 10.10.25.5:8080
 • Maks. wielkość MMS: 307200

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci Orange?

 • APN: mms
 • MMSC: mms.orange.pl
 • PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
 • Maks. wielkość MMS: 614440

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci T-Mobile?

 • APN: mms
 • MMSC: mms/servlets/mms
 • PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
 • Maks. wielkość MMS: 614440

Po wprowadzeniu danych, wejdź w menu główne ustawień iPhone’a i wybierz kafel „Wiadomości”. Następnie sprawdź, czy opcja „Wiadomości MMS” świeci się na zielono. Jeżeli nie, przesuń suwak, a następnie od razu zresetuj telefon, aby móc korzystać z MMSów.

MMS Plus iPhone – inne możliwości

Użytkownicy iPhone’ów działających w sieci Plus, mogą włączyć funkcję MMS wykorzystując do tego stronę internetową ustaw.plus.pl.

 1. Wejdź na podaną wyżej stronę.
 2. Wpisz swój numer telefonu.
 3. Kliknij kafel „Pobierz PIN”.
 4. Na Twój telefon powinien przyjść numer PIN, który umożliwi Ci dalszą konfigurację telefonu.
 5. Następnie postępuj według instrukcji otrzymanych ze strony Plusa.

Kiedy wprowadzisz wszystkie potrzebne dane, powinieneś już móc korzystać z funkcji MMS w swoim iPhonie. Natomiast jeżeli wciąż masz problem z włączeniem tej opcji, skontaktuj się z firmą Apple lub Plus w celu wyjaśnienia sytuacji.

MMSy a iMessage – czym się różnią?

Użytkownicy smartfonów Apple mogą wręcz nie myśleć o tym, aby włączyć funkcję MMS, ponieważ najczęściej używają opcji iMessage, dzięki której automatycznie mogą przesyłać multimedia. Problem jednak zaczyna się w momencie, kiedy nasz rozmówca nie posiada iPhone’a i np. ma wyłączoną transmisję danych.

Wówczas wysłane do niego zdjęcie lub film nie zostanie dostarczone, a my możemy nie mieć o tym pojęcia. Inny przypadek to ten, w którym nie mamy dostępu do WIFI. W takiej sytuacji MMS również może być przydatnym rozwiązaniem. Jeżeli więc wcześniej używałeś innego smartfona niż iPhone i zastanawiasz  się, w jaki sposób włączyć w nim MMSy, przeczytaj powyższy poradnik.

Dodatkowo Apple wprowadziło możliwość rozpoznania czy rozmówcy operujący iPhonami korzystają z iMessage, czy z funkcji standardowych wiadomości. Korzystając z iMessage wiadomości podświetlane są na niebiesko. W przypadku standardowych wiadomości, podświetlane są na zielono. Sytuacja ta nie musi tyczyć się tylko użytkowników iPhone’ów, ponieważ jeżeli przesyłane wiadomości wyświetlają się na zielono, może oznaczać to także, że nasz rozmówca nie posiada iPhone’a.

Jak włączyć iMessage?

Jeśli Twoje wiadomości również podświetlane są na zielono, a chcesz korzystać z iMessage, postępuj według poniższych wskazówek.

 • Wejdź w „Ustawienia”.

ustawienia

 • Kliknij kafel „Wiadomości”.

wiadomości

 • Odszukaj pole „iMessage” i sprawdź, czy suwak podświetlony jest na zielono. Jeśli nie, przesuń w prawą stronę.

mms iphone

Jeżeli włączysz tę opcję, ale podczas wysyłania wiadomości pojawi się czerwony wykrzyknik z hasłem „Niedostarczona”, koniecznie sprawdź, czy masz dostęp do Internetu. Jeśli tak spróbuj wysłać wiadomość raz jeszcze. Jeżeli nadal otrzymujesz tę samą informację, możesz wysłać wiadomość jako SMS/MMS.

Dlaczego iPhone nie odbiera wiadomości MMS?

Czasem może zdarzyć się tak, że telefon nie będzie ani odbierał, ani wysyłał wiadomości MMS. W takiej sytuacji spróbuj wysłać MMSa do siebie. Wówczas dowiesz się, co jest przyczyną problemu. Jeżeli MMS do Ciebie wróci, może oznaczać to, że chwilowo miałeś problem z siecią. Natomiast, jeśli MMS do Ciebie nie przyjdzie, w pierwszej kolejności zresetuj go, a po włączeniu, wyślij MMS raz jeszcze.

Wskazane jest również sprawdzenie, czy masz włączoną transmisję danych. Jeżeli tak, wejdź ustawienia telefonu, kliknij kafel „Sieć komórkowa”, a następnie „Sieć komórkowa danych” i wybierz hasło „Wyzeruj ustawienia”. Nadal nic? W takim razie pozostaje Ci jedno – skontaktować się z operatorem sieci, z której korzystasz w celu wyjaśnienia problemu.

Czy można korzystać z iMessage i MMS jednocześnie?

Może zdarzyć się tak, że na swoim iPhonie będziesz mieć włączoną opcję iMessage i MMS. W pierwszej kolejności, jeśli będziesz wysyłać multimedia, iPhone będzie korzystał z iMessage, jeśli będzie miał dostęp do tej funkcji. Jeżeli jednak nie będzie miał możliwości skorzystania z tej opcji, skorzysta z MMSów.

Nie musisz bać się naliczania dodatkowych opłat, jeśli będziesz mieć włączone obie opcje. Chyba, że korzystasz z takiej sieci, w której pobiera się opłaty za wysłanie MMSów. Aby więc ich uniknąć, sprawdź jakie ewentualne opłaty za wysyłkę multimediów pobiera sieć, z której korzystasz.

Z pewnością powyższa wiedza przyda Ci się do rozwiązywania ewentualnych problemów z MMSami. Pamiętaj, że jeśli spróbujesz wszystkiego i nadal nie będzie efektu, warto zadzwonić bezpośrednio do operatora sieci.

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

1 Comment

 • reberb, 18 marca 2023 @ 17:01 Reply

  Nie używam mms, ale z ciekawości sprawdziłem na IOS 16.3.1. Nie ma ustawień mms do wpisania parametrów i nie wysyła. Dopiero w ustawieniach sieci komorkowej LTE w danych “konfiguracja LTE (OPCJONALNA)” wpisałem APN mms i poszło. Dziwne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *