Jeśli często podróżujesz polskimi pociągami, to pewnie nieraz narzekałeś na problemy z zasięgiem w tym środku transportu. Ten zwyczajnie często zanikał, a to spory problem, gdy podczas podróży chciałbyś popracować czy obejrzeć ulubiony serial. Na szczęście nadeszły zmiany – narodowy przewoźnik wprowadził nowość, dzięki której pasażerowie mogą liczyć na poprawę sygnału telefonii komórkowej.

PKP Intercity uruchomił wzmacniacze sieci komórkowej

PKP Intercity zdecydował się polepszyć komfort podróży i uruchomić wzmacniacze sieci komórkowych (tzw. repeatery) w 300 wagonach, czego efektem ma być lepszy sygnał telefonii komórkowej. Umożliwiają one wzmacnianie 5 pasm: 800, 900, 1800, 2100 i 2600 MHz.

Przewoźnik zapewnia, że teraz pasażerowie nie będą mieli żadnego problemu z wysłaniem SMS-a czy wykonaniem telefonu podczas podróży. Oprócz tego nie powinny występować żadne trudności z połączeniem z Internetem.

Repeatery znajdą się w 554 wagonach

PKP Intercity już umieściło sporo wzmacniaczy sieci komórkowych w pociągach, ale plany są znacznie większe. Przewoźnik planuje je zamontować w 554 wagonach – prace w tym zakresie mają się zakończyć jeszcze w 2023 roku.

Z takiego udogodnienia mogą korzystać pasażerowie dzięki temu, że PKP Intercity nawiązało współpracę z czterema największymi operatorami sieci komórkowych w Polsce, czyli Orange Polska, T-Mobile Polska, Play i Polkomtelem (sieć Plus).

PKP Intercity nie zignorowało skarg pasażerów

Wprowadzenie tego udogodnienia wynika przede wszystkim z tego, że pasażerowie bardzo często skarżyli się na słaby zasięg. PKP Intercity doskonale o tym wie. Oto co powiedział wiceprezes zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz:

Od lat słyszeliśmy, że pociągi PKP Intercity poruszają się w miejscach, gdzie zasięg pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy świadomi, że w dzisiejszych czasach dostęp do telefonii komórkowej czy Internetu jest kluczowy dla wielu osób, w tym także dla naszych podróżnych.

Zdecydowaliśmy się więc na instalację mobilnych wzmacniaczy sieci komórkowych, dzięki czemu podróże koleją po Polsce będą jeszcze bardziej komfortowe.

Co myślicie na ten temat? Jesteście zadowoleni z takiej nowości w pociągach? Napiszcie!

Źródło obrazka wyróżniającego: PKP Intercity

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak włączyć mms w iphone Jak włączyć MMS w iPhone?
Jeszcze nie tak dawno MMSy były jedyną możliwością na podzielenie się z rozmówcą multimediami. Jednak dziś, kiedy mamy dostęp do wielu innych funkcjonalności z racji
wi-fi calling Wi-Fi Calling i voLTE na iOS oraz Android – co warto wiedzieć?
Połączenia głosowe są dostępne standardowo przez sieć telefoniczną. Mimo wszystko nie jest to jedyne rozwiązanie. Warto wiedzieć, że voWiFi oraz voLTE to naprawdę ciekawe technologie,
W Orange na kartę nie musisz pamiętać o doładowaniu
Czasy, w których musisz pamiętać o doładowywaniu swojego telefonu na kartę, odchodzą do lamusa. Nie musisz już poświęcać czasu na szukanie punktu, w którym kupisz
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *